רוצה פרטים על שכר אוטומציה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

טבלאות שכר אוטומציה

מחפש/ת מידע על לימודים? שכר אוטומציה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


שכר אוטומציה - משכורות מפתחים, מהנדסים ומנהלים בתחום האוטומציה


תחום האוטומציה מתייחס ליישומים בתחום בדיקות התוכנה ויש לו חשיבות רבה לאורך תהליך הפיתוח של תוכנות ואפליקציות. עובדי אוטומציה הופכים לאחרונה למבוקשים יותר ויותר בשוק ההייטק, הן החברות גדולות והן בסטארט אפים וארגונים קטנים.


בשנתיים האחרונות ניתן לראות עלייה משמעותית למדיי בשכרם על עובדי אוטומציה, בייחוד בשכרם של המפתחים בענף זה. ניתן לייחס עלייה זו ברמות השכר למעבר של חברות רבות מאוד לפרויקטים באוטומציה וליישום של בדיקות אוטומטיות במקום בדיקות ידניות כפי שהיה נהוג בעבר. דרישה זו ניכרת הן בחברות בתחום התוכנה והן בסטארט אפים וארגונים בענפים משיקים כגון מובייל ומחשוב ענן. מגמה זו מעלה את הדרישה לעובדי אוטומציה בשוק וגם משפיעה על שכרם. הציפייה היא כי מגמה זו תמשיך בשנים הקרובות וכי הדרישה לעובדי אוטומציה רק תלך תגבר.


אוטומציה שכר


השכר הממוצע בתחום האוטומציה נע בטווח נרחב יחסית, שבין 15,000 - 20,000 שקלים לחודש. עם זאת יש לציין כי בתחום זה ישנם סוגי משרות רבים, החל ממשרות בודקים שמתאימות למתחילים בתחום ועד לתפקידים ניהוליים שבהם רמות השכר גבוהות באופן משמעותי משכר הבודקים. תפקידים נוספים שאליהם ניתן להתקדם כדי להעלות את רמות השכר הם מהנדסי אוטומציה וראשי צוותי אוטומציה.


ישנם מספר גורמים שעשויים להשפיע על רמות השכר של עובדי אוטומציה, החל מדרגת התפקיד במסגרת הארגון, גודלה של החברה, היקף הפרויקטים שבהם משתלבים העובדים וכן נתונים אישיים כגון רקע מקצועי קודם והשכלה אקדמית או מקצועית מתאימה שיכולה במקרים מסוימים להוות יתרון.

 

טבלאות שכר אוטומציה


לתשומת לבכם, רמות השכר משתנות מעת לעת.

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
פיתוח אוטומציה 15,000 - 19,000 שקלים לחודש 20,000 - 24,000 שקלים לחודש 24,000 - 26,000 שקלים לחודש
בודק תוכנה אוטומציה 10,000 - 13,000 שקלים לחודש 15,000 - 20,000 שקלים לחודש 16,000 - 22,000 שקלים לחודש
מהנדס אוטומציה 15,000 - 18,000 שקלים לחודש 18,000 - 22,000 שקלים לחודש

22,000 - 26,000 שקלים לחודש

ראש צוות אוטומציה 20,000 - 24,000 שקלים לחודש 25,000 - 30,000 שקלים לחודש 30,000 - 35,000 שקלים לחודש
מנהל אוטומציה לא רלבנטי 18,000 - 25,000 שקלים לחודש 25,000 - 30,000 שקלים לחודש

 

  • כמה מרוויחים עובדי הייטק בישראל? קראו הכל על שכר הייטק

 

מפתח אוטומציה שכר - שכר פיתוח אוטומציה


מפתחי האוטומציה פועלים בתחום בדיקות התוכנה וכיום הם מהווים חוליה נוספת על בודקי התוכנה הידניים בתהליך הבדיקה של תוכנות ואפליקציות. מבחינת רמות השכר של אותם מפתחים, שכרם גבוה לרוב משמעותית משל בעלי תפקידים נוספים בתחום הבדיקה שאין ברשותם ניסיון באוטומציה. זהו תחום שהביקוש לו הולך ועולה וכך גם רמות השכר להן זכאים העובדים נמצאות בעלייה. מפתחי אוטומציה מתחילים משכר שבין 15,000 - 19,000 שקלים לחודש ולאחר מספר שנות ניסיון יכולים להגיע לשכר של מעל 20,000 שקלים לחודש.

 

 

בדיקות אוטומציה שכר - אוטומציה QA שכר


עם מעבר התעשייה לבדיקות אוטומטיות, הולך ועולה הביקוש לבודקים שמומחים באוטומציה, הידועים גם בשם Automation Tester. שכרם של בודקים אלה נחשב כיום לגבוה משל בודקים שמומחים בבדיקות ידניות בלבד. שכרם ההתחלתי של הבודקים הללו נע לרוב בין 14,000 - 18,000 שקלים לחודש. עובדים שמגיעים ללא כל ניסיון קודם, כגון בוגרי קורס בדיקות אוטומטיות, מקבלים לרוב שכר שבין 14,000 - 15,000 שקלים לחודש. אחת הדרכים המרכזיות של בודקי התוכנה להעלות את רמות השכר היא באמצעות צבירה של מספר שנות וותק וכן על ידי הצטיינות בתפקיד והגעה ליעדים. כיום ישנו מגוון רחב של ארגונים ופרויקטים שבהם יכולים בודקי אוטומציה להשתלב.

 

 

מהנדס אוטומציה שכר


למהנדסי האוטומציה תפקיד חשוב בשרשרת בדיקות התוכנה. מהנדסים אלה כותבים את הסקריפטים הנדרשים לבדיקות התוכנה ומתכננים את ארכיטקטורות הבדיקה ליישומי ווב ומובייל. תפקידים אלה מחייבים שליטה ברמה גבוהה בשפות תכנות כגון JAVA, פייתון או C# וכן שליטה ב - SQL. התפקיד גם מחייב התמצאות בסביבת בדיקות התוכנה האוטומטיות ומתודולוגית אג'יליות.
שכרם של מהנדסי האוטומציה נע בין 20,000 - 25,000 שקלים לחודש למהנדסים בשנותיהם הראשונות לתפקיד ושכר של 25,000 - 29,000 שקלים לחודש למהנדסים מנוסים וותיקים יותר. בוגרי לימודי הנדסת תוכנה המשתלבים בתפקיד ללא ניסיון קודם בתעשייה משתכרים לרוב בין 16,000 - 17,000 שקלים לחודש.

 

שכר מנהל אוטומציה


מנהלים בעלי ניסיון בתחום האוטומציה מרוויחים בין 28,000 - 32,000 שקלים לחודש בממוצע, בתחילת הדרך נע השכר בין 18,000 - 25,000 שקלים לחודש בממוצע. הדרך לתפקידי מנהלי אוטומציה מתחילה לרוב כבודקים בחברות שונות, עם הזמן וצבירת הניסיון מתקדמים לרוב לתפקידים בוחנים בכירים או מובילי בדיקות ואף מנהלי צוותי בדיקות. תפקיד מנהל האוטומציה נחשב בכיר במיוחד בתחום זה ולרוב משתלבים בו העלי ניסיון משמעותי בתחום הבדיקות ובעולם הקוד.


שכר סטודנט אוטומציה


בתחום האוטומציה יכולים סטודנטים למצוא משרות שונות שמתאימות לשילוב עם הלימודים. משרות אלה מאפשרות לסטודנטים למקצועות כגון לימודי מדעי המחשב, לימודי הנדסת תוכנה ומקצועות משיקים נוספים לצבור ניסיון פרקטי בתחום ההייטק כבר במהלך הלימודים וכך לפתוח דלת לקריירה אחרי סיום התואר.


בתפקידי QA אוטומציה שכרם של סטודנטים הוא לרוב שעתי ונע בין 45 - 55 שקלים לשעה, אם כי טווחי השכר יכולים להשתנות מחברה לחברה. בחברות גדולות במיוחד בתחום ההייטק ניתן להגיע גם לשכר גבוה מטווח זה.


שכר ראש צוות אוטומציה


ראש צוות אוטומציה, הידוע לעיתים גם בשם ראש צוות QA, אחראי על פיקוח על תהליכי הבדיקה. זהו תפקיד ניהולי באופיו שעוסק בניהול לוחות הזמנים וההספק בפרויקט הבדיקה ונדרשים להנעת צוות העובדים לעבר הגדלת היעילות והתפוקה. ראשי הצוותים מתנהלים הן מול העובדים בצוות הבדיקה והן מול מחלקות הפיתוח ומול מנהלי המוצר.


ראשי צוות אוטומציה מגיעים לתפקידים אלה לרוב אחרי מספר שנות וותק כבודקי תוכנה בתחום האוטומציה. שכרם מתחיל בטווח של 20,000 - 22,000 שקלים לחודש ויכול להגיע אף לטווח של 23,000 - 28,000 שקלים לחודש לראשי צוותים מנוסים וותיקים במיוחד. רמות השכר משתנות בדרך כלל לפי גודלם של הצוותים אותם מנהלים ראשי הצוות, לפי היקפו של הפרויקט וגורמים נוספים.


דרושים אוטומציה


בעקבות מעבר של חברות הייטק רבות יותר לשימוש בבדיקות אוטומטיות, הולך וגובר הביקוש לעובדי אוטומציה בתעשייה. ניתן לראות כי בשוק של היום ישנו ביקוש רב למדיי הן לעובדי פיתוח אוטומציה והן למהנדסים ולמנהלים וראשי צוותים בתחום.


משרות רבות בתחום זה מיועדות לבעלי ניסיון קודם בתחום האוטומציה, אם כי ניתן למצוא גם משרות שמתאימות לחסרי ניסיון מקצועי קודם. הדרישה לניסיון היא משמעותית במיוחד בתפקידי פיתוח בכירים ובתפקידי הנדסת אוטומציה. במקרים מסוימים משרות בבדיקות אוטומטיות יכולות להתאים גם לבעלי רקע בבדיקות ידניות שמעוניינים לקדם את הקריירה ולהתאים עצמם לשינויים המתחוללים בתעשייה. נדרש מן המועמדים גם ידע בתכנות או כתיבת קוד בשפות שונות כגון פייתון, C ושפות נוספות.


בחלק מן המשרות ישנה דרישה לתואר אקדמי בתחומי המחשבים והתוכנה כגון לימודי מדעי המחשב, לימודי הנדסת תוכנה, לימודי מערכות מידע ומקצועות נוספים, ישנן משרות המתאימות גם להנדסאים בתחומי התוכנה. עם זאת, קיימות גם משרות אשר מתאימות גם לסטודנטים במהלך לימודיהם בענפים אלה וכן משרות למתחילים שבהן יכולים להשתלב גם מי שאין ברשותם ניסיון פרקטי קודם בתחום הבדיקות.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר אוטומציה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על שכר אוטומציה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד שכר אוטומציה

מעל סטודנטים
המליצו והצביעו על משכורות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    המכללה האקדמית אשקלון 443 חוות דעת

  • 4.1

    המכללה האקדמית ספיר 669 חוות דעת

  • 4.0

    המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין 653 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם