קורס דירקטורים בטכניון - לימודי חוץ

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס ניהול?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי חוץ טכניון - קורס דירקטורים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת דירקטורים ומנכ"לים ביחידה ללימודי חוץ והמשך של הטכניון


ביחידה ללימודי חוץ והמשך של הטכניון מתקיים קורס דירקטורים ומנכ"לים. מטרתו של הקורס היא להכשיר חברים בדירקטוריון לבצע את התפקיד בהתאם למתווי מדיניות רשמיים ומוכרים בתחום העסקי וכן להעניק להם כלים לשמש מפקחים על מנכ"לי החברה. בשוק הדינמי של היום, דירקטורים ונושאי משרה חייבים להכיר את העדכונים והחידושים בפסיקה ובתחום דיני העבודה ודיני החברות וכן לשלוט בכלים מתקדמים לקידום הארגון שלהם. הקורס יכול לסייע לדירקטורים חדשים ומכהנים ולמועמדים למשרות בכירות לרכוש את המיומנויות הללו וללמוד אסטרטגיות להתמודדות עם שלל אתגרים בתפקיד.


הקורס מתקיים בשלוחת היחידה ללימודי חוץ בעיר חיפה.


תכנית הלימודים


במהלך קורס דירקטורים המשתתפים מקבלים ידע פרקטי החיוני לנושאי משרה בכירה ושמים דגש על תחום ההייטק ועל פעילות הדירקטוריון בחברות הזנק וחברות טכנולוגיה. הם סוקרים את התפקידים ותחומי האחריות של הדירקטוריון, את הכלים הנדרשים מן הדירקטורים ואת ההתנהלות שלהם מול בעלי מניות, התאגיד והציבור הרחב.


משתתפי הקורס לומדים בהרחבה על תחום הממשל התאגידי. הן עוסקים בין היתר בדיני חברות, בשיטות לניתוח של דוחות כספיים, בכלים לניטור של מיומנויות ניהול ולקבלת החלטות יעילות. כמו כן, הם מעמיקים את הידע הפיננסי והחשבונאי שברשותם ואת היכרותם עם מגמות עכשוויות במיסוי ובשוק ההון.

 


מתכונת הלימוד


בקורס זה כ - 60 שעות לימוד אקדמיות. הוא מחולק ל - 7 מפגשים שמתקיימים בשעות הבוקר והצהריים אחת לשבוע. הקורס מתמקד בפן הפרקטי של תהליכי העבודה של דירקטורים, הוא משלב מגוון של סימולציות וניתוח של מקרי בוחן שלקוחים מן התעשייה ומתחום ההייטק. המשתתפים מנתחים דילמות של דירקטורים ובוחנים פתרונות יצירתיים, חקיקה רלבנטית והוראות של הרשות לניירות ערך שנוגעות לפסיקה בממשל תאגידי. סימולציות אלה יכולות לסייע למשתתפים לפתח מיומנויות להובלת תאגידים ולהתמודדות עם בעיות ואתגרים שעולים בתאגידים שבראשם הם עומדים כיום.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך קורס הכשרת דירקטורים כוללים בין היתר:

 

 • מיסוי במדינת ישראל
 • סגנונות ניהול ותקשורת
 • דירקטוריון בחברות הזנק
 • דוחות כספיים ותקופתיים
 • מטריצת האחריות האישית
 • המערכת הפיננסית בפירמה
 • השפעת מאקרו כלכלה על תאגידים
 • קבלת החלטות בסביבות טכנולוגיות משתנות   
 • דיני חברות
 • דיני תאגידים
 • מעגלי השפעה
 • גיוס הון לחברות
 • פיתוח כישורי ניהול
 • הערכת שווי חברות   
 • ועוד

 


סגל הוראה


הסגל האקדמי של הקורס כולל מומחים מנוסים בתחום הניהול במגזר הציבורי והפרטי, בהם דירקטורים ויועצים לבכירים. המנהל האקדמי של המסלול הוא רואה חשבון אשר שימש בעבר כמנהל ושותף בכיר של משרד רואי חשבון גדול בחיפה. נוסף על כך, שימש דירקטור עבור חברות שונות ועסק בייעוץ כלכלי לארגונים שונים.


כמו כן, מרצים בקורס רואה חשבון ובעל משרד עצמאי שעסק בתפקיד מנהל ביקורת במשרד, שברשותו ניסיון בתפקיד מרצה בקורסים להכשרת דירקטורים ובקורסים בתחום החשבונאות; מנכ"ל של בית ספר לאימון בעסקים שעוסק בליווי מנהלים במגוון ארגונים בארץ ובעולם ובהכשרתם של אנשי מכירות.

 

על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ בטכניון עורכת קורסים שמתאימים לאקדמאים, מנהלים ומהנדסים, מסלולים אלה מסייעים למשתפים בהם לרכוש מיומנויות מקצועיות חדשות ומתקדמות שיכולות לסייע להם לפתח את הקריירה. בין הקורסים בתחום הניהול שמתקיימים במוסד זה נכללים קורס יזמות עסקית פרקטית, קורס שיווק דיגיטלי למנהלים, קורס ניהול פרויקטים המשלב הסמכת PMP, קורס ניהול מוצר Product management, קורס קניין רוחני, קורס ניהול ותפעול מערכות לוגיסטיות, קורס הנדסת איכות, קורס ניהול משא ומתן, קורס ניהול המשאב האנושי, קורס ניהול פרויקטים בסביבה דינמית ועוד. כמו כן, נערכות הכשרות בתחומים כגון הייטק, נדל"ן, קואצ'ינג וצילום.


תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לאקדמאים שברשותם ניסיון ניהולי וכן יכולים להתקבל בעלי ניסיון ניהולי בכיר שבין חמש לעשר שנים שמכהנים בתפקידי מנכ"לים, סמנכ"לים ותפקידים נוספים בסגל הבכיר. יכולים גם ללמוד במסלול חברים מכהנים בדירקטוריון של חברות שונות ונושאי משרה שברצונם להכיר את החידושים והעדכונים בענף ולשפר את היכולות המקצועיות לקבלת החלטות עסקיות.


תעודה


תעודת גמר מטעם היחידה ללימודי חוץ ולימודי המשך בטכניון מוענקת למשתתפים אשר עומדים בהצלחה בכל הדרישות בקורס.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - היחידה ללימודי חוץ | לימודי המשך בטכניון

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp