רוצה פרטים על חברת החשמל משכורות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

טבלת שכר עובדי חברת החשמל

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על חברת החשמל משכורות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שכר בחברת החשמל


חברת החשמל היא חברה ציבורית ועובדיה נחשבים עובדי מדינה. מבין החברות במגזר הציבורי בארץ, נחשבת חברת החשמל לאחת החברות בהן רמות השכר הן הגבוהות ביותר והשכר הממוצע בחברה הוא גבוה בהרבה מן הממוצע בענפים אחרים במשק. יש להדגיש כי בחברת החשמל תפקידים רבים, שבהם מוענקת קשת רחבה של טווחי שכר.


עובדים בחברה, בעיקר בכירים, זכאים למגוון הטבות נוסף על שכרם, לרבות בונוסים שנתיים, קרנות השתלמות וכן הטבה ייחודית לעובדים בדות חשמל חינם. זוהי גם אחת החברות היחידות בשוק הציבורי בו עובדים פורשים זכאים הן לפנסיה תקציבית והן לפיצויי פיטורים. באופן כללי, עבודה בחברת החשמל נחשבת לעבודה בטוחה יחסית, שבה החברה מגינה על תנאי ההעסקה והעבודה של עובדיה.


שכר ממוצע בחברת החשמל


השכר הממוצע של עובדים בחברת החשמל נע בשנים האחרונות סביב 25,000 שקלים בחודש. מדובר בשכר גבוה בהרבה מהשכר הממוצע במשק באופן כללי. חשוב לציין כי רמות השכר בתפקידים השונים בחברת החשמל נעות בטווח מגוון למדי, שמתחיל בסביבות 7,000 - 8,000 לעובדים מתחילים בתפקידים טכניים ומנהליים ויכול להגיע לשכר גבוה מן השכר הממוצע בחברה לאקדמאים ולעובדים בכירים במיוחד, שברשותם וותק רב.


טבלאות שכר בחברת החשמל

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
קורא מונים 7,000 - 7,500 שקלים לחודש 8,500 - 9,000 שקלים לחודש
רתכים בחברת החשמל 7,000 - 8,000 שקלים לחודש 10,000 - 15,000 שקלים לחודש
שכר מהנדס חשמל בחברת החשמל 12,000 - 13,000 שקלים לחודש 15,000 - 30,000 שקלים לחודש
מוקדנים בחברת חשמל 6,000 - 7,000 שקלים לחודש לא צוין
שכר חשמלאי בחברת חשמל 8,000 - 9,000 שקלים לחודש לא צוין

 

לתשומת לבכם, רמות השכר משתנות מעת לעת.

 

שכר בכירי חברת החשמל


שכר הבכירים בחברת החשמל נמנה בין הגבוהים במשק הישראלי, בכירים בחברת החשמל נכללים במקרים רבים במקום גבוה למדיי ברשימות שיאני השכר בארץ. סמנכ"לים ומנהלי מדורים ומחלקות מגיעים לרמות שכר גבוהות למדיי, שמשתנה מתפקיד לתפקיד.


שכר סמנכ"ל בתחום משאבי האנוש בחברת החשמל נע בין 68,000 - 80,000 שקלים לחודש. סמנכ"ל הכספים של החברה משתכר כ - 70,000 שקלים לחודש. ראש מדור במחלקת התפעול של החברה משתכר גם הוא בטווח ה - 70,000 שקלים לחודש בממוצע.


שכר מנכ"ל חברת החשמל


מנכ"ל חברת החשמל הוא שיאן השכר של החברה, הוא משתכר שכר שנע בין 80,000 - 90,000 שקלים ברוטו לחודש. רמות שכר אלה ממקמות אותו בין עשרת בעלי השכר הגבוה ביותר במגזר הציבורי, לצד עובדים בכירים בנמלים ובתעשייה האווירית.


כמה מרוויח קורא מונים בחברת החשמל?


קוראי מונים בחברת החשמל עוסקים בקריאה של נתונים ממוני החשמל בבתי הלקוחות. רמות השכר של עובדים אלה מתחילות בסביבות 7,000 - 7,500 שקלים לחודש, קוראי מונים מנוסים וותיקים יכולים להגיע לרמות שכר שבין 8,500 - 9,000 שקלים לחודש. רמות השכר משתנות בהתאם להיקף המשרה ולמיקומה בארץ. בדרך כלל, משרות קריאת המונים הן משרות חלקיות אולם ניתן למצוא גם משרות בהיקף משרה מלאה.


עובדים אלה זכאים להטבות שונות כגון משכורת 13, מימון מסוים להחזקת רכב, ביטוח מנהלים וקרנות השתלמות ועוד. נוסף על כך, הם נשלחים להשתלמויות ולקורסים מקצועיים מטעם חברת החשמל מעת לעת. משרות קריאת מונים מתאימות גם לעובדים חסרי ניסיון והן מאפשרות השתלבות בחברת החשמל ובהמשך גם התקדמות לתפקידים נוספים בחברה.


כמה מרוויח רתך בחברת החשמל?


רמות שכרם של רתכים מתחילים הוא בין 7,000 - 8,000 שקלים לחודש. רתכים מנוסים יכולים להגיע לרמות שכר של עד 15,000 שקלים לחודש. בחלק מן המשרות לרתכים מוצע שכר שעתי ובחלקן שכר חודשי.


רתכים משתלבים במגוון פרויקטים בחברת החשמל, כגון בביצוע עבודות בתחנות הכוח או באתרי החברה בשטח ברחבי הארץ. זוהי עבודה פיזית באופייה שמצריכה ידע טכני מתקדם ויכולת התמודדות עם עבודה בשטח.


כמה מרוויח מהנדס בחברת החשמל?


שכר המהנדסים מורכב משכר בסיס שעליו מתווספות הטבות ותוספות. מהנדסי חשמל מתחילים משכר של כ - 12,000 שקלים לחודש, מהנדסי חשמל מנוסים שברשותם שנות וותק רבות יכולים אף להגיע לרמות שכר של 30,000 שקלים לחודש.


תפקידי מהנדסים בחברת חשמל הם מגוונים מאוד, הם משלבים תפקידי שטח ותפקידים שעיקרם מתנהל במשרד. ישנם מהנדסי חשמל שמתמקדים בתחום הטיפול במערכות בקרה או תחום הזרם החזק, הם עוסקים בתחזוקה ופיקוח על מערכות הכוח והמחשוב בתחנות הכוח ואחראיים על בקרה שוטפת על ציוד ומערכות. כמו כן, הם אחראיים על פיתוח של מערכות חשמל ובקרה מתקדמות וחדשניות. נוסף על כך, ניתן למצוא תפקידי מהנדסי חשמל שעוסקים בעיקר בבקרת תהליכים ופרויקטים, בליווי של תהליכים בפני וועדות ומכרזים ובבקרה על כתיבת נהלים בתחום החשמל.


כמה מרוויחים מוקדנים בחברת החשמל?

 

תפקידי מוקדנים בחברת החשמל, הידועים גם כמוקדני 103, מתמקדים במתן מענה ללקוחות החברה ובמתן שירותי מידע לעובדים וגורמי חוץ שונים. תפקידים אלה מתקיימים במשמרות, כאשר בדרך כלל נדרשת עבודה במשמרות בוקר וערב. העבודה מתבצעת בכל ימות השבוע וכן בסופי השבוע. בדרך כלל תפקידים אלה מתאפיינים בגמישות בחלוקת המשמרות וכך הם יכולים להתאים להורים ולסטודנטים.


שכרם של המוקדנים בחברת החשמל תלוי במידה רבה בהיקף המשמרות שלהם, עובדים יכולים להעלות את שכרם דרך עבודה במשמרות רבות יותר ובשעות נוספות. רמות השכר מתחילות בסביבות 6,000 שקלים לחודש, ניתן להעלות את השכר לאחר כמה שנים בתפקיד.


איך לקבל קביעות בחברת החשמל?


מדי שנה מעניקים בחברת החשמל קביעות לכמה מאות עובדים מתוך אלפי העובדים הזמניים החדשים שמועסקים בה בתפקידים השונים. מתוך כ - 12,000 עובדי חברת החשמל, כ - 8,000 מהם קיבלו קביעות. העובדים הזמניים מתחילים לרוב מעבודה על פרויקטים ספציפיים שנדרשים לחברת החשמל ולאחר מספר שנים יכולים להתקבל במעמד עובדים קבועים.


במרבית המקרים, קבלת הקביעות נעשית לאחר צבירת ניסיון של כחמש שנים. בדומה לתפקידים נוספים במגזר הציבורי, עובדי חברת חשמל נדרשים לעבור הערכות שונות ומבדקים בדרך לקבלת הקביעות.


אפשרויות תעסוקה


בחברת החשמל ישנה היום דרישה למגוון רחב של תפקידים. אלה כוללים תפקידי מהנדסי חשמל, טכנאים וחשמלאים, עובדים טכניים כגון רתכים ומסגרים, קוראי מונים ועובדים שירות כגון מוקדנים ותמיכה טכנית. בחברה ישנה דרישה גם לשלל תפקידים בתחום המחשבים, שמתמקדים בתכנון ותפעול של המערך הממוחשב שפועל בחברת החשמל. תפקידי המחשוב הללו כוללים בין היתר מתכנתים, עובדי סייבר, מפתחי אפליקציות מנהלי בסיסי נתונים DBA ועוד. כמו כן, ישנה גם דרישה לבעלי תפקידים כלכליים, כגון כלכלנים, רואי חשבון, עובדים בתחום החוזים ותפקידים נוספים.


הדרישות מן התפקידים משתנות מתפקיד לתפקיד, ברבים מבין התפקידים נדרש ניסיון תעסוקתי קודם בתחומים רלבנטיים, אולם ניתן בהחלט למצוא גם משרות ללא ניסיון בחברת החשמל. לתפקידי חשמלאים, טכנאים ומהנדסים נדרשת השכלה אקדמית או מקצועית רלבנטית, תעודת חשמלאי וניסיון טכנולוגי מתאים ועשיר. לתפקידי שטח מסוימים נדרשת תעודה מקצועית, כגון תעודת רתך.


מה ללמוד?


היות וקיים מגוון רחב ביותר של תפקידים בחברת החשמל, ישנם שלל מסלולי לימוד שניתן לבחור בהם כדי להשתלב בחברה. לתפקידי טכנאים וחשמלאים נדרשת בדרך כלל הכשרה מקצועית מוכרת מטעם המדינה, במסגרת קורסי חשמלאי בדרגות השונות, כגון חשמלאי מוסמך, חשמלאי ראשי, חשמלאי מתח גבוה ודרגות נוספות.


בתפקידי מהנדסים נדרשים לימודי הנדסת חשמל או לימודי הנדסת אלקטרוניקה ובתפקידים מסוימים מקבלים גם בוגרי לימודי הנדסאי חשמל. היקפם של לימודי הנדסת חשמל הוא כארבע שנים, לימודים אלה מספקים ידע טכנולוגי ומדעי מתקדם במיוחד והם מכשירים לתפקידים בכירים בחברת החשמל שבהם רמות השכר גבוהות למדיי.


בחברת החשמל עורכים מעת לעת קורסי הכשרה מקצועית שונים, לצורך הכשרתם של עובדים לתפקידים שונים. בדרך כלל מדובר על קורסים במקצועות טכניים לצורך הכשרתם של רתכים וטכנאים בדרגות שונות. חלק מן המסלולים הללו מתקיימים כקורסים במימון המדינה ובשיתוף עם גורמים כגון משרד העבודה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על חברת החשמל משכורות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד חברת החשמל משכורות
Whatsapp Whatsapp