רוצה פרטים על קורס טכנאי גז בצפון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס טכנאי גז בצפון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס טכנאי גז בצפון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי גז בחיפה והצפון


מהפכת הגז הטבעי המתחוללת בשנים האחרונות היא מנוע צמיחה משמעותי לכלכלה הישראלית. תעשייה זו כוללת מגוון של מתקנים ואנשי מקצוע לצורך הפקת האנרגיה ותפעול המערכות, בהם גם טכנאים. כמו כן, בתחום זה קיימות גם תשתיות גפ"מ, הידוע גם כגז בישול, שבו משתמשים בשלל מתקנים במגזר הפרטי והתעשייתי. לתפעול כל סוגי המערכות הללו יש צורך באנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים.


חשוב להדגיש כי כיום, כדי להשתלב בתפקידים שונים בתחום הגז יש צורך בתעודות ממשלתיות. כדי לקבל אותן, יש לסיים בהצלחה קורסים ייעודיים ולעבור מספר בחינות.


תושבי הצפון שברצונם לקבל הכשרה בתחום הגז יכולים ללמוד במגוון של מוסדות באזור. חלק מן המוסדות הללו ממוקמים בחיפה ובקריות ואחרים בערים נוספות בגליל. באופן זה ניתן ללמוד קרוב למקום המגורים ובאופן נוח וגמיש. בהכשרות הטכנאים ניתן לקבל כלים לפיתוח קריירה מבוקשת, שהדרישה לה צפויה רק לעלות בעתיד הקרוב עם המשך הפיתוח של התשתיות הלאומיות לאנרגיה מתחדשת. באזור צפון הארץ קיימים מגוון ארגונים, מפעלים ומתקנים שבהם יכולים בוגרי הקורסים להשתלב.

 

 

מוסדות הלימוד


חיפה


מכללת מלט"ש - בין שלוחותיה של מכללת מלט"ש פועל סניף בעיר חיפה, שבו מתקיימים מגוון קורסי הכשרה טכנולוגיים. קורס טכנאי גפ"מ (גז פחמימני מעובה) מתקיים בכמה רמות וכך יכולים ללמוד בו הן חסרי ניסיון קודם והן עובדים מנוסים יותר המעוניינים לשדרג את הקריירה. אורכו של המסלול הוא כשלושה חודשים והוא מתקיים במתכונת קורס ערב לטכנאים. במהלכו מכירים את שלל הכלים והתהליכים הנחוצים לאנשי השירות וכן מתכוננים למבחני ההסמכה הממשלתיים למקצוע זה. נלמדים גם החוקים והתקנות וכן נהלי הבטיחות שלפיהם צריכים אנשי המקצוע לפעול. בין ההכשרות הנוספות שבהן ניתן לקחת חלק במוסד הלימוד נכללים קורס טכנאי מיגון והתראה, קורס טכנאי מוצרי חשמל ביתיים, קורס טכנאי חשמל בודק, קורס טכנאי סלולר, קורס מנעולן, קורס CNC ועוד מבחר תכניות.

 

חברת החשמל - במרכז ההדרכה של חברת החשמל, הממוקם בחיפה, מתקיימים קורסים שונים להסמכת אנשי מקצוע בתחומים רלבנטיים, בהם גם קורס מתקין מוסמך לגז טבעי ברמה 1. משתתפים במסלול לומדים על מרכיבי מקטעים ומערכות מפעליות, מכירים תהליכים טכניים ותפעוליים המתחוללים בהם, וכן רוכשים את הכלים לשליטה בתהליכים בשגרה ובחירום. כמו כן, הם לומדים לבצע התערבויות במקטעים, לערוך פירוק והרכבה של מכלולים ולבצע פעולות נוספות במערכות פעילות ובכאלה לפני התקנתן. הקורס מרוכז ב – 17 ימי הדרכה עיוניים, בהם נערכים שיעורים בבקרים ובצהריים, וכן 11 ימים של עבודה מעשית. במסגרת העבודה המעשית, המשתתפים מתנסים בתהליכי פיקוח באמצעות מחשב, כמו כן, הם מתרגלים התערבויות במתקני דמה, שימוש בכלי עבודה וכן יישום בשטח של כללים ונהלים בתחום הבטיחות בעבודה.

 

אזור הגליל


מכללת ארז - במכללת ארז, הממוקמת בשלומי, מתקיים קורס מתקין גז טבעי רמה 1. קורס זה מתאים להנדסאים, לטכנאים ולעובדים בתחום הגפ"מ המעוניינים לקדם את הכשרתם ולהשתלב בתחום המבוקש והצומח. במהלך המסלול מקבלים הכנה לקראת בחינות משרד העבודה לקבלת תעודת המקצוע. המשתתפים מכירים את כל מרכיבי המערכות הפנים מפעליות, לומדים לבצע בדיקות שגרתיות וסוקרים את התקנים בתחום ואת נהלי הבטיחות. היקף הכשרה זו הוא כ – 51 מפגשים המתקיימים פעמיים במהלך השבוע, בשעות הערב. הוא כולל סיור לימודי וכן תרגולים פרקטיים המתקיימים במתקן דמה, לצורך הטמעת החומר הנלמד הלכה למעשה. במכללה זו נערכים עוד מגוון של קורסים במקצועות הניהול, הטכנולוגיה, האיכות והמחשבים. בין הקורסים הללו נכללים קורס נאמני בטיחות, קורס הנדסת איכות, קורס שרטוט טכני, קורס מפעיל CNC ועוד.

 

תכנית הלימודים


בתחום הגז קיימים כמה סוגי הכשרות – קורס גפ"מ וקורסים בגז טבעי.


קורס טכנאי גפ"מ מתייחס להכשרת טכנאים למתקני גז ביתיים ותעשייתיים, מסוג פחמימני מעובה (הידוע גם כגז בישול). בקורסים הללו מכירים את הציוד והמערכות ולומדים לבצע בהן תחזוקה שוטפת. כמו כן נחשפים לתהליכי התקנה ותכנון של המערכות. בתחום עיסוק זה קיימות 2 רמות הסמכה, 1 ו – 2. ברמה הראשונה מקבלים סמכויות בסיסיות לתכנון ולהתקנה וברמה השנייה מתרחבת קשת הסמכויות הניתנות לאנשי המקצוע.


קורסים בגז טבעי מתמקדים בהכשרתם של אנשי מקצוע להשתלבות בתשתיות האנרגיה המחדשת של המדינה. בין ההכשרות הקיימות בענף זה ניתן למצוא קורס מתקין גז טבעי וקורס מפעיל גז טבעי. בדומה לקורסי גפ"מ, גם בתחום זה קיימות שתי דרגות הסמכה. בהכשרות אלה שמים דגש על נהלי הבטיחות ועל התקנים הייעודיים בזמני שגרה וחירום במפעלים.

 

מתכונת לימוד


הקורסים נפרשים בדרך כלל על פני פרק זמן שבין שלושה חודשים לחצי שנה. בחלק מן המוסדות מדובר בהכשרות ערב ובחלקם מתקיימים הקורסים בשעות הבוקר או הצהריים. השיעורים מתקיימים פעם או פעמיים בשבוע.


במהלך הקורסים משולבת התנסות מעשית כדי לאפשר למשתתפים לרכוש כלים פרקטיים החיוניים למקצוע. הם מתנסים בעבודה במעבדות שבהן מכירים ציוד מקצועי וכן מבצעים סימולציות במתקני דמה המדמים את מערכות בתעשייה. לעיתים מתקיימים גם סיורים לימודיים למתקנים שונים בתעשייה. כמו כן, הקורסים כוללים הכנה לקראת בחינות ההסמכה הממשלתיות שאליהן צריך לגשת עם סיום הקורס.


קהל יעד ותנאי קבלה


הקורסים הנערכים במוסדות באזור זה מיועדים לתושבי הצפון בעלי זיקה לעולם הטכני המעוניינים לפתח קריירה בתחום האנרגיה. בכל אחת מן ההכשרות תנאי קבלה שונים, אולם רובן מיועדות לטכנאים או להנדסאים מנוסים. עם זאת, קיימות גם הכשרות המיועדות גם למי שאין ברשותם ניסיון קודם בתחום. בדרך כלל מתקיימות בחינות כניסה וכן ראיונות שבהם המועמדים צריכים להציג אישורים על עברם המקצועי והלימודי. יש לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות בין המוסדות ומעת לעת.


תעודות ואפשרויות תעסוקה


בסיום הקורסים על המשתתפים לגשת למספר מבחנים ממשלתיים, חלקם עיוניים וחלקם מעשיים. מי שעוברים בהצלחה את המבחנים מקבלים תעודת מקצוע ותעודת גמר מטעם משרד העבודה. תעודות אלה הם הכרחיות כדי לעבוד היום במקצועות האנרגיה בישראל. בתחום הגפ"מ קיימות תעודות רמה 1 וכן רמה 2, ובתחום הגז הטבעי ניתן למצוא הכשרות מתקין ומפעיל ברמות 1 ו – 2.


בוגרי הקורסים יכולים להשתלב בשלל מסגרות תעסוקה בצפון. עובדי גפ"מ משתלבים לרוב בחברות ובמפעלים והם רשאים לבצע תהליכי תכנון, התקנה ובדיקות לדירות או מערכות הקשורות למערכות מרכזיות, בהתאם לדרישות החוק. כמו כן, באפשרותם להקין עסקים עצמאיים ולהציע שירותי טיפול ותחזוקה במערכות הטכניות.


עובדים בתחום הגז הטבעי יכולים להשתלב במגוון מפעלים וארגונים, בתחנות כוח, במתקני מדידה, ובמתקנים האחראיים על העברה וייצוא גז למדינות שונות. באזור צפון הארץ פועלים מתקנים שונים, כגון מפעלי בז"ן בחיפה, פארק התעשייה שבנוף הגליל, מתקני חברת החשמל בערים השונות וכן תחנות כוח פרטיות.


המעוניינים להמשיך לקדם את הידע והמיומנויות המקצועיות שברשותם יכולים לפנות להכשרות נוספות. בין היתר מתקיימים קורסים נוספים בתחום האנרגיה וכן הכשרות בענפים משיקים כגון מכונות, בקרה, בטיחות וחשמל. בין הכשרות אלה ניתן למנות קורס חשמלאי מתח גבוה, קורס אוטומציה תעשייתית, קורס שירות למתקני קירור ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס טכנאי גז בצפון?

רוצה לדעת יותר על קורס טכנאי גז בצפון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp