קורס משאבות ומערכות שאיבה במכללה הטכנולוגית רופין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - קורס משאבות.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

קורס משאבות ומערכות שאיבה - המכללה הטכנולוגית רופין


מקצועיות בחברות המים


חלקים רבים מרכיבים את מערך המפעל, אך כולם יחד חיוניים לתפקוד השוטף שלו. אחד ההיבטים שחיוניים לפעילות התקינה של חברות מים, תאגידי ביוב ומפעלי ייצור הן מערכות השאיבה. משאבות הן חלק מן הציוד ההכרחי איתו עובדים אנשי המקצוע והוא מאפשר את ההעברה התקינה והיעילה של נוזלים לצורכים שונים.


טכנולוגיות השאיבה התקדמו מאוד לאורך השנים. היום משולבים במערכי מפעלים ובתאגידים משאבות משוכללות במיוחד ממגוון של סוגים, כאשר כל אחד מן הסוגים מציב יתרונות משלו ובא לענות על צורכים ייחודיים. מנהלים ועובדים שמעוניינים להפוך את החברות שלהם ליעילות ומתקדמות חייבים להתעדכן בחידושים האחרונים ולהבין אילו מערכות כדאי להם להתקין בארגון כדי לחסוך בעלויות, להעלות את התפוקה השוטפת וכן להקפיד על סטנדרטים גבוהים של איכות. כמו כן, עובדים אלה צריכים להחזיק בידע טכני ותפעולי כדי לפקח על הפעילות השוטפת של המשאבות ולהתמודד בהצלחה עם תקלות כשאר אלה עולות במהלך הייצור או הפעילות היום יומית.


במרכז להשתלמויות והכשרה מקצועית של המכללה הטכנולוגית רופין אפשר ללמוד בקורס משאבות ומערכות שאיבה. מסלול לימוד זה מאפשר לעובדי בתחומי המים, הביוב והתשתיות להכיר מושגים מרכזיים ותהליכי עבודה שנוגעים להקמה, לניהול ולתפעול של מערכות שאיבה מתקדמות בתעשייה. הקורס מאפשר להיחשף לטכנולוגיות עכשוויות ולתהליכי עבודה מקצועיים במטרה לסייע לבוגרי הקורס להרחיב את הידע והניסיון שלהם, כדי לייעל את העבודה בארגונים ובגופים בהם הם פועלים.

 

 • מחפשים לרכוש כלים טכניים מתקדמים? קראו עוד על קורס טכנאי


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס זה רוכשים ידע מקצועי רב ועדכני לגבי מערכות שאיבה ומשאבות משלל סוגים. הם מתחילים ומתוודעים לסוגים המתקדמים והחדשניים של משאבות אשר משולבות במפעלים ובחברות, תוך שהם מכירים היבטים של מערכות צנרת עבור תאגידי ביוב ומים וכן את האפליקציה של ציוד השאיבה על סוגיו השונים. לאחר מכן הם לומדים לבחור ולהתאים את המשאבות לפי השימוש המיועד להן ולפי הצורכים של הארגון, ממערכות מפעליות ועד למערכות עירוניות גדולות היקפים. בין סוגי המשאבות שבהם מתמקדים לאורך הקורס אפשר למצוא משאבות בורגיות ומשאבות טבולות. נלמדים גם עקרונות בתחום ההידראוליקה ומערכות הפיקוד למערכות השאיבה. נוסף על כך, המשתתפים דנים באבחון של תקלות האופייניות למשאבות, לומדים לטפל באופן יעיל בכשלים אלה וכן לבצע מניעה של תקלות עתידיות תוך ייעול של מערך המפעל.


מתכונת הלימוד


קורס מערכות שאיבה נפרש על פני כ - 80 שעות לימוד. שיעורים מתקיימים אחת לשבוע, משעות הבוקר ועד הצהריים. במהלך הקורס, המשתתפים לוקחים חלק בסיור מקצועי וכן בתרגולים מעשיים בהם הם מכירים מקרוב את התהליכי והמיומנויות הנלמדות בתחום מערכות השאיבה.


נושאי הלימוד


במהלך הקורס המשתתפים דנים במגוון של נושאים וביניהם התחומים הבאים:

 

 • סוגי משאבות ביוב ומים
 • אטמים מכניים
 • עקרונות פעולת משאבות
 • אביזרים וצנרת
 • תחזוקה של תחנות שאיבה
 • סוגי מערכות שאיבה
 • מערכות פיקוד למכוני שאיבה
 • תקלות נפוצות במערכות שאיבה    
 • ועוד


סגל הוראה


סגל הקורס מורכב ממרצים מומחים בתחום מערכות השאיבה. הם עוסקים בייעוץ עבור תאגידי מים וחברות ביוב ובקיאים בסוגי המערכות השונות אשר מותקנות בתאגידים אלה.


על מוסד הלימוד


במרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין, אפשר למצוא שלל קורסים מקצועיים שמאפשרים לאנשי מקצוע לשדרג את הקריירה ולרכוש מיומנויות חדשות. בתחום המים והסביבה, ניתן ללמוד בקורסים כגון קורס אינסטלציה, קורס מתקיני ובודקי מזח, קורס דוגמי מי ביוב וקולחין, קורס דוגמי מי שתייה, קורס תכנון ותפעול מערכות השקיה, קורס מיכון חקלאי ותכניות נוספות. נוסף על כך, ניתן ללמוד בהכשרות מקצועיות בתחום הרכב, בתחום האחזקה, בתחום החשמל, בתחום המחשבים, בתחום העיצוב ובתחום הבטיחות. המכללה הטכנולוגית רופין עורכת גם מסלולי לימוד להכשרת הנדסאים אשר מוכרות על ידי מה"ט.

 

תנאי קבלה


הקורס מתאים במיוחד לעובדים בתחומי ההקמה, התכנון והפיקוח למערכות מים בתעשייה. הוא מיועד לעובדים במפעלי צנרת, למהנדסי מים, לעובדים בחברות לייעוץ בתחום המים, לעובדים ברשויות מפקחות, למהנדסי מזון, למנהלים של מעבדות מים, למנהלי אבטחת איכות ולעובדים בתאגידי מים ובחברות ביוב אשר מעוניינים לצבור ידע פרקטי כדי להתמקצע ולקדם את הכישורים המקצועיים שלהם.


תעודה


למשתתפים אשר משלימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל הדרישות במהלכו ניתנת תעודת גמר מטעם המכללה הטכנולוגית רופין.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

אפשר לעשות בחינת USMLE בלי זכאות ממשרד החינוך?
אחמד אבו חוסיין
1 תגובות
קורס למבחן טופל באנגלית
אביב כלש
2 תגובות
לימודי תרפיה בארגז החול
עדי לוי
1 תגובות
קורס תרגום אנגלית/עברית
דניאל
1 תגובות
טיפולי מגע לילדים ונוער
אתי לוי
1 תגובות
האם לימודי תעודה מתקיימים אונליין ?
יפי
1 תגובות
קורס לימודי ניהול גני ילדים
סמאח טאהא נג׳אר
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד טכנאי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,567 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp