קורס חשמלאי מוסמך להנדסאי מכטרוניקה במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין

אהבת? שתף ב:

קורס חשמלאי מוסמך לבוגרי הנדסאי מכטרוניקה במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות עמק חפר


ידע בחשמל בתעשייה


הנדסאים בתחום המכטרוניקה נדרשים להתמודד עם אתגרים טכנולוגיים רבים בנוגעים לתחום החשמל. ענף המכטרוניקה מתמקד ביישומים המשלבים בין מכניקה לאלקטרוניקה וכך נדרש מן העובדים ידע מקיף הן בענף המכונות והן בחשמל ואלקטרוניקה. ידע בחשמל יכול לסייע להנדסאי מכטרוניקה לפתח ולתחזק פתרונות טכנולוגיים מתקדמים יותר ובמקביל פותח בפניהם אפשרויות תעסוקה נוספות בתעשייה.


הנדסאים בתחום המכטרוניקה שמעוניינים לקבל הסמכה בתחום החשמל יכולים ללמוד בקורס חשמלאי מוסמך לבוגרי הנדסאי מכטרוניקה שמתקיים במרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין. מסלול זה מכין את בוגרים לקראת מבחנים ממשלתיים של משרד הכלכלה לצורך קבלת רישיון החשמלאי. רישיון חשמלאי מוסמך מאפשר למחזיקים בו לערוך שלל עבודות התקנה, תכנון ותחזוקה של רשתות חשמל וכן לבצע תיקונים ובדיקות שוטפות במערכות אלה. ההסמכה בחשמל תלת פאזי יכולה לפתוח מגוון של דלתות בפני ההנדסאים והם יכולים להיעזר בה כדי להשתלב בפרויקטים מתקדמים יותר בתחום החשמל.

 


תכנית הלימודים


תלמידים בקורס חשמלאי זה לומדים על מגוון ההיבטים שחיוניים לחשמלאי בדרגת רישיון מוסמך במסגרת עבודתם. הם מתוודעים לעקרונות חשובים בתורת המקצוע ולומדים להתקין, לתפעול ולתחזק מכונות ומתקני חשמל משלל סוגים בתעשייה ובשוק הפרטי. נוסף על כך, הקורס סוקר את אמצעי הבקרה והפיקוד העדכניים בשוק שמשמשים חשמלאים בעבודתם השוטפת. הם לומדים לאתר תקלות שונות ולבצע תיקון איכותי ויעיל תוך היכרות עם נהלים מקצועיים ועקרונות לעבודה בטוחה בחשמל.


מתכונת הלימוד


קורס זה נפרש על פני כ - 470 שעות לימוד והוא מתקיים בהתאם להנחיות משרד הכלכלה להכשרת החשמלאים. המשתתפים יכולים לבחור בין קורס בוקר לקורס ערב וכך להתאים את ההכשרה לשילוב עם עבודה. התכנית משלבת עבודה מעשית בתחום החשמל כדי להכין את המשתתפים לקראת השתלמות בתעשייה כחשמלאים. הקורס גם מכין את המשתתפים לקראת מבחני הסמכה ממשלתיים להסמכה בתחום החשמל.

 


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים בקורס כוללים את התחומים הבאים:

 

  • בקרה ופיקוד
  • מתקני חשמל
  • מכונות חשמל
  • תורת החשמל   
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללה הטכנולוגית רופין פועל המרכז להשתלמויות שבו ניתן ללמוד בשלל תכניות ללימודי תעודה. הקורסים מתקיימים בנושאים מבוקשים כגון תעשייה, בניין, רכב, ניהול, עיצוב, מולטימדיה, גז טבעי ואחזקה. תכניות אלה מתמקדות בכישורים הפרקטיים שנדרשים מן העובדים בשוק של היום והם מכינים את המשתתפים בהם לשתלבות בתפקידים מבוקשים.


מגמת החשמל של המרכז להשתלמויות מציעה קורסים נוספים כגון קורס חשמלאי מוסמך לבוגרי לימודי הנדסאי מכשור והנדסאי אלקטרוניקה, קורס חשמלאי מתח גבוה, קורס חשמלאי ראשי, קורס מיגון ואבטחה אלקטרוני, קורס התקנה ושירות למתקני מיזוג אוויר, קורס השלמה לחשמלאי מעשי והכשרות נוספות. הקורסים מותאמים לדרישות משרד הכלכלה והם מכינים את המשתתפים בהם לקבלת דיפלומות הסמכה מוכרות לעיסוק בחשמל.

 

 

תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל הנדסאים מדופלמים בוגרי לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה מטעם מוסד המוכר על ידי מה"ט. המועמדים נדרשים לעבור גם ראיון בפני וועדת קבלה שבוחנת את התאמתם לתכנית ואת הרקע המקצועי הקודם.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל הדרישות בקורס מקבלים תעודת גמר מטעם משרד הכלכלה וכן זכאות לרישיון בדרגת חשמלאי עוזר. כדי לזכות בהסמכות אלה יש צורך לעבור מספר מבחנים חיצוניים שעורך משרד הכלכלה בתחום החשמל. אחרי שנה של וותק מקצועי בדרגת רישיון זו, הבוגרים יכולים לקבל רישיון בדרגת חשמלאי מעשי. לאחר שנתיים נוספות של וותק בתחום החשמל ניתן לקבל רישיון בדרגת חשמלאי מוסמך. רישיון זה מאפשר תכנון עבודות בזרם של 3 X 80 אמפר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין