רוצה פרטים על טכנאי לוחות סולאריים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס טכנאי לוחות סולאריים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על טכנאי לוחות סולאריים? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי לוחות סולאריים


טכנולוגיה ירוקה


כיום, השיח סביב אנרגיות מתחדשות הולך וצובר תאוצה: היתרונות של אנרגיות כאלו, ובפרט אנרגיה סולארית, הוא שהן מסתמכות על משאב שאינו מתכלה ושהן ירוקות ולא יוצרות זיהום. מערכות אלו מתוכננות כך שהן מספקות חשמל במשך מעל ל – 20 שנים.


באמצעות מערכות סולאריות ניתן לקבל אספקת אנרגיה מהשמש: לוחות סולאריים מוצבים על גגות ומתאימים לשימוש ביתי, מסחרי וחקלאי כאחד, ומחברים אותם אל תשתית החשמל של הבניין.


המדיניות של חברת החשמל, לפיה חברת החשמל משלמת כנגד ייצור החשמל הירוק ממי שמתקינים מערכות סולאריים בבתיהם, גורמת לעלייה בביקוש לאנרגיה סולארית, ועל כן בעליה בביקוש לטכנאי לוחות סולאריים שיכולים לעשות זאת באופן מקצועי.


נדרש לתחזק את הלוחות הסולאריים באופן שוטף: לנקות אותם בתדירות סבירה, ולהיעזר באיש מקצוע בעת הצורך. כמו כן, כדי להתקין אותם ולהתחיל ליהנות מחשמל ידידותי לסביבה ולאקלים, יש להיעזר באנשי מקצוע המגיעים מתחום החשמל ולהם הבנה באנרגיה סולארית ובציוד הנחוץ להשגתה – הם מתכננים, מקימים ומחברים לתשתית החשמל את הלוחות.


ניתן להשתתף בקורס טכנאי לוחות סולאריים על מנת לרכוש את הידע המקצועי ואת הכלים הפרקטיים לשם קידום הקריירה בענף צומח זה. נוסף על כך, המסיימים בהצלחה מקבלים תעודה שיכולה לתת יתרון בשוק העבודה התחרותי.


מטרת הקורסים השונים היא להקנות לטכנאי לוחות סולאריים את הידע וההבנה עבור ביצוע עבודות ההקמה והתחזוקה של הלוחות והציוד של מערכות סולאריות.

 


תכנון מערכת סולארית – תכנית הלימודים


הקורסים השונים עבור טכנאי לוחות סולאריים כוללים בתכנית הלימודים סקירה של יסודות תורת החשמל, תוך שימת דגש על מערכות המרת אנרגיה ובפרט אנרגיה סולארית. הסטודנטים לומדים על מערכות פוטו וולטאיות (מערכות המתבססות על תאים סולאריים): עקרונות הפעולה שלהן, שיקולים בעת התכנון של מערכות אלו והדרכים השונות לביצוע תכנון זה. הם רוכשים היכרות עם מאפייניהן של מערכות סולאריות מסוגים שונים, וסוקרים את הציוד – לצד הלוחות, אנשי המקצוע בתחום הלוחות הסולאריים צריכים להכיר גם ממירים, וכן רכיבי הגנה מפני חשמול, תקשורת וניטור.


חלק חשוב מתכנית הלימודים מתמקד בנהלי הבטיחות תוך ההתקנה, החיבור והתחזוקה של המערכות הסולאריות. בנוסף, ברבים מהקורסים לומדים כיצד להשתמש בתוכנות שונות לניתוח נתונים, ותכנון פרויקטים של מערכות סולאריות, כדוגמת תוכנת PVsyst.


מעבר לכך, הסטודנטים בקורסים השונים מקבלים הבנה בנהלים ובתקנות הרגולטוריות, לומדים את הדרישות של חברת החשמל ממערכות סולאריות. הם גם לומדים כיצד לקרוא תכניות חשמל, לפתור בעיות וכשלים במערכות הסולאריות השונות ולבצע תחזוקה שוטפת שלהן.

 


קורס תכנון והקמת מערכות סולאריות


הקורס מיועד לטכנאים שמבצעים עבודה בשטח על לוחות סולאריים, ועל כן הדגש על הפן המעשי הוא גדול. בחלק מהקורסים מבצעים סימולציות של התקנה והעמדת לוחות סולאריים, וברובם הסטודנטים משתתפים בסיורים על מנת לרכוש היכרות מעמיקה עם מערכות סולאריות בהספקים שונים והתפקוד שלהן בשטח.


משכם של הקורסים משתנה בהתאם להכשרה שהם מקנים ולקהל היעד שלהם – כך למשל, רבים מהקורסים המיועדים לבעלי רקע בחשמל, תשתיות ופרויקטים בתחום האנרגיה יכולים להימשך כ – 50 שעות לימוד.

 


קורס אנרגיה מתחדשת – נושאי הלימוד


תכנון מערכות סולאריות לפי דרישות חברת החשמל
התקנת מערכות סולאריות
שיקולים כלכליים, טכנולוגיים ומכניים במערכות סולאריות
הגנה מפני חשמול
מאפיינים של מערכות סולאריות שונות
העמדת לוחות סולאריים
סוגי טכנולוגיות לוחות סולאריים
ציוד מערכות סולאריות
פתרון בעיות וכשלים במערכות סולאריות
רגולציה ותקנות השוק הסולארי
ועוד


על סגל ההוראה


המרצים בקורסי טכנאי לוחות סולאריים הם לרוב אנשי מקצוע מענפי החשמל או ההנדסה, כמו גם יזמים וקבלנים המגיעים מתחום האנרגיה המתחדשת.


הניסיון מהתעשייה מאפשר להם להעשיר את הוראתם באמצעות מתן דוגמאות מהשטח, ולעדכן את תכני הלימוד בהתאם להתפתחויות הטכנולוגיות ולדרישות הדינמיות של שוק העבודה.

 


קהל יעד


הקורסים השונים מכוונים למגוון אנשי מקצוע העוסקים באנרגיה סולארית על שלל היבטיה: חשמלאים, הנדסאי ומהנדסי חשמל, יזמים, אנשי עסקים ומשקיעים שרוצים להבין לעומק את התחום, וכן מי שעובדים במכירות ובשיווק מערכות ולוחות סולאריים.


לימודים אנרגיה סולארית


קיימים מבחר מוסדות לימוד שמעבירים הדרכות והכשרות בתחומי האנרגיה הסולארית והמתחדשת. מוסדות הלימוד נמצאים במקומות שונים ברחבי הארץ, וברובם מתקיימים קורסים בדגש מעשי ופרקטי, תוך עריכת סיורים לימודיים והשתתפות בתרגולים או סימולציות.


בין האפשרויות שעומדות בפני מי שרוצים לפתח קריירה בענף האנרגיה המתחדשת, ניתן למנות:


מכללת תשתיות

 

במכללה, שמתמקדת באנרגיות ירוקות, ניתן להשתתף בקורס טכנאי לוחות סולאריים שנפרש על פני 7 מפגשים באורך 8 שעות אקדמיות כל אחד.


המרצים בקורס מונים מהנדס בכיר; נציגים מחברת החשמל ומרשות החשמל; יזמים וקבלנים מחברות בשוק האנרגיה המתחדשת; ועוד.


כמו כן, במכללה מוצע מגוון קורסים במקצועות האנרגיה המתחדשת השונים, נוסף על קורס טכנאי לוחות סולאריים – למשל, קורס יזמים מנהלי פרויקטים למערכות סולאריות.


מכללת ADVICE POWER ACADEMY (כפר סבא)


מכללת ADVICE Power Academy פועלת במסגרת חברת אדווייס אלקטרוניקה שעיסוקיה העיקריים הם בתחומי הפיתוח, הייצור והשיווק של מערכות הספק, רכיבי תקשורת ומחשבים.


במכללה ניתן להשתתף בקורס יסודות תכנון והקמת מערכות ייצור חשמל סולארי, המיועד לאנשי מקצוע ממקצועות החשמל והתשתיות, יזמים, קבלנים, מנהלי פרויקט ומי שמתעניינים בהשקעות בענף האנרגיה, וכן מי שעוסקים בשיווק או במכירות לוחות ומערכות סולאריים.


משכו של הקורס הוא כ – 50 שעות אקדמיות, והוא נערך פעם בשבוע החל משעות הבוקר. לצד ההרצאות הפרונטליות והתכנים העיוניים, הקורס כולל סימולציית העמדת פנאלים בה המשתתפים יכולים להתנסות מעשית בעבודה בשטח, וכן שני סיורים בהם מקבלים היכרות עם מערכות סולאריות בהספק של 50 קילוואט ו – 630 קיולוואט.


המכללה לאנרגיה סולארית – מכללת פאוורס (קיסריה)


המכללה מתמקדת בהוראת מקצועות האנרגיה הסולארית, וצוות המרצים בה הם אנשי מקצוע בעלי השכלה אקדמית המגיעים הן מהאקדמיה וממחקר והן מהתעשייה, ולהם ניסיון רב בעבודה עם מערכות סולאריות.


במכללה ניתן להשתתף במגוון קורסים בתחום האנרגיה הסולארית, וביניהן קורס מתקיני מערכות אנרגיה סולארית מוסמכים שהיקפו כ – 10 חודשים, ובמהלכו המשתתפים נפגשים פעמיים בשבוע, וכן משתתפים בסיורים לימודיים כדי לרכוש הבנה על אופי העבודה בשטח.


על מנת לקבל את ההסמכה יש לעמוד בהצלחה ב – 2 מבחנים: אחד עיוני, ואחד מעשי. הקורס מיועד לחשמלאים מוסמכים.
כמו כן, ניתן להשתתף במכללה בקורס עוזרי מתקיני מערכות אנרגיה סולארית מוסמכים.

 


מתקין מערכות סולאריות – אפשרויות תעסוקה


תחום האנרגיות המתחדשות צובר עניין, ככל שעולה למודעות החשיבות של הפחתת פליטות פחמן. ההיבט הכלכלי גם הוא גורם לאנרגיה סולארית להיות אטרקטיבית בעיני רבים – חברת החשמל משלמת למי שמייצר חשמל באמצעות אנרגיה סולארית, ובנקים רבים בישראל נותנים מימון חלקי, לעתים אף עד 80% מההשקעה, למי שמתקינים מערכות סולאריות על ביתם.


קיימים תמריצים כלכליים נוספים שהופכים את ההתקנה של מערכות סולאריות לפוטנציאל לרווח. מסיבות אלו, אנשי מקצוע שיכולים לתכנן, להתקין, ולתחזק את הלוחות הסולאריים נמצאים בביקוש – הם יכולים לעסוק בתחום כעצמאים, או לעבוד במגוון החברות שצומחות בתחום ומספקות שירותי אחזקה שוטפים, נוסף על שירותי ההתקנה וההקמה החד פעמיים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על טכנאי לוחות סולאריים?

רוצה לדעת יותר על טכנאי לוחות סולאריים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד טכנאי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: טכנאי

התקבלו 9 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp