קורס קציני בטיחות בתעבורה במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - קצין בטיחות בתעבורה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת קציני בטיחות בתעבורה במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר


מנהיגים בטיחות בענף הרכב


בהתאם לתקנות התעבורה של משרד התחבורה, בעלי חברות בתחום הרכב אשר עונים על דרישות מסוימות מחויבים להעסיק בארגון קצין בטיחות בתעבורה. זהו בעל מקצוע שיש לו תחומי אחריות רבים במסגרת החברה, ושאמון על הנהגת בטיחות מקסימלית במערך הרכב.


קציני הבטיחות בתעבורה פועלים מול מפעלים, משרדים ממשלתיים וחברות רכב, כדי לייעל ולקדם את שירותיה של החברה. בין היתר, הם צריכים לפקח על תקינות כלי הרכב השונים אשר פועלים בקביעות, בין שהם רשומים בבעלות התאגיד ובין אם אינם רשומים ככאלה. הם צריכים הם לקבוע את סדרי הבטיחות של התנועה בשטחו של המפעל או המוסד ולוודא כי כל הנהגים בכלי הרכב הארגוניים מבינים ומיישמים את נהלי הבטיחות וההנחיות המקצועיות. נוסף על כך, הם חוקרים תאונות רכב מסוגים שונים ברמת הנזק ומסיקים מסקנות לגבי מניעת תאונות נוספות בעתיד והעלאת רמת הבטיחות. כל ענפי האחריות הללו הם חשובים מאוד לתפקוד התקין של כל חברה בתחום הרכב וכך מקדישים משאבים רבים להכשרתם של קציני בטיחות בתעבורה.


במסגרת חטיבת קורסי הרכב של המכללה הטכנולוגית רופין, אפשר ללמוד גם בקורס קצין בטיחות בתעבורה. מסלול זה בא להקנות למשתתפים בעלי רקע וניסיון בענף הרכב כלים מקצועיים וידע עיוני שנחוצים למילוי אחראי ונכון של תפקידי קציני בטיחות בתעבורה, בשלל מסגרות. מסלול לימוד זה מתקיים בפיקוח של משרד הכלכלה ובשיתוף עם הגף לקציני בטיחות של משרד התחבורה.

 

תכנית הלימודים


תלמידי קורס הכשרה זה לומדים בהרחבה על תחומי האחריות של קציני הבטיחות בתעבורה. הם לומדים על סוגיות בארגון ובניהול בארגונים בתחום הרכב וכן סוקרים את תקנות הבטיחות הייעודיות לתפקידם. נוסף על כך, הם לומדים על סוגיות בענפי שמאות הרכב והבטיחות וכן בוחנים את חשיבותו של הגורם האנושי בתהליך הנהיגה. נלמדים גם היבטים טכניים במערכות רכב ובתחום התחבורה. המשתתפים דנים גם בהנגשתן של מערכות רכב לאנשים עם מוגבלויות.


מתכונת הלימוד


קורס זה כולל כ - 688 שעות לימוד תיאורטיות, וכן כ - 42 שעות נוספות להתנסות מעשית. היקפו הכולל של הקורס הוא כ - 20 חודשים. שיעורים נערכים בשעות הערב, בין פעמיים לשלוש פעמים במהלך השבוע. במהלך התכנית, המשתפים לוקחים חלק בתרגולים מעשיים שונים ולקראת סיומה של התכנית הם מבצעים פרויקט גמר מסכם.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במהלך הקורס נכללים גם הענפים הבאים:

 

 • תנועה ותחבורה
 • ידיעת הארץ
 • בטיחות בתחבורה
 • אנגלית טכנית
 • ארגון ומשאבי אנוש
 • מערכות הרכב
 • שמאות רכב ובטיחות
 • נגישות למוגבלים    
 • עבודת קציני הבטיחות
 • ועוד
 • גורמים אנושיים בנהיגה    
 


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין היא מוסד להכשרה מקצועית שבו נערכות לצד תכניות לימודי ההנדסאים גם תכניות ללימודי תעודה. מסלולים אלה מאפשרים ללומדים בהם לצבור ידע מקצועי שיכול לסייע להם להתקדם במקום עבודתם או לעבור לענף תעסוקה חדש ומבוקש.


במכללה נלמדים קורסים נוספים בתחום הרכב, בהם קורס אוטוטרוניקה מתקדמת, קורס מכונאות רכב סוג 3, קורס בוחני רכב, קורס שמאות רכב, קורב נהגי רכב ציבורי, קורס מפעילי צמ"ה ומכונות ניידות, קורס נהגי משא כבד ועוד שלל הכשרות. כמו כן, פועלים קורסים בענפים כגון ניהול, תעשייה, אנרגיה, עיצוב, מדיה ובטיחות, דרכם יכולים המשתתפים לרכוש מיומנויות חדשות וידע נרחב.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לקורס זה, על המועמדים להיות בעלי הפניה בתוקף ממשרד התחבורה. יש צורך להציג תעודה סוג 2 במכונאות רכב. כמו כן, יכולים להתקבל בוגרי מכינה בתחום מערכות הרכב. נוסף על כך, על המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות, או בוגרי 11 שנות לימוד שהם בעלי כתב הסמכה או דיפלומת הנדסאי רכב. יש צורך ברישיון נהיגה בדרגת C1 לפחות, כמו כן על המועמדים להעיד על היעדר רישום פלילי או רישום תעבורתי דרך הצגת אישור מטעם משטרת ישראל. כחלק מן התנאים לקבלה לקורס ולקבלת ההסמכה בסופו, המשתתפים צריכים לעבור מבחן התאמה פסיכוטכני ייעודי.

 


תעודה


כדי לסיים את הקורס בהצלחה, על המשתתפים להשלים את פרויקט הגמר ולעבור בחינה מסכמת בתחום תפקידי קצין הבטיחות. לאחר מעבר תנאים אלה ועם עמידה בכל התנאים שמציבים במשרד התחבורה, ניתן לבוגרים כתב המסכה לתפקידי קציני בטיחות בתעבורה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp