לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > קורס עבודה > קורס דוגם מי נופש

קורס דוגמי מי נופש ומקוואות - דגימת מי נופש


מחפש/ת מידע על לימודים? קורס דוגם מי נופש? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
קורס מלגזה
קורס דפוס
קורס עגורן
קורס מצילים
קורס ריתוך ומסגרות
קורס מפעילי זיקוקי דינור
קורס בודקי מעליות
לימודי אינסטלציה
קורס דוגם מי שתייה
מפעילי דודי קיטור והסקה
 
 
בודקי מכונות ואביזרי הרמה
קורס דיני עבודה
לימודי ביקורת פנים
ניהול משאבי אנוש
קורסי ניהול
קורס מנהלי עבודה
קורס סטארט אפ
קורס פקידי רישוי
קורסים משרד העבודה
קורס מנהל עבודה בבניין

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

קורס דוגם מי נופש - קורס הכשרת דוגם מי נופש ומקוואות


חוף הים, נחלים ובריכות שחייה הם מקומות בילוי פופולריים, אך במקרים מסוימים הם עלולים להביא לפגיעה בבריאות עקב זיהומים שונים במי הרחצה. חיידקים במקורות מים עלולים לגרום למחלות שונות שחלקן אף מסכנות חיי אדם. כדי למנוע מצבי זיהום ופגיעה בחיי אדם, פועלים במשרד הבריאות לפקח על איכות המים דרך קביעה של תקנות וכללים מחייבים.


בתחום מי הנופש, יש צורך לבצע דגימות מים אחת לפרק זמן הקבוע בחוק, כדי לאתר זיהומים וחריגות. את הדגימות הללו עורכים אנשי מקצוע שהושכרו לכך בקורס ייעודי וקיבלו רישיון מקצועי מטעם משרד הבריאות. קורס דוגם מי נופש מכשיר את המשתפים בו למקצוע מבוקש, שיש לו חשיבות רבה לדאגה לבריאות הציבור.


דיגום מים


הגוף האחראי על דיגום מי בישראל הוא משרד הבריאות, המחלקה לבריאות הסביבה. תחומי הדיגום שעליהם אחראית המחלקה כוללים דיגום מי שתייה, דיגום במתקני שפכים וביוב, פיקוח על אתרי הרחצה, פיקוח על השקיה במי קולחין ופיקוח תברואי על מוסדות רווחה ומערכת החינוך.


ישנם קריטריונים שונים שמציב המשרד לקביעת איכות מים, לצורכי שתייה או לרחצה ולמטרות השקיה. נהלים אלה מעוגנים בתקנות בריאות העם, שנוגעות לאיכות תברואתית של המים והם מתעדנים מעת לעת. דוגמי מים הם עובדים מוסמכים שאחראיים על פיקוח על איכות המים ועל איתור זיהומים וחריגות שיכולות לפגוע באיכות המים ולהביא לסכנה בריאותית.

 


דוגם מי נופש - דגימת מי נופש


תחום דיגום מי הנופש נועד לפקח על איכות המים באתרים לרחצת הציבור, כגון חופי ים מוכרזים, בריכות שחייה, מקוואות ונחלים ומקורות מים בשמורות הטבע. הענף עוסק גם בבקרה על התנאים התברואתיים באתרים אלה. הדוגמים דואגים לפיקוח קבוע על העמידה בתקנים המחמירים של משרד הבריאות בנוגע לאיכות המים והם מדווחים למשרד על חריגות שמתרחשות בתברואת המים. בדומה לתחומי הדיגום האחרים, גם דיגום מי מקוואות ונופש כפוף למשרד הבריאות.


קורס דוגם מי נופש ומקוואות


הקורסים להכשרת דוגמי מי נופש ומקוואות מותאמים להנחיות משרד הבריאות ועליהם לעמוד בנהלים המקצועיים שמציב המשרד. הקורסים מתמקדים בתקנות בריאות העם למי השתייה ומקנים למשתתפים בהם ידע מקצועי שנחוץ להשתלבותם בענף. הקורסים גם מכינים את המשתתפים בהם לקראת מבחני ההסמכה לדוגמי מים.


לאורך הקורס מתמקדים בתהליכי ביצוע הדגימות המיקרוביאליות והכימיות במקוואות ובמקורות מים כגון בריאות שחייה, חופי ים ובריכות מסוגים נוספים. הם שמים דגש על איכות ובטיחות במהלך הדגימה ועל דרכים לאיתור תקלות ולמניעת כשלים בדגימה.


קורס דוגם מים


משרד הבריאות מפעיל קורסים נוספים בתחום דיגום ואיכות המים. מסלולים אלה להכשרה מקצועית מכשירים עובדים לענף המים ובריאות הסביבה והם מותאמים לנהלים ולהנחיות שמציב המשרד בנוגע לתהליכי הדיגום. בין הקורסים הללו ניתן למנות קורס דוגם מי שתייה, שנערך ברמה א' וברמה ב' וקורס דוגם מי ביוב וקולחין.


נוסף על כך, ניתן למצוא הכשרות נוספות בתחום המים, שמתמקדות בהיבטים כגון תברואה, התקנת מערכות והפעלה שוטפת של מערכות למי שתייה. בין הקורסים הללו ניתן למנות קורס ניקוי וחיטוי מי שתייה וכן קורס תברואת מים למפעילי מערכות מי שתייה, שמתקיים בשלוש רמות, א' - ג'.


מתכונת הלימוד


הקורסים בתחום דיגום מי הנופש מתקיימים במתכונת שמותאמת לדרישות משרד הבריאות, היקפם הוא בדרך כלל כ - 40 שעות לימוד והם מחולקים לשמונה מפגשים. במרבית מוסדות הלימוד השיעורים מתקיימים בשעות הבוקר או אחר הצהריים.


תכניות הלימוד משלבות למידה עיונית של עקרונות הדיגום יחד עם התנסות פרקטית בדיגום בשטח. הקורסים כוללים לרוב סיורים לימודיים לנחלים, לחופי ים ולמקוואות שבהם המשתתפים מתנסים הלכה למעשה בביצוע דיגום ועיבוד תוצאות הדגימה. תרגולים אלה מסייעים למשתתפים לתרגל בפועל את החומר הנלמד ולצבור ניסיון בדיגום.


נושאי הלימוד

 

 • מניעת תקלות בדיגום
 • דיגום מיקרוביאלי
 • דיגום מים בנחלים ובים
 • כיול ערכות מדידה
 • אחסון הדגימות והובלתן
 • בניית תכנית דיגום
 • תקינה למערכות מי נופש
 • פיקוח על איכות מים
 • תקנות למים בבריכות שחייה
 • ערכות לדגימת שדה   
 • תחזוקה תקופתית למערכות מים   
 • ועוד

 

קהל יעד ותנאי קבלה


קורסים בתחום דיגום מי הנופש מתאימים לעובדים בענף המים ובתחומים משיקים נוספים כגון אחזקה, תברואה ואיכות. הוא יכול להתאים לעובדי אינסטלציה, למנהלי מערכות מים, לעובדים במעבדות ובמכוני איכות מים, למפעילי בריכות שחייה, למנהלי אחזקה מוסמכים, לאחראי תברואה ולרכזי בינוי שמעוניינים לקדם את הקריירה ולפתוח אפשרויות מקצועיות חדשות. בקורס יכולים ללמוד גם דוגמי מים מנוסים בתחום מי שתייה ומי הקולחין שברצונם להרחיב את תחומי הסמכתם.


תעודה


עם תום הקורס והשלמת כל החובות הלימודיים מקבלים הבוגרים רישיון מקצועי "דוגמי מי נופש ומקוואות מוסמכים" מטעם משרד הבריאות. כדי לקבל את הרישיון יש צורך לעבור מבחן מסכם חיצוני שנערך על ידי משרד הבריאות.


דוגם מים משכורת


רמות השכר של עובדים בתחום דיגום המים משנות בהתאם לגורמים שונים כגון היקף המשרה, סוגי התפקיד, אזור בארץ וכן רמת הוותק והניסיון של העובדים בתפקיד. שכר של דוגמי מים מתחילים יכול לנוע בין 5,000 - 10,000 שקלים לחודש בממוצע. אחרי מספר שנות וותק בתפקיד ניתן לעלות גם לרמות שכר גבוהות יותר.


דוגם מי נופש דרושים - דרוש דוגם מי נופש


בשוק העבודה יש ביקוש רב למדיי לדוגמי מי נופש והם נדרשים במגוון של מסגרות, לרבות מעבדות, חברות דגימה וארגונים בתחום איכות המים. היקפי המשרה משתנים וכך גם הדרישות במסגרת התפקיד, העובדים נדרשים לרוב לבצע תהליכי דיגום, לדאוג להעברה של הדגימות למעבדה באופן תקין ולפקח על תקינות החומרים והציוד. העבודות נערכות מול לקוחות החברות ומצריכות בדרך כלל התניידות ברחבי הארץ.


הדרישות המקצועיות לקבלה למשרות הללו כוללות בדרך כלל תעודת דוגם מים מוסמך המוכרת על ידי משרד הבריאות. בחלק מן המשרות נ דרש ניסיון קודם בעבודה בדיגום מים או בתחום איכות הסביבה, אם כי ישנן משרות שיכולות להתאים גם לעובדים מתחילים ללא ניסיון מקצועי בתעשייה.


מכללות קורס דוגם מי נופש

 

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות (עמק חפר): קורס דוגם מי נופש במרכז להשתלמויות כולל כ - 40 שעות לימוד ונלמד בשעות הבוקר. קורסים נוספים שנלמדים במגמת מים, סביבה וחקלאות של המרכז להשתלמויות כוללים קורס דוגם מי שתייה שנלמד ברמות א' ו - ב', קורס דוגם מי ביוב, קורס מתקין ובודק מז"ח, קורס תברואת מים לעוסקים במערכות מי שתייה, קורס תברואת מים למפעילי מערכות מי שתייה ברמות א' - ג', קורס אינסטלציה ומסלולים נוספים.

 

 • מכללת מישלב (תל אביב וחיפה): מכללת מישלב עורכת קורס להכשרת דוגמי מי נופש שכולל שמונה מפגשים והתנסות מעשית. במכללה פועל בית הספר למים, לאינסטלציה ולשפכים שבו מתקיימים קורסים נוספים כגון קורס תחזוקת מערכות שאיבה, קורס מתקין מז"ח מוסמך, קורס דוגם מי ביוב וקולחין, קורס ניקוי וחיטוי מערכות מי שתייה, קורס מפעילי מט"ש, קורס מפעילי מערכות מי שתייה וקורס דוגמי מי שתייה.

 

 • מכללת מדיטבע (פתח תקווה): מכללה זו עורכת קורסים במקצועות הרפואה המשלימה וכן הכשרות לתעודה בענפי בריאות הסביבה. קורס דוגמי מי נופש מותאם לתקנות בתחום המים וכולל התנסויות מקצועיות. עוד נלמדים במכללה קורס נאמני תברואה, קורס איוד וקורס הדברה.

 

 • בית הספר למקצועות הספורט (תל אביב, עפולה ואשקלון): בית הספר מציע קורסים שונים בתחומי הדרכת הספורט וכן קורסים בתחומי הבריאות והסביבה. קורס דגימת מי נופש נפרש על פני ארבעים שעות לימוד והוא מתקיים בשעות אחר הצהריים. בתחום המים, נלמד במכללה גם קורס מפעילי בריכות שחייה.

 

רוצה לדעת יותר על קורס דוגם מי נופש? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על קורס דוגם מי נופש
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד קורס דוגם מי נופש

חוות דעת של סטודנטים: קורס עבודה (5 חוות דעת)
התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע: 3.0 מתוך 5    
שירה ציונה,לימודי המשך - האקדמית גליל מערבי, ניהול משאבי אנוש - מכללת גליל מערבי, 14/12/2017
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
חלק מהמרצים מעוררי השראה בינהם עוז גוטרמן ורם הרשטיין. החלק שאני פחות אוהבת זה שלעיתים אין חפיפה בין מה שנלמד בשיעור לבין התרגולים שנעשים על ידי המתרגלים

על הקמפוס
שירותי חנייה נוראיים! כמו כן אין גישה לוואי פיי, אין מתקני מים ראויים לשירות הסטודנטים,חלק מהכיתות לא ראויות ללימוד. יחד עם זאת צוות המתרגלים נותן את כולו להצלחת הסטודנטים, חלק מהמרצים מעוררים השראה ומקנים ערך מוסף לקורסים הנלמדים. מערכת מודל שמקנה גישה כוללת ועשירה למטלות ולכלל החומר הנלמד.
דנה,המכללה למינהל, קורס ניהול משאבי אנוש - המכללה למינהל, 14/11/2017
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
את הרצון של המרצים להעביר את החומר בצורה שתתחבר לחיי היום יום. כמה טוב להיות שם!

על הקמפוס
אווירה טובה, מקום שכייף לבוא ללמוד, המרצים מרתקים ונותנים תחושה לבוא ולרצות לשמוע עוד.
 
פורומים בתחום
פורום לימודי תעודה | קורסים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לימודי ניהול מערכות משרדיות
לימודי הדברה בישראל - היכן?
קורס נהיגה בטרקטור
הכשרת ממוני בטיחות בעבודה עם מערכות לייזר
קורס ממוני אנרגיה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לקורס עבודה
מכללת מלט"ש
סטטוס סקול
עמל הישגים
מכללת אי אל די
רסקיו 1
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על קורס דוגם מי נופש?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד קורס עבודה
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קורס מנהלי בניינים במרכז (לפני 6 שעות, 17 דקות)
תנאי קבלה ללימודי שמאי אמנות (לפני 21 שעות, 35 דקות)
קורס היפנוזה (לפני 1 ימים, 44 דקות)
לימודי ערב בגישור (לפני 1 ימים, 52 דקות)
מתכונת קורס לוגיסטיקה מחסן ממוחשב (לפני 1 ימים, 1 שעות, 9 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD