רוצה פרטים על קורס טכנאי גז בדרום?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס טכנאי גז בדרום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס טכנאי גז בדרום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי גז בבאר שבע והדרום

 

לתשתיות הגז תפקיד חשוב בתפקוד התקין של התעשייה הטכנולוגית, החל ממתקני גפ"מ המשמשים לחימום ולהסקה, דרך מערכות המשמשות להנעת רכבים ומכונות ועד לתשתיות גז טבעי מתקדמות האחראיות על הפקת אנרגיה חשמלית. לטכנאים, אנשי המקצוע המצויים בשטח, יש אחריות רבה בשמירה על תקינות המערכות הללו. הם אמונים על התקנתן, ביצוע תחזוקה שוטפת והתמודדות עם תקלות. העבודה עם חומרים אלה מצריכה זהירות ומקצועיות לפי הנחיות גורמים ממשלתיים כגון משרד העבודה ומשרד האנרגיה. מסיבה זו רק אנשי מקצוע מוסמכים בהתאם לדרישות החוק יכולים לעבוד בתחום.


תושבי הדרום המעוניינים לקבל הכשרה בתחום הגז ורוצים ללמוד סמוך למקום מגוריהם יכולים למצוא שלל קורסים המתקיימים באזור. מרבית המסלולים פועלים בעיר באר שבע, אולם מעת לעת נפתחים קורסים גם בערים נוספות באזור.


במסגרת קורסי הטכנאי השונים, הסטודנטים יכולים להכיר לעומק את התחום, לפתח מיומנויות טכניות הנחוצות לאנשי המקצוע וכן להתנסות בפועל בתחזוקה והתקנה. בקורסים שמים דגש גם על היכרות עם נהלי בטיחות הרלבנטיים לעבודה התקינה. באזור הדרום ישנה היום דרישה רבה למדיי לאנשי מקצוע בענף זה, בוגרי ההכשרות שעומדים בכל חובותיהם ומקבלים את תעודת המקצוע יכולים להשתלב במגוון של מסגרות כגון בחברות ממשלתיות, במפעלים, בארגונים בתחום האנרגיה ועוד. תעשיית הגז היא אחד ממנועי הצמיחה המשמעותיים למשק הישראלי וההערכות הן כי היא רק תוסיף להתחזק ולגדול.


סוגי הכשרות


בתחום זה קיימות מספר הכשרות, שבכל אחת מהן מתמקדים במיומנויות מקצועיות אחרות ובתהליכים שונים הנחוצים בתעשייה. כמו כן, קיימות הסמכות בדרגות שונות בהתאם לנהלי משרד העבודה שיכולות להתאים למעוניינים בקורס טכנאי בדרום.


טכנאי גז - גפ"מ


קורס זה ידוע כיום בשם קורס טכנאי גפ"מ (גז פחמימני מעובה). התכנית מתקיימת בפיקוח של משרד העבודה ולפי דרישות החוק, תוך שמירה על נהלי הבטיחות המחמירים בתחום זה. תחום הגפ"מ מחולק לרמות הסמכה, המגדירות את תחומי הסמכות של אנשי המקצוע. ניתן ללמוד בקורס רמה 1 ולאחריו קורס רמה 2. חשוב לציין כי כדי לעסוק בתחום זה כיום, ישנה חובה להחזיק בתעודת מקצוע מתאימה, אותה ניתן לקבל רק בסיום מוצלח של הקורסים.


במהלך ההכשרה, הסטודנטים לומדים על מערכות הגפ"מ המשמשות לבישול, להנעה ולהסקה בתעשייה ובמגזר הפרטי. הם לומדים על דרישות החוק והגדרות התפקיד ועל שלל האתגרים המקצועיים שבהם עשויים להיתקל במהלך העבודה השוטפת. כך הם מתוודעים לתהליכי התכנון, ההתקנה, הבדיקה והתחזוקה של אותן מערכות ולשיטות לאיתור מוקדם ויעיל של תקלות למניעת סכנות.


הקורסים מיועדים בדרך כלל לבעלי זיקה מקצועית לתחום. ברמה 1 יכולים ללמוד אנשי שירות ומכירות בענף וכן מפעילי מערכות ועוזריהם המעוניינים בקבלת תעודה מוכרת. כדי ללמוד ברמה 2, על המשתתפים להיות אנשי מקצוע מוסמכים שסיימו בהצלחה את הכשרות רמה 1 וצברו ניסיון מקצועי בעבודה בתעשייה כעוזרים של אנשי מקצוע ברמה 2.

 

גז טבעי


אחת המגמות המשמעותיות בתעשייה הישראלית בעשור האחרון הוא המעבר לג טבעי עם גילוי המאגרים לחופי ישראל. כדי להכשיר את אנשי המקצוע לביצוע שלל תפקידים טכניים במתקנים קיימות הכשרות מקצועיות שונות. בין היתר ניתן למצוא קורס מתקיני גז טבעי שהו מקבלים הכשרה לביצוע עבודות אחזקה, בדיקת כשירות ושירות במקטעים פנים מפעליים ומתקנים. הכשרה מסוג זה קיימת ברמות 1 ו – 2. כמו כן, נערך קורס מפעילי גז טבעי, שמכשירים אנשי מקצוע לביצוע פיקוח וביקורת במפעלים.


הקורסים משני הסוגים מיועדים בדרך כלל להנדסאים או טכנאים מנוסים בתחומי הגפ"מ, שברשותם תעודות הסמכה מוכרות מטעם משרד האנרגיה מה"ט וגורמים נוספים. יש צורך גם בניסיון מקצועי של מספר שנים בתחום והיכרות עם המערכות השונות. עם זאת, לחלק מן ההכשרות ניתן להתקבל גם מי שסיימו 12 שנות לימוד וברשותם ניסיון של כמה שנים בעבודה במפעלים בתחומי הצנרת והתחזוקה.

 

מוסדות לימוד


בין המוסדות הפועלים באזור הדרום שבהם ניתן ללמוד קורסים בתחום:


מכללת מלט"ש (באר שבע): למכללה שלוחה בעיר באר שבע, שבה ניתן לקחת חלק בקורס טכנאי גפ"מ סוג 1. בתכנית זו מתמקדים בתקן המקצועי 158 ומכירים את סוגי הציוד, הצנרת, החיבורים והרכיבים. כמו כן, משולבים בה תרגילים מעשיים שבהן מתנסים בפועל בשלל כלים טכניים. אורכה של ההכשרה כ – 3 חודשים והיא מתקיימת במסגרת קורס ערב. במוסד הלימוד גם מסייעים לתלמידים בהפנייתם לגורמים שונים להשתלבות בתעסוקה, בהתאם לנהלים. יש לציין כי כדי לגשת לבחינות ההסמכה בתחום זה יש צורך לצבור חצי שנה של עבודה לצד אנשי מקצוע רמה 2. במכללה מתקיימים קורסים נוספים, כגון קורס תיקון מוצרי חשמל ביתיים, קורס טכנאי מיזוג אוויר, קורס תיקון טלפונים סלולריים, קורס קבלני שיפוצים, קורס שרברבות ועוד. תכניות לימוד אלה מותאמות לשינויים ולחידושים בתעשייה כדי להעניק לסטודנטים הכשרה ממוקדת ומותאמת לצורכי המשק.


המכללה הטכנולוגית באר שבע: במרכז ההשתלמויות של מוסד זה ניתן לקחת חלק בקורס מתקין גז טבעי מוסמך רמה 1. התכנית מוכרת על ידי משרד העבודה. אורך הלימודים העיוניים בתכנית 118 שעות והלימודים המעשיים 86 שעות. במוסד הלימוד מתקיימות תכניות הכשרה בעוד שלל ענפים כגון חשמל, מכונות, סייבר, בטיחות, ניהול, עיצוב ועוד. רבות מן ההכשרות הללו כוללות הכנה למבחנים ממשלתיים לצורך קבלת תעודות גמר או מקצוע מוכרות. במוסד זה ניתן לקחת חלק גם בלימודי הנדסאים בשלל מגמות.

 

מתכונת הלימוד


אורך הקורסים משתנה מהכשרה להכשרה. הם נפרשים על פני פרק זמן שנע בין שלושה חודשים לשבעה חודשים. בדרך כלל המתכונת מותאמת לאנשים עובדים המעוניינים לשלב את ההכשרה עם עבודתם וכך מתקיימים השיעורים בשעות הערב, מספר פעמים בשבוע.


בהכשרות משולבת למידה עיונית של נהלים ושיטות עבודה לצד תכנים מעשיים המתחייבים בחוק. הם לוקחים חלק בסימולציות שבהן מתרגלים עבודה במתקני דמה בביצוע תהליכי הגזה ונישוף וכן מתנסים בתרגילים שונים במעבדות ובהן ציוד מקצועי. תרגילים אלה יכולים לסייע למשתתפים לצבור ניסיון מקצועי ולהכיר מקרוב אתגרים מן השטח.


במקרים מסוימים, חיילים משוחררים יכולים ללמוד על חשבון הפיקדון בהכשרות אלה. יש לציין כי אפשרות זו אינה מוצעת בכל מוסדות הלימוד. לעיתים הקורסים יכולים להיחשב כגמול השתלמו עבור עובדים בתעשייה.

 

תעודות והמשך לימודים


בתום הקורס על המשתתפים לעבור מספר מבחנים ממשלתיים, בהם בחינות עיוניות ומבחנים מעשיים במתקני דמה, שאותם ניתן לעבור רק אחרי הצלחה בבחינות העיוניות. מי שעוברים בהצלחה את המבחנים ועומדים בכל המטלות בקורס, לרבות ההתנסות המעשית, מקבלים תעודה ממשלתית. סוג התעודה משתנה, בחלק מן ההכשרות מקבלים תעודת מקצוע ותעודת גמר ובאחרות תעודת גמר בלבד. גם סוג תעודת המקצוע תלוי ברמת הלימוד – רמה 1 או 2. הדיפלומות מוענקות על ידי משרד האנרגיה או משרד העבודה.


בוגרי ההכשרות יכולים להמשיך לפתח את הידע והכלים שברשותם דרך קורסים נוספים, בחלקם ניתן גם לקבל תעודות מקצוע נוספות וכך להתקדם בתחום. בין היתר קיימים קורסים להכשרת מומחים טכניים, קורס מפעילי תחנות כוח, קורס מפקחי מערכות פוליאתילן ועוד. כמו כן, ניתן ללמוד בהכשרות בתחומים משיקים כגון קורס טכנאי חשמל, קורס טכנאי מכונות ועוד. כך ניתן להרחיב את מנעד הכלים המקצועיים ולפתוח דלת להזדמנויות מקצועיות נוספות בתעשייה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס טכנאי גז בדרום?

רוצה לדעת יותר על קורס טכנאי גז בדרום?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד טכנאי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: טכנאי

התקבלו 9 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp