רוצה פרטים על שכר מסגר רתך?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

שכר ריתוך - כמה מרוויחים רתכים ומסגרים?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר מסגר רתך? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


משכורות רתכים ומסגרים


בשוק העבודה הישראלי קיים היום מחסור גדול בעוסקים במקצועות הטכנולוגיים, בהם רתכים ומסגרים. ההערכה היא כי כיום ישנו מחסור של כמעט אלפיים רתכים בתעשייה ושירותיהם של אלה נדרשים במגוון מסגרות כגון מפעלים, אתרי בנייה, מוסכים ובחברת החשמל. כדי להתמודד עם מחסור זה באנשי המקצוע מציעים מפעלים רבים שכר גבוה למדיי לעובדים, בעיקר למי שמגיעים עם ניסיון קודם בעבודות ריתוך או למי שמחזיקים בתעודה מקצועית. עם זאת, תחום הריתוך פתוח גם למתחילים ולבוגרי קורסים שמעוניינים לעשות את הצעדים הראשונים בקריירה טכנית.


תחום הריתוך הוא מגוון מאוד, הוא כולל שלל סוגי פרויקטים ומשלב עבודה במפעל עם יציאה לשטח. יש לציין כי קריירה כרתכים כרוכה לרוב בעבודה פיזית מאומצת, אולם זוהי עבודה מתגמלת ומאתגרת שגם פותחת דלת להתקדמות לתפקידים בכירים בעולם הטכנאות. לא מעט רתכים עושים את תחילת הדרך כעוזרי ריתוך במפעל או מסגריה ומתקדמים לביצוע של פרויקטים גדולים ומורכבים.

 

שכר ממוצע של מסגר


שכרם הממוצע של מסגרים ורתכים היום נע בין 8,000 - 10,000 שקלים. רמות השכר משתנות בהתאם לסוג ההתמחות של הרתכים, למקום העבודה בתעשייה וכן לשנות הוותק המקצועי שברשות אנשי המקצוע. בדרך כלל, רתכים בתחילת דרכם מרוויחים בין 6,000 - 8,000 שקלים לחודש. אחרי צבירת ניסיון מקצועי של כחמש שנים ניתן להעלות את השכר. עבור רתכים ותיקים ומנוסים במיוחד בתפקיד, לרוב בעלי ניסיון של מעל 10 שנים, ניתן להגיע אף לרמות שכר שבין 10,000 - 15,000 שקלים לחודש.


לרוב מקבלים מסגרים שכר חודשי אולם במפעלים וארגונים מסוימים הם מקבלים שכר שעתי. במקרים אלה שכר הרתכים הוא בדרך שלל בסביבות 45 שקלים לשעה. רתכים מנוסים במיוחד יכולים להגיע לשכר של כ - 50 שקלים לשעה. רתכים איכותיים ומקצועיים יכולים לקבל הטבות נוספות על השכר, כגון בונוסים ואף רכב מטעם המפעל.


טבלת שכר

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
רתך מסגר

6,000 - 9,000 שקלים לחודש

או כ - 45 שקלים לשעה

10,000 - 15,000 שקלים לחודש
רתך CO2

6,000 - 8,000 שקלים לחודש

או כ - 50 שקלים לשעה

לא צוין
רתך צנרת 6,000 - 8,000 שקלים לחודש 8,000 - 10,000 שקלים שקלים לחודש
רתך בחברת חשמל 7,000 - 8,000 שקלים לחודש 10,000 - 15,000 שקלים שקלים לחודש


לתשומת לבכם, רמות השכר משתנות מעת לעת.


שכר רתך צנרת


רתכי צנרת ידועים גם בשם המקצועי צנרים. זהו אחד מסוגי הריתוך הנפוצים והמבוקשים בתעשייה, כאשר הרתכים עוסקים בעבודה עם צנרת מסוגים שונים לרבות צנרת פלסטיק, צנרת מים, צנרת פלדה ועוד. שכרם ההתחלתי של עובדים בתחום ריתוך צנרת הוא בין 7,000 - 8,000 שקלים לחודש. במקרים מהם בוחרים המעסיקים להעניק שכר שעתי, נע השכר בין 40 - 50 שקלים לשעה. רתכי צנרת מנוסים וותיקים במיוחד יכולים להגיע לשכר של 10,000 שקלים ומעלה. רתכי צנרת שמעוניינים להעלות את רמות השכר יכולים גם להתמקצע בתחומי ריתוך נוספים וכך להציע שירותים רבים ומתקדמים יותר במפעל.

 

שכר ריתוך תת ימי


רתכים תת ימיים מבצעים עבודות ריתוך מורכבות מתחת למים כגון תיקון של רציפים, צנרת תת ימית מסוגים שונים ותחתיות ספינות. הם נדרשים לשלוט בציוד ריתוך מקצועי וייעודי וכן להיות בעלי רישיון צלילה. רתכים תת ימיים לרוב משתכרים לפי הפרויקטים בהם הם משתתפים, השכר היומי בפרויקטים אלה בתחום הריתוך מתחיל מכמה מאות שקלים ליום ויכול להגיע אף לאלף שקלים ליום ויותר לרתכים תת ימיים מנוסים במיוחד. רמת המקצועיות הגבוהה שנדרשת מרתכים אלה הופכת את שכרם לגבוה יחסית לתחומי ריתוך אחרים ברוב המקרים.


שכר רתך CO2


רתכי CO2 משתלבים בדרך כלל במפעלים בתעשיית המתכת. שכרם ההתחלתי של רתכים אלה הוא בדרך כלל בין 6,000 - 8,000 שקלים לחודש. במקרים מסוימים הם מקבלים שכר שעתי של כ - 50 שקלים לשעה. עם צבירה הוותק המקצועי בתפקיד, רתכים אלה יכולים להמשיך להעלות את רמות השכר.


כמה מרוויח רתך בחברת החשמל?


רתכים בחברת החשמל נוטים לקבל דרגות שכר התחלתיות גבוהות משל רתכים בתעשייה הכללית. לעומת רתכים מתחילים במסגרות אחרות, שכרם ההתחלתי נע בדרך כלל בין 7,000 - 8,000 שקלים לחודש, אם כי רמות שכר אלה יכולות להשתנות. רתכים מנוסים יותר בחברת החשמל מרוויחים בין 10,000 - 15,000 שקלים לחודש, בהתאם לרמת הוותק המקצועי שלהם. בחברת החשמל יכולים רתכים להשתלב במגוון של פרויקטים, כגון בתחנות הכוח, בעבודת שטח באתרי חשמל ועוד.

 


אפשרויות תעסוקה


בתעשייה של היום ישנו ביקוש רב לרתכים ואף נרשם מחסור ברתכים במפעלים רבים. הביקוש לרתכים ומסגרים קיים במגוון של התמחויות, כגון רתכי צנרת, רתכי טיג, רתכי CO2, רתכי ארגון והתמחויות נוספות.


בדרך כלל, רתכים ומסגרים נדרשים במסגריות או במפעלים שונים, כגון בתעשיית המתכת, תעשיית הרכב ואף בתעשייה הביטחונית. הדרישה לרתכים קיימת במגוון אזורים בארץ, מצפון ועד דרום.


במשרות רבות הדרישה היא לרתכים מנוסים שמחזיקים במספר שנות וותק בתפקיד וברשותם תעודת רתך ממקור מוסמך. עם זאת, ניתן למצוא לא מעט משרות שעשויות להתאים גם לרתכים מתחילים ולרתכים ללא ניסיון. במשרות המיועדות לרתכים מנוסים, בדרך כלל ישנה דרישה לרקע של כמה שנים עם תחום הריתוך המבוקש אולם ישנם מפעלים שמקנים יתרון לעובדים שמתמצאים בכמה טכניקות ריתוך ויכולים לבצע עבודות מורכבות. במקרים מסוימים ישנה דרישה גם לידע בקריאת שרטוטים טכניים, או בשימוש בכלי מדידה וציוד טכני. חלק מן החברות דורשות גם היכרות עם ענפים משיקים, כגון חריטה או מכונאות.


משרות ברתכות לרוב מתקיימות כמשרות מלאות, הכוללות עבודה בשעות הבוקר בימי השבוע. חלק מן המפעלים כוללים גם עבודה בסופי השבוע. מדובר בעבודת שטח שכוללת לעיתים גם יציאה משטח המפעל וביצוע עבודות פיזיות שונות.


קורס ריתוך ומסגרות


קורסים בריתוך ומסגרות מתקיימים כיום במגוון של מוסדות. קורסי עבודה אלה נפרשים לרוב על פני כמה חודשים והם נערכים במתכונת פרקטית שבה מתנסים בפועל בעבודות ריתוך במסגרת מפעלים וסדנאות. במהלך תרגולים אלה מכירים מקרוב את כל תהליכי הריתוך, את חומרי הגלם והציוד המקצועי וכן את נהלי הבטיחות שעליהם נדרשים הרתכים להקפיד.


במקרים מסוימים, הקורסים נערכים בסבסוד של משרד העבודה והרווחה, אשר מעוניין לעודד אנשי מקצוע חדשים להשתלב בענף המסגרות. קורסים אלה מעניקים לבוגריהם תעודות מקצוע מוכרות שמאפשרות השתלבות בתחום המסגרות. דיפלומות אלה מקנות יתרון במסגרות תעסוקה רבות. משרד העבודה מציב מספר דרגות מקצועיות, שהראשונה בהן מכשירה עוזרי מסגרים ולאחריה ניתן להתקדם לדרגות מסגרות בכירות יותר. נוסף על כך, ישנם גם מעסיקים ומפעלים שמציעים לעובדים חדשים וחסרי ניסיון לעבור הכשרות על חשבון החברה.


רתכים שמעוניינים להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולהעלות את רמת השכר יכולים לצבור תחומי התמחות נוספים בתחום הטכני. הם יכולים ללמוד בקורסים כגון קורס ריתוך צנרת, קורס ריתוך CO2, קורס ריתוך גז ארגון, קורס ריתוך אלקטרודה ועוד מגוון של השכרות.

 

כמו כן, מתקיימות הכשרות בענפים טכניים נוספים כגון קורס CNC, המכשיר אנשי מקצוע למפעלי ייצור שבבי, קורס מפעילי מכונות, קורסים להכשרת חשמלאים ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר מסגר רתך?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp