קורס מתקין גפ"מ רמה 1 במרכז להשתלמויות במכללה הטכנולוגית רופין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על טכנולוגית רופין - מתקין גפ"מ 1.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מתקיני גז פחמימני מעובה גפ"מ רמה 1 במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות


גפ"מ, או גז פחמימני מעובה, מוכר גם כגז בישול והוא משמש למגוון מערכיות ביתיות וכן למערכות בתעשייה. נוסף על כך, הוא משמש להנעת כלי תחבורה מסוימים המונעים גז. גפ"מ נחשב לאחד ממקורות האנרגיה היעילים בתעשייה, הודות לחסכוניות בשימוש בו ולעובדה כי הוא מזהם פחות ממקורות אנרגיה אחרים.


בהתאם לחוק, רק בעלי הסמכה מוכרת רשאים לעסוק בהתקנה ובתחזוקה של מערכות הגפ"מ. נכלים אלה התהוו בין היתר בשל הסכנות שבשימוש לא בטיחותי בגז הבישול. הסמכתם של מתקיני הגז הפחמימני המעובה נחלקת לכמה רמות, כשהראשונה ביניהן היא רמה 1. מתקיני גפ"מ רמה 1 יכולים לתכנן, להתקין, לבדוק ולתחזק מתקנים ביתיים ותעשייתיים.


במרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין מתקיים קורס מתקיני גז פחמימני מעובה רמה 1. קורס מתקיני גפ"מ מתקיים בפיקוח של משרד הכלכלה, שהוא הגוף האחראי כיום על הסמכתם של מתקיני הגפ"מ בישראל. בקורס נלמדים מגוון תחומי האחריות של המתקינים וכן ניתנת הכנה ממוקדת לקראת מבחני ההסמכה למקצוע. באפשרות בוגרי הקורס להשתלב בתפקידי מתקינים בחברות הגז השונות וכן במפעלים ובארגוני תעשייה.

 

  • מעוניינים בהכשרות טכנאים נוספות? קראו על קורס טכנאי

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים מקבלים סל רחב של כלים החשובים למתקיני הגז הפחמימני המעובה. במהלך התכנית הם שמים דגש על היכרות עם התקינה בתחום הגז ועם נהלי התפעול כדי לבנות מיומנויות עבודה בטוחה ויעילה.


המשתתפים לומדים בהרחבה על תהליכי התכנון, ההתקנה והבדיקה של שלל סוגי מתקני גפ"מ. הם סוקרים את סוגי המערכות, לרבות מערכות לשימוש תעשייתי ומערכות ביתיות, הכוללות מתקנים ליחידות דיור בודדות ומערכות אשר קשורות למערכות מרכזיות. נוסף על כך, נסקרים תהליכי האחסון של הגז ובמקביל נלמדים נהלים לבטיחות בעבודה המותאמים לתחום הגז ותואמים לחקיקה העדכנית בנושא. בקורס גם מקבלים ידע בסיסי בענפים מדעיים שונים שחיוניים לעבודת מתקיני הגפ"מ.


מתכונת הלימוד


קורס מתקיני גפ"מ רמה 1 מתקיים כקורס ערב אשר כולל כ - 178 שעות. המפגשים בקורס מתקיימים בשעות הערב פעמיים בשבוע וכך מתאימים למשתתפים המעוניינים לשלב את הלימודים עם עבודתם.


נושאי הלימוד


סטודנטים בקורס גפ"מ סוג 1 לומדים מבחר נושאים בתחום הגז, בהם התחומים הבאים:

 

 

  • מאיידי אש
  • סוגי מבערים
  • משוואת הבעירה
  • חוקים ותקנות בגז
  • מיכלים לאחסון הגז
  • לחץ וטמפרטורת גז
  • מערכות גז תעשייתיות
  • יסודות בפיזיקה וכימיה
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין מתקיימים קורסים נוספים בתחום הגז הטבעי והאנרגיה. בין ההכשרות הללו נכללים קורס מתקיני גז טבעי, קורס מפעילי תחנות כוח, קורס מפעילי גז טבעי וקורס מפקחי מערכות פוליאתילן. נוסף על כך, ניתן ללמוד בקורסים בתחומים כגון ניהול, בטיחות, בניין, רכב, מים וחקלאות ומולטימדיה.

 

הקורסים המתקיימים במרכז להשתלמויות מותאמים לדרישות התעשייה ומטרתם סיוע לסטודנטים לפיתוח כלים חשובים לפיתוח קריירה. רבים מן הקורסים כוללים הכנה לקראת מבחנים ממשלתיים לצורך קבלת הסמכה או תעודת מקצוע מוכרת. במוסד הלימוד פועל אתר השמה לצורך יצירת חיבורים בין סטודנטים ובוגרים לבין מעסיקים פוטנציאליים. למוסד הלימוד קשרים עם שלל גורמים בתעשייה, מה שיכול לסייע לבוגרים בצאתם לשוק העבודה.

 

תנאי קבלה


המעוניינים להתקבל לקורס נדרשים להיות בוגרי עשר שנות לימוד לפחות. כמו כן, על המועמדים לעבור וועדת קבלה שבה נבחנת התאמתם למסלול.


תעודה


בסיום ההכשרה ועם העמידה בכל החובות הנדרשים, הבוגרים מקבלים תעודת גמר "מתקיני גז פחמימני רמה 1" וכן תעודת מקצוע "מתקיני גז פחמימני מעובה רמה 1". כדי לקבל את שתי התעודות, על הסטודנטים לעבור בהצלחה שני מבחנים חיצוניים שנערכים על ידי משרד הכלכלה. באפשרות בוגרי הקורס להמשיך לפתח את הכשרתם באמצעות השלמת קורס גפ"מ סוג 2, המאפשר שדרוג ההסמכה המקצועית בתחום הגז.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור