רוצה פרטים על קורס תחנות כוח?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס מפעיל תחנת כוח - קורס ניהול תחנות כוח

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס תחנות כוח? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס למפעילי תחנות כוח - קורס מנהלי תחנות כוח


כוח לתעשיית הגז הטבעי


מתחילת שנות האלפיים עוברת ישראל מהפכה בתחום האנרגיה, עם המעבר לייצור חשמל באמצעות גז טבעי. מעבר זה מציע יתרונות רבים לתעשייה, הוא מסייע בחיסכון של מיליארדי שקלים בשנה עבור חברת החשמל וכן מאפשר ייצור חשמל בשיטות המצמצמות את הזיהום הסביבתי ואת הפגיעה במשאבים טבעיים ובבריאות הציבור. כל היתרונות הללו הפכו את תעשיית האנרגיה הישראלית לאחד מגורמי הצמיחה המשפיעים והחשובים במשק.


כדי להמשיך ולקדם את תעשיית הגז הטבעי, יש צורך בהכשרתם של עובדים איכותיים ומקצועיים להשתלבות בתחנות הכוח ובמפעלים. מדובר בתפקידים שדורשים הבנה טכנית מתקדמת ושיש להם חשיבות רבה לצמיחתן של המערכות ולתחזוקה השוטפת שלהן. לשם כך פועלות הכשרות מקצועיות שונות בתחום הגז הטבעי והאנרגיה, שמעניקות למשתתפים בהן כלים פרקטיים להשתלבות במקצוע מבוקש. בין הקורסים הללו אפשר למצוא גם קורס למפעילי תחנות כוח.


קורסים להכשרת מפעילי תחנות כוח מתמקדים בתהליכי התפעול והתחזוקה של התחנות ומעניקים לתלמידיהם ידע טכנולוגי מתקדם וכלים להתמודדות עם שלל מצבים בחדר הבקרה. הכשרות הטכנאים הללו מאפשרות לתלמידיה להשתלב בתפקידים מאתגרים ומבוקשים בתעשיית האנרגיה שצפויה רק להמשיך ולהתפתח עם הקמתן של תחנות כוח חדשות.


תחנות כוח גז טבעי בישראל


מספר תחנות הכוח שעושות שימוש בגז טבעי בישראל הולך ועולה בעשור האחרון וצפוי להמשיך ולעלות בשנים הקרובות. אם בעבר מרבית תחנות הכוח התבססו על פחם או מזוט לייצור חשמל, לאחרונה הן עוברות לשימוש באנרגיה מתחדשת ובטכנולוגיות מתקדמות יותר שמציעות אלטרנטיבה ירוקה וחסכונית יותר לתעשייה. טכנולוגיות אלה משמשות לא רק בתחנות כוח להפקת חשמל, אלא גם במסגרות נוספות בתעשייה, כגון במפעלים ובתחנות לטיפול במים ולהתפלת מים. תחנות הכוח שעושות שימוש בגז טבעי ממוקמות היום בעיקר לאורך חופי הארץ. חלקן הן תחנות ציבוריות ואחרות פועלות כתחנות בשוק הפרטי. בשנים הקרובות צפויות לקום תחנות בערים נוספות.


לייצור חשמל בעזרת גז טבעי יש כמה יתרונות מרכזיים לעומת טכנולוגיות ייצור מסורתיות יותר. הוא מאפשר לצמצם את זיהום האוויר דרך שריפה יעילה יותר לעומת דלקים כגון סולר, מזוט ופחם. נוסף על כך, מדובר בייצור שעלותו קטנה בהרבה מייצור בעזרת דלקים אחרים. גם משך ההקמה של התחנות הללו קצר מהקמת תחנות אחרות.


מפעיל תחנת כוח - הפעלת תחנת כוח


מפעילי תחנות הכוח הם בעלי חשיבות רבה לתעשיית הגז הטבעי בישראל. בין תחומי האחריות שלהם נכללים תפעול חקר הבקרה וכן פיקוח על תהליכי ייצור החשמל השוטפים. הם גם מדווחים על התפקוד למנהלי התחנה ולצוות האחזקה שלה ומציעים שירותי תמיכה לתקלות במערכות השונות כשאלה מתרחשות. חלק מהתפקידים מצריכים גם טיפול במערכות טכנולוגיות כגון בקרים מתוכנתים ומערכות לבקרת טמפרטורה.


לתפקידי מפעיל תחנת כוח יש היום ביקוש רב בתעשייה, הם מיועדים בדרך כלל לטכנאים בתחומי הייצור והבקרה בעלי ניסיון בתפעול של מערכות מורכבות. תחנות כוח פועלות היום באזורים שונים בארץ וקיים בהן צורך הולך וגדל למפעילים איכותיים ומיומנים. תפעול שוטף של תחנות כוח מצריך ידע מקצועי וטכני נרחב כדי לסייע לקידום התחנה וכדי לצמצם סיכוני בטיחות בסביבת העבודה.


קורס תחנות כוח


קורסים למפעילי תחנות כוח מאפשרים למשתתפים בהם לרכוש ידע פרקטי ותיאורטי שחיוני לעובדים בתחום האנרגיה והגז הטבעי. הם כוללים לימוד מעמיק של מערכות טכנולוגיות חדשניות ותהליכי עבודה שכרוכים בתהליך פיתוח והפקת האנרגיה בתחנות.


בתחילת הקורס מכירים מושגים בתחומי המדעים והטכנולוגיה ולאחר מכן לומדים על תהליכים לטיפול במים ולהפעלת דוודים שרלבנטיים לעובדים בתחנות הכוח. בהמשך, נלמדים מושגים חשובים במערכות כוח וחום ובעקרונות הפעולה של טורבינות הגז הטבעי. לאחר מכן, המשתתפים מעמיקים בתהליכי ההדממה וההנעה של תחנות הכוח ועל שיטות לניהול תקין ולהתמודדות עם תקלות באופן בטוח שעומד בתקנים המקומיים והבין לאומיים בתחום הגז. הם גם מתוודעים לחידושים בענף הגז וסוקרים כיוונים עתידיים שאליהם עשויה התעשייה להתפתח.

 

מתכונת הלימוד


קורסים למפעילי תחנות כוח לרוב נפרשים על פני מספר חודשים עד חצי שנה, הם מותאמים במיוחד ללוח הזמנים של עובדים בתחום האנרגיה והגז הטבעי. השיעורים נערכים לרוב בשעות הבוקר אחת לשבוע.


הקורס כולל עשייה פרקטית לצד הלימוד התיאורטי, כדי לסייע למשתתפים לצבור ניסיון מעשי כבר בזמן הכשרתם. בין היתר, מתקיימים סיורים לימודיים לתחנות כוח ותרגולים מעשיים שבהם מדמים מצבי אמת מן התעשייה ומתנסים בתפעול ציוד מקצועי ומערכות בקרה מתקדמות.


נושאי הלימוד


מבין שלל הנושאים הנלמדים במהלך הקורס נכללים התחומים הבאים:

 

 • מעבים ומגדלי קירור
 • חדרי בקרה
 • טיפולים לאיכות מים
 • שמירת תדרים
 • ניהול מערכות פיקוח
 • הזמנות עומסים
 • עקרונות ויסות לחצים
 • תהליכי הנעה בתחנת כוח
 • מערכות חום וכוח
 • תקינה בתחום הגז הטבעי
 • נצילות הגז הטבעי
 • טכנולוגיות סינון וטיפול במים
 • פעילות טורבינות גז   
 • עקרונות פעולה בתרמודינמיקה   
 • ועוד


תנאי קבלה וקהל יעד


קורסים אלה מיועדים בעיקר לעובדים בתחום האנרגיה שמעוניינים לקדם את הקריירה ולהשתלב בתפקידי ניהול ותפעול בתחנות כוח. הוא יכול להתאים לעובדי אחזקה ותפעול בתחנות כוח ולעובדים בתפקידים שונים בחדרי בקרה של תחנות כוח שברצונם לשכלל את הידע המקצועי שברשותם. כמו כן, הקורסים מתאימים לטכנאים ולהנדסאים מנוסים בתחומים משיקים נוספים, כגון הנדסאי גז טבעי, הנדסאי מכונות וטכנאי גז, שברצונם להשתלב בתפקידים מבוקשים בתעשיית הגז הטבעי. בדרך כלל ישנה דרישה להצגת ניסיון מקצועי רלבנטי בתחום. לעיתים מתקיימים גם ראיונות קבלה אישיים.

 


תעודה ואפשרויות תעסוקה


סטודנטים שעומדים בהצלחה בכל דרישות הקורס מקבלים תעודת גמר מטעם המוסד המלמד. כדי לקבל את הדיפלומה בדרך כלל יש צורך לעמוד בדרישות נוכחות ולעבור מבחנים שמתקיימים בסופ הקורס.


עם תום הקורס, הבוגרים יכולים להשתמש בידע שברשותם כדי לקדם את הקריירה בתחום האנרגיה והגז הטבעי. באפשרותם להשתלב בתפקידי מפעיל תחנת כוח ובתפקידי טכנאות נוספים בתחנות כוח ברחבי הארץ וכן בפרויקטים טכנולוגיים מתקדמים נוספים בתחום הגז הטבעי. מי שכבר עובדים בענף יכולים להיעזר בכלים הנרכשים בקורס כדי להתקדם לתפקידים מתקדמים יותר.


מכללות קורס מפעילי תחנות כוח

 

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות (עמק חפר): המרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין מציע קורס למפעילי תחנות כוח במסגרת מרכז נובל אנרג'י של המכללה. הקורס כולל כ - 276 שעות אקדמיות ומשלב התנסויות פרקטיות וסיורים בתעשייה. המרכז עורך קורסים נוספים בתחום הגז הטבעי, כגון קורס מפעיל גז טבעי, קורס מפקח מערכות פוליאתילן, קורס מתקין מתקני גז טבעי והשתלמויות לממוני בטיחות. מרכז נובל אנרג'י הוא יוזמה שפועלת במסגרת שיתוף פעולה בין המכללה לבין חברת אנרגיה בין לאומית והוא פועל לקידום תעשיית הגז הטבעי בארץ דרך הכשרת עובדים לשלל תפקידים. במרכז להשתלמויות של המכללה פועלים מסלולים בעוד שלל תחומים, כגון רכב, חשמל, ניהול, אחזקה, בטיחות, מים וניהול.


אתם בטח רוצים לדעת היכן עוד ניתן ללמוד את הקורס, מה עלות ההכשרה והאם מתקיימים ימים פתוחים בקרוב. נציגי השירות האישי שלנו שמחים לענות על כל שאלה. אנו מזמינים אתכם להיעזר בשירות האישי שלנו חינם וכך לחסוך לעצמכם זמן יקר וכסף.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס תחנות כוח?

רוצה לדעת יותר על קורס תחנות כוח?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס תחנות כוח

התאמה לתפקיד טכנאי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: טכנאי

התקבלו 9 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp