לימודי מתמטיקה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי מתמטיקה באוניברסיטה הפתוחה

לימודי‏ מתמטיקה B.Sc. של האוניברסיטה הפתוחה

התשתית של כל עולם המדעים


המתמטיקה נמצאת בבסיסם של רוב ענפי המדע, וכך כונתה גם "מלכת המדעים". עם זאת, מתמטיקה היא לא רק מדע שימושי להכלה במדעים המדויקים, אלא היא מהווה ענף עמוק ומרתק למחקר. האוניברסיטה הפתוחה מציעה תכנית לימודי מתמטיקה, שמציעה לתלמידיה לפתח את היכולות האנליטיות ומחקריות שלהם. הכלים הריאליים שנרכשים במהלך התכנית יכולים לסייע לבוגרים להשתלב בשוק העבודה, בו קיימת היום דרישה מרובה לבוגרי לימודי מתמטיקה. כך הם יכולים לפנות לתעשיות המדע והמחשבים, לתחום המחקר ואף לפתח יוזמות בעולם הסטארט אפ.

תכנית הלימודים

 

הסטודנטים ללימודי מתמטיקה נחשפים לענפים המרכזיים של המתמטיקה המודרנית. כך הם מעמיקים בתחומים כגון לוגיקה, תורת המספרים, אלגברה, אנליזה ותורת ההסתברות. הם מפתחים מיומנויות ניתוח וחשיבה אנליטית וריאלית, שיכולות לסייע להם בהמשך דרכם במחקר ובאקדמיה.

 

מתכונת הלימוד

 

מסלול הלימודים כולל קורסי חובה במתמטיקה, קורס חובה במדעי המחשב, קורס חובה בפיזיקה, קורסי בחירה ודרישות סמינריוניות. שיטת הלימודים הייחודית של האוניברסיטה הפתוחה בנויה משילוב של מפגשים להדרכה בכיתה עם שילוב של טכנולוגיה, לבין למידה מרחוק מבית התלמידים. ישנה אפשרות לפרוש מסלול זה על פני כשלוש שנות לימוד, או לפרוש אותו על פני משך זמן ארוך יותר בהתאם לקצב ולצורכים האישיים של הסטודנטים.

 

חטיבה במתמטיקה


חטיבה במתמטיקה נלמדת בשילוב עם תארים חד חוגיים של האוניברסיטה הפתוחה, במסלולי הלימוד הבאים: לימודי כלכלה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי סוציולוגיה, תואר ראשון בניהול, לימודי פילוסופיה, לימודי היסטוריה או לימודי מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים.
 

נושאי הלימוד

 

 • אלגברה לינארית
 • מתמטיקה בדידה
 • פונקציות מרוכבות
 • חשבון אינפיטסימלי
 • טופולוגיה קבוצתית
 • סטטיסטיקה והסתברות
 • משוואות דיפרנציאלית חלקיות    
 • תורת המידה
 • אנליזה נומרית
 • תורת הקבוצות
 • לוגיקה מתמטית
 • מבנים אלגבריים
 • תורת המשחקים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד

 

באוניברסיטה הפתוחה אפשר ללמוד בשלל תכניות תואר ראשון ותואר שני המוכרות על ידי המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג). אלה מוצעות בענפי המדעים ובתחומי מדעי הרוח ומדעי החברה. האוניברסיטה מתייחדת בגישת לימודים שבאה לסייע לתלמידיה לשלב בהצלחה בין הלימודים לבין עיסוקים נוספים כמו עבודה או שירות צבאי. במסגרת שיטה זו הם יכולים לבחור את זמני הלימוד ולהתאים אותם באופן גמיש לצורכיהם וכן לבחור מתוך כ - 50 מרכזי לימוד שפזורים בכל הארץ. עוד מסלולי לימוד שמתקיימים באוניברסיטה כוללים לימודי מדעי המחשב, לימודי הנדסת תעשייה וניהול ולימודי הנדסת תוכנה. מוצעת גם תכנית לתואר שני במדעי המחשב.

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל למסלול לימודי המתמטיקה המועמדים אינם צריכים להציג ציון פסיכומטרי או תעודת בגרות מלאה. כך התכנית יכולה להתאים לאוכלוסיות כמו חיילים או אנשים עובדים.

 

תעודה

 

סטודנטים שמסיימים בהצלחה את לימודיהם במסלול מקבלים תואר ראשון B.Sc. בוגר במתמטיקה אשר מוענק על ידי האוניברסיטה הפתוחה.


מה הלאה?

הבוגרים יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים במתמטיקה או במדעים מדויקים. באפשרותם גם להשתלב במגוון רחב של מקצועות בשוק העבודה כגון: בתעשיית ההייטק עתירת המדע, בחברות סטארט אפ שונות, בענף הציבורי במכוני פיתוח מדעי ומחקר או במשרדי ממשלה השונים, בתעשיית המחשבים ובתפקידי פיתוח תוכנות לצרכי השוק הפרטי או הציבורי.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
חוות דעת של סטודנטים על לימודי מתמטיקה – האוניברסיטה הפתוחה
התקבלו 4 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
07/08/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יש לאוניברסיטה הפתוחה שם חמוד- או"פ! :) מה אתם אומרים?

על הקמפוס

גדול ויפה! חבל שלפעמים לומדים בבתי ספר ולא בקמפוס עצמו.

טיפים

אין לי טיפים עדיין. אולי בהמשך. אני מקוה שהכשרות טובה בקפיטריות.

האוניברסיטה הפתוחה
06/08/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

באוני' הפתוחה קל לשלב עבודה ולימודים, אך הבירוקרטיה שם נוראית יותר מרב האוני' בארץ. בנוסף יש לזהר של קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס של האוני' הפתוחה בתוך ביה"ס הריאלי בחיפה. המבנה לא נוח ולא תמיד ברור איפה השיעור יתקיים.

טיפים

לרוב המעסיקים התואר הוא רק תנאי מסנן ראשוני ונסיון תעוסוקתי בנושא חשוב הרבה יותר.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp