לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות מכטרוניקה במכללה הטכנולוגית רופין בשרון

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי מכונות עם התמחות מכטרוניקה במכללה הטכנולוגית רופין בשרון

לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה במכללה הטכנולוגית רופין בשרון

 

מערכות שלובות

 

מכטרוניקה היא ענף הנדסי רב־תחומי הנמצא בחזית עולם המדע והטכנולוגיה. התחום משלב בתוכו את ענפי ההנדסה המסורתיים כמו הנדסת אלקטרוניקה, הנדסת מכונות, הנדסת תוכנה והנדסת בקרה. שילוב התחומים מאפשר לפתח מערכות חדשות ולתחזק מערכות מתוחכמות באופן פשוט יותר, אמין יותר וכלכלי יותר.

 

המתמחים במכטרוניקה מקבלים תמונה מלאה על כל תחומי ההנדסה והאלקטרוניקה ועל האפשרות לשלוט במערכות שונות באמצעות מחשב. ביכולתם לעסוק במערכות אזרחיות, במערכות ביטחוניות, במערכות תעשייתיות ובמערכות ביתיות ואף לשלב בין מערכות מכאניות לבין מערכות אלקטרוניות מבוקרות. אותן מערכות משולבות בכל תחומי החיים, כמו מערכות ABS ומערכות בלימה ללא נעילת גלגלים בתעשיית הרכב, ייצור שבבים ומעגלים אלקטרוניים ואף רובוטים לנטרול פצצות.

 

 

תכנית לימודים

 

לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה במכללה הטכנולוגית רופין מכשירים את הסטודנטים לתכנון ולתפעול מערכות מכאניות המבוקרות באמצעות מערכות אלקטרוניות ממוחשבות כמו ציוד חשמלי, ציוד פניאומטי וציוד הידראולי. הסטודנטים לומדים על המאפיינים של המערכת האלקטרוני ועל המכאניקה שלה, הם מעמיקים בדרך בחירת הציוד החשמלי והאלקטרוני ובשילוב החיישנים וציוד המדידה.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הלימודים הוא שנתיים. מתכונת הלימודים מורכבת משלוש חטיבות עיקריות: לימודי מבוא, מקצועות יסוד מדעיים ולימודי מכטרוניקה. מערכת הקורסים כוללת שיעורים עיוניים, שיעורים מעשיים, שיעורי מעבדה וסיורים מקצועיים.

 

תכנית הלימודים מכשירה את התלמידים לתכנן ולתכנת מערכות בקרה ממוחשבות מסוגים שונים תוך התנסות מעשית בקורסי מעבדה כמו מעבדת בקרת תנועה, מעבדת ממשק אדם מכונה ומעבדת הידראוליקה ופניאומטיקה.

 

נושאי הלימוד

 

 • גרפיקה הנדסית
 • רובוטיקה
 • רכיבים ומתמרים
 • הנע חשמל
 • חוזק חומרים
 • אלקטרוניקה ספרתית
 • מכניקה טכנית
 • אלקטרוניקה תעשייתית
 • תורת החומרים    
 • תיכון מערכות משולבות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה הטכנולוגית רופין היא מוסד לימודים המציע שלוש חטיבות לימוד: בית ספר להנדסאים, מרכז להשתלמויות ולהכשרה מקצועית ותכנית לימודים ללקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז. כל תכניות הלימוד מאושרות על ידי המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע. בין מסלולי הלימוד של בית הספר להנדסאים שבמכללה אפשר ללמוד לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי מכשור ובקרה ולימודי הנדסאי מחשבים.

 

תנאי קבלה

 

המעוניינים להירשם ללימודי הנדסאי מכונות במסלול זה צריכים לעמוד באחד מן התנאים הבאים: בגרות מלאה; בגרות חלקית עם ציוניים חיוביים ב - 3 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה, ב - 3 יחידות לימוד באנגלית וב - 2 יחידות לימוד בספרות או בהבעה; 12 שנות לימוד ותעודת מכינה טכנולוגית; תעודת מכינה לבני 30 ומעלה הכוללת מתמטיקה, אנגלית ועברית. מועמדים שגילם 35 ומעלה מתקבלים על סמך תעודה המעידה על 12 שנות לימוד.

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תעודת הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה מטעם המכללה הטכנולוגית רופין.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי הלימודים משתלבים כהנדסאים בשוק העבודה בתעשיות עתירות הידע, במפעלים העוסקים במכשור רפואי, במפעלי רובוטיקה, בחברות תכנון והנדסה ובחברות המייצגות יצרני ציוד מכטרוני ובחברות ייעוץ ותמיכה טכנית בתחום.

 

Whatsapp Whatsapp