רוצה פרטים על קורס מנהל מוסך פחחות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הסמכה לניהול מוסך פחחות רכב

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס מנהל מוסך פחחות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מנהל מקצועי פחחות רכב - הכשרה לניהול מוסך פחחות


אמנות הניהול והטיפול ברכב


פחחות היא נדבך חשוב בתחום הרכב. פח המכונית אחראי לא רק על המראה החיצוני שלה, אלא גם ממלא תפקיד חשוב בשמירה על בטיחות הנוסעים. מסיבה זו חשוב לתחזק חלקים אלה ברכב, לוודא כי הם תקינים ולתקן תקלות שעשויות לעלות לאחר תאונות או בלאי. כך נוצר ביקוש רב לאנשי מקצוע בפחחות, שיוכלו להעניק שירות איכותי במוסכים.


בראש מוסף פחחות הרכב עומדים מנהלי המוסך, בעלי המקצוע שאמונים של הובלת העסק להצלחה. בין תחומי האחריות שנמצאים בידיהם עליהם להבין בכל טכניקות העבודה המתקדמות בענף ולהחזיק בכישורים ניהוליים לצורך הנעת העובדים ופיקוח על היבטים טכניים ועסקיים כאחד.


קורס מנהל מקצועי לפחחות רכב בא להעניק הכשרה מקיפה למעוניינים לנהל מוסכים המתמחים בעבודות פחחות. זהו מסלול שמתקיים בפיקוח משרד הכלכלה והתעשייה, אשר בא להכין את התלמידים לקראת בחינות חיצוניות שנערכות מטעם משרד התחבורה. בוגרים שעוברים את כל הבחינות יכולים להשתמש בכלים שנלמדים לאורך הקורס כדי להתקדם בעבודתם, להגיע לתפקידים בכירים יותר וכך לזכות גם ברווחים גדולים יותר.


למי מיועדים הלימודים


מסלול זה מיועד לעובדים בתחום הפחחות ולעוסקים בענפים נוספים בעולם הרכב, שמעוניינים להתקדם בסולם המקצועי ולקבל הסמכה לניהול מוסך פחחות.


תכנית הלימודים


במהלך קורס ניהול מוסך התלמידים מכירים את עקרונות הניהול של מוסכים המתמחים בפחחות ובוחנים סוגיות חשובות בתורת המקצוע, במבנה הרכב ובמערכותיו השונות. כך הם מתוודעים לחומרי הגלם ולכלי העבודה בהם משתמשים כחלק מהעבודה השוטפת. כמו כן, הם סוקרים מספר טכניקות ריתוך ודנים בטכנולוגיות חדשות שיכולות להיות לעזר למנהלי מוסכים.


מתכונת הלימוד


לפי הנחיות משרד הכלכלה והתעשייה, היקפו של מסלול זה הוא כ - 180 שעות לימוד. משך הקורס הוא כחצי שנה. לרוב מתקיימים השיעורים בשעות הערב, כדי להתאים לצרכיהם של תלמידים עובדים.


מדובר במסלול עיוני המורכב מהרצאות פרונטליות בכיתה, ללא התנסות מעשית. הקורס כולל גם הכנה לקראת מבחני ההסמכה של משרד התחבורה.


נושאי הלימוד

 

  • תורת הכלים
  • מערכות הרכב
  • תורת החומרים
  • סוגיות בטכנולוגיה
  • מנהל מקצועי ותורת המקצוע    
  • ועוד


תנאי קבלה


לפי נהלי משרד הכלכלה והתעשייה, כדי להתקבל להכשרה מקצועית זו על המועמדים להיות תושבי ישראל שברשותם רישיון נהיגה בתוקף מסוג 02 לפחות. כמו כן, עליהם להחזיק בתעודת מקצוע פחחות רכב סוג 3 לכל הפחות, המוכרת על ידי האיגוד המקצועי.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל דרישות ההכשרה ועוברים מספר בחינות פנימיות מקבלים תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד ומשרד הכלכלה והתעשייה. כדי לקבל כתב הסמכה רשמי מטעם משרד התחבורה, יש לעבור מבחנים חיצוניים, מעשיים ועיוניים שעורך המשרד. אלו כוללים מבדקים במערכות הרכב, בטכנולוגיה ובמנהל מקצועי בפחחות. כמו כן, על הבוגרים להשלים קורס מנהל עסקי למנהלי מוסך כצעד הכרחי לקראת קבלת כתב ההסמכה.

 


מוסדות


חשוב לוודא כי מוסד הלימוד מוכר על ידי משרד הכלכלה והתעשייה, ללא פיקוח זה לא ניתן לקבל תעודת מקצוע מוכרת בישראל. הנה מספר מוסדות לימוד המוכרים על ידי משרד הכלכלה:

 

  • המכללה הטכנולוגית לרכב (ברחבי הארץ): המסלול במכללה הטכנולוגית לרכב מתקיים במתכונת ערב. המכללה מציעה הכשרות נוספות בתחום התחבורה, ביניהן קורס מצבעות רכב, קורס תיקון אופנועים וקורס תיקון צמיגים ואבובים. למכללה שלוחות בתל אביב, בירושלים, בבאר שבע ובחיפה.

 

 

 

 

  • מכללת עמל מקס פיין (תל אביב): קורס פחחות במכללת מקס פיין, מרשת מכללות עמל, כולל שני מפגשים במהלך השבוע בשעות אחר הצהריים והערב. במוסד הלימוד אפשר להשתתף במגוון של הכשרות מקצועיות בענפים כהכשרות חשמלאים, מיזוג אוויר, תחבורה וכלי טיס.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס מנהל מוסך פחחות?

רוצה לדעת יותר על קורס מנהל מוסך פחחות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור