קורס תברואת מערכות מי שתייה רמה ב' במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - תברואת מי שתייה רמה ב'.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס תברואה ואיכות מים לעוסקים במערכות מי שתייה רמה ב' במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות עמק חפר


משרד הבריאות קובע תקנות מחייבות בתחום המים, כללים אלה נועדו לסייע לבעלי המקצוע לנהל בהצלחה את תהליכי העבודה וכך לשמור על איכות המים ועל בריאות הציבור. לאחרונה חוקקו במשרד נהלים חדשים ומחמירים יותר, שקובעים כי רק בעלי הכשרה מתאימה מטעם המשרד יכולים לעסוק בתפעול ובאחזקה של מערכות לאספקה של מי שתייה. זאת כחלק מן המגמה לקידום ולייעול של ענף המים בישראל.


עובדים בתחום המים שמעוניינים להעמיק את הידע שברשותם ולרכוש את הסמכת משרד הבריאות יכולים ללמוד בקורס תברואה ואיכות מים לעוסקים במערכות מי שתייה רמה ב' שמתקיים במרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין. הקורס חושף לשלל טכניקות ותהליכים מקצועיים חדשניים בתחום המים והוא מותאם לתקנות ולהנחיות של משרד הבריאות להכשרת אנשי המקצוע.

 

 • רוצים להמשיך לקדם את הקריירה? קראו עוד על קורס עבודה


תכנית הלימודים


משתתפי הקורס לומדים בהרחבה על תחום תברואת המים ורוכשים כלים לתפעול של מערכות במבנים ובמוסדות. הם מתחילים ומכירים מושגי בסיס בתחומי המדעים כגון כימיה, אפידמיולוגיה ומיקרוביולוגיה של מים. בהמשך הם לומדים על שיטות מקצועיות לטיפול במים, לרבות טכניקות לחיטוי ולסינון המים. הם גם שמים דגש על נהלים לגיהות ובטיחות במקום העבודה.


לאחר מכן, נלמדים לעומק נהלים והנחיות של משרד הבריאות שרלבנטיים לתחום מי השתייה ומחייבים את בעלי המקצוע בענף. המשתתפים ממשיכים ודנים בתהליכי תפעול ותחזוקה שוטפת של מערכות לאספקת מים ולומדים גם על ההיבט התברואתי הכרוך בתכנון של מתקנים אלה ובתפעולם השוט, בהתאם לתקנות החדשות של משרד הבריאות.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 70 שעות אקדמיות. שיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הבוקר והצהריים. הקורס משלב תרגולים מעשיים של החומר הנלמד וכן סיור מקצועי שבו מכירים את תהליכי תברואת המים בשטח. לקראת סיום התכנית מתקיימת בחינה מטעם משרד הבריאות להסמכה בענף תברואת המים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במסגרת הקורס אפשר לכלול:

 

 • שיטות לטיפול במים
 • תפעול מערכות מים
 • תקנות משרד הבריאות
 • תחלואת מים ומיקרוביולוגיה
 • תחזוקת מערכת לאספקת מים
 • תכנון התחזוקה של מתקני מים   
 • סוגי סינון
 • אפידמיולוגיה
 • חיטוי והכלרה
 • כימיה של המים
 • בטיחות בעבודה   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מגמת מים וחקלאות של המרכז להשתלמויות במכללה הטכנולוגית רופין עורכת קורסים רבים נוספים שמאפשרים לעובדים בתחום התברואה והמים לקדם את הקריירה ולזכות בהסמכות רשמיות. בין הקורסים אפשר למנות קורס עובדי בריאות הסביבה, קורס אינסטלציה לתכנון ולביצוע, קורס ניקוי וחיטוי מערכות מי שתייה, קורס דוגמי מי ביוב ושפכים, קורס דוגמי מי נופש ומקוואות, קורס דוגמי מי שתייה, קורס תברואת מים למפעילי מערכות מי שתייה ברמות א' - ג', קורס מתקיני ובודקי מז"ח מוסמכים ועוד שלל הכשרות.


הקורסים הנלמדים במוסד הלימוד שמים דגש על ההתנסות המעשית ועל ההיכרות עם כלים ותהליכים עדכניים בשוק העבודה. דרך סל הכלים הנרכש בקורסים, יכולים הבוגרים להתקדם במקום עבודתם או לחלופין לעבור הסבה מקצועית לענפים שיש להם דרישה רבה בשוק העבודה.


תנאי קבלה


מסלול זה מתאים לבעלי מקצוע בתחום מי השתייה, שיש ברשותם ניסיון מעשי בשטח בעבודה במערכות לאספקת מים. כמו כן, הקורס יכול להתאים לעובדים שעוסקים בהפעלה ובבקרה מרחוק של מערכות מים ולמנהלים של מערכות מים בבתי מלון, בבתי חולים ובמסגרות נוספות במרחב הציבורי שמעוניינים לרכוש ידע מקצועי עדכני ולקבל את הסמכת משרד הבריאות.


תעודה


משתתפים שמשלימים את כל הדרישות בקורס מקבלים תעודת הסמכה מטעם משרד הבריאות בתחום תברואת המים. כדי לקבל את הדיפלומה הם צריכים לעמוד בדרישות הנוכחות של התכנית וגם לעבור בהצלחה מבחן גמר שנערך על ידי המשרד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור