רוצה פרטים על קורס מפעילי גז טבעי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס מפעיל גז טבעי מוסמך רמה 1

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס מפעילי גז טבעי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מפעיל גז טבעי - קורס מפעילי גז טבעי מוסמכים רמה 1 ו - 2


בעשור הקרוב, צפויה מהפכה של ממש בשוק האנרגיה הישראלי במסגרת מעבר למקורות אנרגיה אקולוגיים ויעילים יותר שיכולים לצמצם את הזיהום והפגיעה בסביבה. בין התכניות המרכזיות ליישום מטרה זו הוא המעבר לגז טבעי בתעשייה. במשרד האנרגיה הודיעו לאחרונה על המשך תהליכים לחיפוש אחרי מאגרי גז טבעי בשטחי הים של ישראל, במטרה להרחיב את הפעילות בתחום זה ולהגדיל את התחרות.


לפי נהלי משרד האנרגיה, עובדים בתחום הגז הטבעי נדרשים לעבור הסכמות מקצועיות מוכרות, שתואמות לנהלים הקפדניים בתחום. קורסים אלה מעניקים למשתתפים ידע וכלים מקצועיים ומכינים אותם לאתגרים בתעשייה. הקורס להכשרת מפעיל גז טבעי מוסמך הוא בין הקורסים הללו, הוא מתמקד בהכשרתם של עובדים לתפקידים קריטיים במקטעי הגז.


מפעיל גז טבעי הוא מקצוע חדש למדיי בשוק העבודה הישראלי, כאשר הציפייה היא כי הענף רק ימשיך להתרחב עם הקמתם של מפעלים ומתקנים נוספים בתחום. עם קבלת ההסמכה והרישיון בתחום הם יכולים להשתלב כמפעילי גז טבעי במפעלים, בחברת נתיבי הגז הלאומית, בפרויקטים בארגונים בתחום ההנדסה והתשתיות ובגופים נוספים בתחום הטכנולוגיות המתקדמות. באפשרותם להמשיך לשדרג את הסמכתם דרך צבירת ניסיון מקצועי ומעבר של הכשרות מקצועיות נוספות בתחום הגז הטבעי.

 

 • מעוניינים בקריירה טכנית מבוקשת? קראו הכל על קורס טכנאי


משרד האנרגיה גז טבעי


הגוף האחראי על תחום הגז הטבעי בישראל הוא רשות הגז הטבעי שפועל במסגרת משרד האנרגיה. גוף זה פועל לקידום ולפיתוח חקיקה ותשתיות בענף הגז הטבעי וכמו כן אחראי על ההכשרות המקצועיות בתחום. משרד האנרגיה מפקח על גופי ההכשרה המוסמכים להעביר את הקורסים וגם קובע את היקפם של הקורסים ואת התכנים הנלמדים בהם, כדי להכשיר עובדים מנוסים ומיומנים להשתלבות במערכי הגז.


מפעיל גז טבעי


מפעילי גז טבעי פועלים בשתי רמות הסמכה. מפעיל גז טבעי מוסמך רמה 1 ממלאים תפקידים שונים במערכות הגז, שבמרכזם פיקוח שוטף במקטעים פנים מפעליים, ועובדים תחת פיקוח של מפעילי גז טבעי רמה 2. עובדים אלה לא מתערבים בקבלת ההחלטות התפעוליות או בשימוש במערכות הפיקוח הממוחשבות אלא מבצעים פעולות שונות במערך הגז לפי החלטות המפעילים ברמה 2.


מפעילי גז טבעי רמה 2 הם בעלי המקצוע בדרגה הבכירה ביותר בחדר הפיקוד הממוחשב והם עוסקים במעקב מתמיד אחרי הפעילות במתקן. הם פועלים בשיתוף פעולה עם מתקיני גז טבעי ברמה 2 באמצעות מערכות פיקוח וצגי מחשב.


קורס מפעיל גז טבעי


קורסים להכשרת מפעילי גז טבעי מוסמכים הם חלק מתהליך ההכשרה הרשמי של עובדים במתקני גז טבעי בישראל. במהלך הקורס לומדים בהרחבה על תהליכים במתקני הגז ועל מערכות מחשוב מתקדמות לפיקוח על העבודות. דרך היכרות עם מגוון מערכות במפעלים ובמתקנים, הם לומדים לנהל פעולות ולפקח על מערכות הגז תוך הקפדה על נהלי הבטיחות המחמירים בתחום.


הם לומדים לזהות בעיות בתפקוד התקין של מערכות הגז בשטח ובמפעל ולשם כך סוקרים את כל המרכיבים במקטעים שבאחריותם ולומדים לאתר כשלים באופן מהיר ויעיל. הם בוחנים את נהלי הפעילות בזמן חירום ולומדים כיצד להחזיר את המערכות למצב שגרה ולנהל מצבי חירום שונים.


קורסים גז טבעי - קורסים בנושא גז טבעי


הקורסים בתחום הגז הטבעי מתקיימים בפיקוח של רשות הגז הטבעי. הרשות מציעה קורסים בדרגות שונות ומסוגים שונים, בהתאם לבעלי התפקידים שפועלים במתחמים פנים מפעליים בגז הטבעי בישראל. בין המקצועות להכשרה אפשר למנות מפעיל גז טבעי, מתקין גז טבעי מוסמך, מפקח ריתוך פוליאתילן ומפקח להקמת מערכות גז טבעי. כל אחד מן הקורסים הללו מכשיר עובדים לתפקיד אחר במערך הגז הטבעי, הקורסים נבדלים גם ברמת הניסיון הקודם וההכשרה המקצועית הקודמת שנדרשת מן המועמדים.


מתכונת הלימוד


היקף הקורסים מותאם לנהלי רשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה, הם כוללים כ - 220 שעות אקדמיות, שמחולקות לשעות עיוניות ולשיעורים מעשיים. ההיקף הכולל של ההכשרות הוא כחצי שנה. כדי להשלים את הקורס בהצלחה יש להשלים הן את הלימוד העיוני והם את ההתנסות המעשית. שעות הקורס המעשיות חושפות את המשתתפים לתהליכי עבודה במתקני גז טבעי ובמהלכן לוקחים חלק בסדנאות והדרכות שונות בתפעול מערכי הגז. במרבית מוסדות הלימוד, הקורסים מתקיימים בשעות הבוקר ואחר הצהריים.


נושאי לימוד

 

 • תקנים עולמיים בגז טבעי
 • נהלים ותהליכים בגז טבעי
 • פעולות טכניות ובטיחותיות
 • תגובה בין חומרים לגז טבעי
 • מרכיבים תפעוליים במערכות
 • מאפייני תקלה בצגי המערכת
 • מערכת SCADA במתקני הגז    
 • מערכות לחלוקת גז
 • תפעול תחנות הגפה
 • מצבי חירום בגז טבעי
 • סיבות לתקלות נפוצות
 • החזרת מערכות לשגרה
 • מחשוב במערכות בקרה    
 • ועוד


קהל יעד ותנאי קבלה


הקורסים מיועדים לעוסקים במקצועות טכניים שהם בעלי ניסיון בתחום מערכות הבקרה בתעשייה, או בתחומי התשתיות והצנרת. הוא מתאים גם לעובדים במפעלים שעוסקים בהסקה באמצעות גז טבעי.


על המועמדים לקורס להיות בעלי תעודת טכנאי או דיפלומת הנדסאים מטעם מה"ט וכן להחזיק וותק של לפחות שנתיים בהפעלת מערכות בקרה בתעשייה וניסיון של שנה ומעלה בתחזוקה והתקנה של מערכות צנרת בארגונים או במפעלים. חלק מן המוסדות דורשים גם תעודת טכנאי גפ"מ סוג 2 מטעם מינהל הגז ומשרד האנרגיה, או תעודת טכנאי גפ"מ סוג 1 עם ניסיון של לפחות שלוש שנים בעבודה עם מערכות גפ"מ.


תעודה


לבוגרים שעומדים בכל חובותיהם ניתנת תעודת גמר על ידי רשות הגז הטבעי, משרד הכלכלה ומוסד הלימוד. כמו כן, ניתנת תעודת "מפעיל גז טבעי סוג 1" על ידי משרד האנרגיה.


כדי לקבל את תעודת הגמר על המשתתפים לעמוד בדרישות הנוכחות בקורס וכן לעבור כמה מבחנים חיצוניים, בהן מבחן עיוני ומבחן מעשי בו מבצעים מספר מטלות במערכות גז. כדי לקבל את הרישיון המקצועי לעסוק בגז טבעי מקבלים לאחר הנפקתה של תעודת המקצוע ולאחר עמידה בכל התנאים של רשות הגז הטבעי.


יש לציין כי העובדים בתחום הגז הטבעי נדרשים לרענן את הסמכתם מעת לעת כתנאי להמשך החזקת הרישיון, הרישוי הוא לשנה אחת. על העובדים להציג אישורי עבודה ממעסיקים בתחום וכן לעבור קורסי ריענון מתאימים.

 


מכללות קורס מפעיל גז טבעי

 

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין (עמק חפר) - במרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין מתקיים קורס מפעיל גז טבעי סוג 1. הקורס נפרש על פני כ - 220 שעות אקדמיות והוא כולל כ - 100 שעות של לימוד מעשי. השיעורים מתקיימים בשעות הבוקר אחת לשבוע. בתחום הגז הטבעי מתקיימים קורסים כגון קורס ניהול תחנות כוח, קורס מתקין מתקני גז טבעי, קורס מפקח מערכות פוליאתילן, והשתלמות גז טבעי שמיועדת לממוני בטיחות. כמו כן, המכללה עורכת הכשרות מקצועיות בעוד שלל תחומים כגון חשמל, בניין, ניהול, רכב, מחשוב וענפים נוספים.

 

 • מפעיל גז טבעי מוסמך רמה 1 - חברת החשמל לישראל - חברת החשמל מציעה קורסים שונים בתחום החשמל והגז ובהם גם קורס מפעיל גז טבעי סוג 1. הקורס כולל 120 שעות אקדמיות והשיעורים העיוניים בו מתקיימים בשעות הבוקר. המסלול כולל גם 14 ימים של התנסות מעשית. בין הקורסים הנוספים שנערכים מטעם חברת החשמל ניתן למצוא קורס הכנה לוועדת הרישיונות בחשמל וקורס גז טבעי לממונה בטיחות.

 

 • חברת פז גז (ראשון לציון) - חברת פז גז מפעילה את המכללה הטכנית לאנרגיה, שבה מתקיימים קורסים בתחומי הגז והבטיחות. קורס מפעיל גז טבעי נערך בפיקוח של משרד האנרגיה והתשתיות. היקפו של הקורס כחצי שנה. נוסף על כך, עורכת החברה קורס מתקין גז טבעי ברמה 1 ו - 2, קורס תחזוקאי שירות למערכות גפ"מ, קורס מתקיני גפ"מ סוג 1, קורס הובלת חומרים מסוכנים וקורסים נוספים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס מפעילי גז טבעי?

רוצה לדעת יותר על קורס מפעילי גז טבעי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס מפעילי גז טבעי
Whatsapp Whatsapp