רוצה פרטים על קורס ECAR?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

השתלמות ECAR - איקאר

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ECAR? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


השתלמות eCAR - קורס אי קאר למכונאים וחשמלאי רכב


משרד התחבורה מגדיר את ההכשרות וההשתלמויות הנדרשות לאנשי המקצוע בתחום הרכב. לפי הנחיות המשרד, מנהלי מוסכים ובעלי כתבי הסמכה במקצועות אלה נדרשים לעבור השתלמות eCar (איקאר), למטרות רענון והרחבה של הידע המקצועי שברשותם. בהשתלמות זו מתמקדים בחידושים טכנולוגיים בענף ובפיתוחים אלקטרוניים המוטמעים כיום בכלי הרכב.


במהלך ההשתלמות אנשי המקצוע יכולים להכיר טכנולוגיות עדכניות וללמוד מושגים חדשים הנדרשים כיום בתחזוקת הרכב. השאיפה היא כי דרך הרחבת הידע וההיכרות עם מערכות אלה, אנשי המקצוע יוכלו להעניק שירות איכותי ומקיף יותר ללקוחותיהם תוך הימנעות מתקלות וכשלים.


במשרד התחבורה מחייבים את בעלי כתבי ההסמכה בחשמל ומכונאות לעבור השתלמות חובה זו. מעבר השתלמות זו הוא גם אחד התנאים הנדרשים למכונאים וחשמלאי רכב לצורך להגשת בקשות לרישיון מוסכים. ההכשרה מותאמת לעולם הידע ולניסיון הקודם של אנשי המקצוע בתחום הרכב, וכן היא נערכת במסלולים נוחים לשילוב עם עבודה.

 

למי מיועד הקורס?


הכשרה זו מיועדת לעובדים מנוסים בתחום הרכב הנדרשים לרענן ולחדש את הידע המקצועי שברשותם, היא מהווה כאמור השתלמות חובה למנהלים מקצועיים בתחומים כגון מכונאות, חשמל ומיזוג אוויר, המחזירים בכתבי ההסמכה המתאימים לכך. כמו כן, הקורס מתאים למנהלי מוסכים בעלי כתב הסמכה, הנדרשים לכך לפי הנחיות משרד התחבורה.

 

מה לומדים?


מטרת ההשתלמות היא היכרות עם טכנולוגיות אלקטרוניות עכשוויות ומתקדמות שבהן משתמשים כיום בענף הרכב. תכני הקורס מותאמים להנחיות משרד התחבורה ולדרישות בשטח. המשתתפים נחשפים לפיתוחים רלוונטיים לעבודתם במכונאות וחשמלאות ומרחיבים את הידע המקצועי שברשותם בכל הנוגע לתחזוקה וטיפול באותן מערכות.


במהלך ההשתלמות מרחיבים המשתתפים את סל הכלים המקצועי שברשותם, הם מכירים מערכות מתקדמות בכלי רכב כגון דלק, בלמים, בטיחות, חשמל, היגוי, צמיגים ועוד. בין הפיתוחים שאותם מכירים במסגרת התכנית נכללות מערכות להזרקה ישירה של בנזין או דיזל, תיבות הילוכים רובוטיות וכפולות מצמד, פיתוחי תאורה חדשניים, מערכות לניטור לחץ בצמיגים, פיתוחים שמטרתם הפחתה של זיהום האוויר הנפלט מן הרכב (כגון מערכות יורו 6 לטיפול בגזים מזיקים במערכת הפליטה), פיתוחים לחיסכון בדלק ועוד. הם נחשפים גם לכלי רכב היברידיים, למרכיביהם ולאופן הטיפול הייעודי בהם. נוסף על כך, לומדים על פרוטוקולים לתקשורת כגון פרוטוקול CAN bus הנוגעים לבקרים המותקנים ברכבים ומשמשים לתקשורת בין המערכות השונות במכונית.

 

כמה זמן לומדים?


היקף ההשתלמות נע בין מספר שבועות לכמה חודשים. היא מחולקת לשעות לימוד עיוניות שבהן מתוודעים לעקרונות תיאורטיות הנוגעות לתחזוקת רכבים, ולשעות מעשיות שבהן מתנסים בפועל בתרגול מיומנויות אלה, באופן המדמה תהליכי עבודה במוסכים. בדרך כלל, ההשתלמויות מתקיימות במתכונת נוחה לאנשים עובדים, כדי לאפשר לאנשי המקצוע ללמוד בצורה נוחה ובהתאם לצורכיהם.

 

נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים הנלמדים במהלך הקורס:

 

 • מערכות תאורה
 • מסילה משותפת
 • ניטור לחץ בצמיגים
 • הפחתת זיהום אוויר
 • תיבות הילוכים רובוטיות
 • הזרקה ישירה לבנזין ודיזל
 • מערכות בטיחות אקטיביות
 • רכבים היברידיים חשמליים
 • תקשורת מחשבים CAN bus
 • ועוד

 

מהם תנאי הקבלה?


במסגרת תנאי הקבלה למסלול זה, על המועמדים להחזיק בתעודות כתב הסמכה מתאימות בענפי הרכב, כגון מכונאות, מיזוג אוויר או חשמל רכב.

 

איזו תעודה מקבלים?


בסיום התכנית, משתתפים שעומדים בהצלחה בכל חובותיהם מקבלים תעודת השתלמות המוענקת על ידי מוסד הלימוד בשיתוף עם משרד התחבורה. כדי לקבל את התעודה עליהם לעמוד בחובות הנוכחות, להשלים את כל המטלות ולעבור בחינות מסכמות.

 

היכן לומדים?

 

 • מכללת עתיד (תל אביב, חיפה): ברשת המכללות עתיד מתקיימת השתלמות זו שבוגריה מקבלים תעודה משותפת מטעם המכללה ומשרד התחבורה. מסלולים נוספים בתחום הרכב שניתן ללמוד במוסד זה כוללים מכינה למערכות רכב טרום קציני בטיחות, השתלמות במערכות מיגון ומולטימדיה, קורס דיאגנוסטיקה, בוחני רכב, רכב ציבורי ועוד.

 

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין (עמק חפר - השרון): ההשתלמות מתקיימת ביחידה להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית. ביחידה ניתן לקחת חלק בלימודי תעודה במקצועות נוספים ובהם חשמל, אנרגיה, בניין, מכטרוניקה, בטיחות וניהול.

 

 

 • המכללה הטכנולוגית לרכב (תל אביב, ירושלים, קריית אתא, באר שבע): המכללה הטכנולוגית מופעלת על ידי איגוד המוסכים. במכללה מתקיימים גם קורסים באוטוטרוניקה ואוטוטק, הכשרות לשמאים, בוחני מכשור וקציני בטיחות, השלמות הסמכה למכונאים וחשמלאי רכב ועוד.


מהן אפשרויות התעסוקה?


כאמור, זוהי השתלמות חובה לעוסקים במקצועות מכונאות וחשמלאות הרכב והיא נדרשת להם לצורך עבודה בתחומם ולמטרות ניהול והקמת מוסכים לפי הנחיות משרד התחבורה. מעבר לצורך בעמידה בחובות המשרד, העובדים יכולים להשתמש בידע הנרכש בהכשרה זו כדי לייעל ולקדם את עבודתם בשטח. בעזרת הכלים הנלמדים הם יכולים להציע שירות איכותי ומתקדם יותר ללקוחותיהם וכן באפשרותם להדריך את צוותי העובדים במוסכים ובאגונים שלהם, לצורך היכרות עם הפיתוחים הרלוונטיים לעבודתם.


עובדים בתחום המעוניינים להמשיך לפתח עצמם מבחינה מקצועית יכולים ללמוד לימודי תעודה נוספים. כיום מוצעים קורסים רבים שדרכם יכולים אנשי המקצוע לרכוש מיומנויות חדשות, להכיר טכנולוגיות עדכניות או להרחיב את תחומי ההתמחות שלהם. בין היתר ניתן ללמוד הכשרות בתחום האוטוטק והאחזקה, מסלולים להיכרות עם רכב היברידי וחשמלי, קורסי מינהל שבהם רוכשים מיומנויות ניהוליות להקמה ותפעול של מוסכים בהתמחויות השונות ועוד.

 

לימודי אוטוטרוניקה


קורס אוטוטרוניקה הוא מסלול הכשרה נוסף לתעודה שיכול לסייע לאנשי מקצוע לשדרג את הקריירה. בהכשרה זו מתמקדים במערכות משולבות, כלומר מבוקרות על ידי אלקטרוניקה ומחשוב. המשתתפים יכולים להרחיב את הידע שברשותם בתחזוקה, אבחון וטיפול בתקלות בעזרת כלים ממוחשבים. הם מכירים ציוד דיאגנוזה, כלים למדידה ולתיקון וכן פיתוחים בחשמל, מערכות מנוע ובקרת אקלים.


הכשרות אלה מוצעות במתכונות שונות בהתאם לרקע המקצועי הקודם של הלומדים. בדרך כלל הן מתאימות לבעלי מספר שנים של ניסיון פרקטי סמוכנים בענפים כגון מכונאות, מיזוג, צמ"ה וכדומה, אולם הדרישות עשויות להשתנות ממסלול למסלול. התעודה המוענקת לבוגרי הסמכה זו יכולה לסייע להם להתקבל גם לקורסים מתקדמים יותר, כגון הכשרות למנהלי מוסכים.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ECAR?

רוצה לדעת יותר על קורס ECAR?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס ECAR
Whatsapp Whatsapp