רוצה פרטים על קורס ריתוך צנרת?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ריתוך צנרת ומיכלי לחץ

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ריתוך צנרת? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ריתוך צנרת - הכשרת רתכים


צינור להצלחה


הפעילות התקינה של מפעלים בתעשייה תלוייה בגורמים רבים, ביניהם גם טיב עבודות הריתוך שמתבצעות בהם. תעשיות רבות עושות שימוש תדיר בשירותיהם של רתכים, החל מענף הרכב והמכונות ועד לתחומים כמו חקלאות.


בתעשייה של ימינו מורגש מחסור באנשי מקצוע מיומנים שיכולים לבצע עבודות ריתוך ולשמור על אחזקת המתקנים. ככך שמסגרים שולטים בטכניקות עבודה רבות יותר, אפשרויות התעסוקה שלהם נרחבות יותר וכך הם יכולים לזכות בשכר גבוה במיוחד. קורס ריתוך צנרת מעניק לעובדים הזמנות לשכלל את ארגז הכלים המקצועי ולהתפתח בתעשייה. התכנית מקיפה ידע עיוני ופרקטי ונוגעת גם בהיבטים של איכות ובטיחות שחשובים לעבודה במפעלים.

 


למי מיועדים הלימודים


מסלול זה מיועד לרתכים בעלי ניסיון, שמעוניינים להכיר טכניקות עבודה חדשות וכך להתקדם מבחינה מקצועית. הקורס מתאים לעובדים ממפעלים משלל סוגים, כגון מפעלי מתכת, צנרת או השקיה שמבצעים עבודות ריתוך בצורה שוטפת במסגרת תפקידם.


תכנית הלימודים


הקורס מעניק כלים לביצוע עבודות ריתוך שונות שמתמקדות בצנרת משלל סוגים, כגון צנרת פלדה וצנרת מים מפלסטיק. במהלכו התלמידים לומדים טכניקות מגוונות לביצוע עבודות רתכות לרבות חיתוכים, עבודה בלחץ גבוה ושימוש בקשת חשמלית. לצורך כך הם מתוודעים לחומרי הגלם ולכלי העבודה ולאופן בו ניתן להעריך את איכותם. נוסף על כך, הם דנים בשיטות לבקרה על תוצאות העבודה ולהבטחת איכות המוצרים במפעלים.


מתכונת הלימוד


משך הקורסים משתנה בין מוסדות הלימוד, מרביתם כוללים כ - 50 שעות אקדמיות אולם ישנם מוסדות שמציעים הכשרות בהיקף של כ - 150 שעות ואף יותר מכך. ברוב המכללות המשתתפים יכולים לבחור בין הכשרות בוקר לבין קורסי ערב שמותאמים יותר לצרכים של אנשים עובדים. שיעורים מתקיימים לרוב באחד מימי השבוע ולעיתים בימי שישי.


המפגשים משלבים בין למידה עיונית דרך הרצאות והדגמות לבין תרגול מעשי. ההתנסות המעשית מתקיימת בקבוצות קטנות בסדנת ריתוך בליווי של מדריכי הקורס. לרוב מתקיימת גם הכנה מרוכזת למבחן ההסמכה החיצוני לקראת סיום המסלול.


נושאי הלימוד

 

 • שימוש בכלי מדידה
 • כיסוי פלטות
 • תיקון תקלות נפוצות
 • שיטות ריתוך
 • קריאת תכניות עבודה
 • תורת החומרים
 • בדיקות ריתוך ויזואלית
 • תקנת וחוקי ריתוך
 • רוחב וצפיפות של תפרים
 • רתכות תפר שורש    
 • סוגי חומרי הלחמה ועוביים    
 • ועוד


תנאי קבלה


כדי להתקבל למסלול זה יש צורך בניסיון מקצועי בעבודות ריתוך בתעשייה. ברוב המקרים יש צורך בותק של מספר שנים בתחומים כמו מסגרות, תעשיית המתכת, ענף המים וההשקיה או אינסטלציה.


תעודה


תלמידים שעומדים בכל דרישות ההכשרה, לרבות מעבר של מבחנים פנימיים, מקבלים תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד. בחלק מן המוסדות הבוגרים יכולים לגשת למבחנים חיצוניים מעשיים וכך לקבל גם דיפלומה בריתוך צנרת שמוכרת על ידי מכון התקנים (מת"י).


מוסדות

 

 • מכללת עתיד (פריסה ארצית): המכללה מציעה קורס ריתוך צנרת ומיכלי לחץ (SWAM) שהיקפו 48 שעות אקדמיות. במכללת עתיד אפשר ללמוד גם בקורס ריתוך ארגון טיג ובקורס ריתוך אלקטרודה, לצד מגוון רחב של מסלולי תעודה והכשרת טכנאים.

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין (עמק חפר): המרכז להשתלמויות ולהכשרות מקצועיות של המכללה הטכנולוגית רופין מפעיל קורס ריתוך צנרת בהיקף של כ - 150 שעות. השיעורים נערכים בשעות הבוקר ואחר הצהריים אחת לשבוע. החטיבה לאחזקה במכללה זו מציעה גם קורס מסגרות וקורס מפעילי דודי הסקה וקיטור.

 

 • מכללת כרמל בטיחות (חיפה): מכללה זו מקיימת קורס רתכי צנרת שכולל כ - 50 שעות אקדמיות, שמתכונת בוקר או ערב. מוסד הלימוד עורך קורסים טכניים מגוונים, הכוללים קורס ריתוך אלקטרודה, קורס ניהול עבודה בתעשייה וקורסים להכשרת חשמלאים בדרגות שונות.

 

 • המכללה לריתוך (תל אביב): מכללה זו עורכת מגוון של קורסי ריתוך ברמות שונות, ממתחילים ועד מתקדמים. היא מציעה גם הכשרות במסגרות, קורס ריתוך צנרת פלדה וקורס ריתוך צנרת פלסטיק. תלמידי קורס ריתוך צנרת יכולים לבחור בין מסלול ערב, בוקר או תכנית לימוד בימי ו'.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ריתוך צנרת?

רוצה לדעת יותר על קורס ריתוך צנרת?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס ריתוך צנרת
Whatsapp Whatsapp