קורס מנהלי חקירה בטיחותית ביחידה ללימודי חוץ טכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על טכניון חוץ - קורס חקירה בטיחותית.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת מנהלי חקירה בטיחותית בארגון ביחידה ללימודי חוץ בטכניון


בעולם הארגוני שמים דגש רב על בטיחות ועל למידה מאירועים כדי לייעל תהליכים. לענפי הבטיחות והאיכות חשיבות רבה בכל תחום במשק, מתחום הבריאות, דרך מפעלים ומוסדות תעשייתיים ועד לחברות עסקיות או פיננסיות. מנהלי חקירה בטיחותית הם מומחים לתחום הבטיחות הפועלים בשורות הארגון ואחראיים על תחקור של אירועים שהתרחשו במסגרתו, כגון מפגעים בטיחותיים או חריגה מנהלי איכות. ברשותם נמצא הידע לנתח את שהתרחש, לאתר את הגורמים למקרה ולנסח מסקנות להשתפרות בעתיד. יש להם חשיבות רבה בזיהוי נקודות תורפה שיכולות לגרום לפגיעה משמעותית בארגון וכך הם אחראיים על מניעת כשלים ועל התייעלות ארגונית.


מנהלים ועובדים בתחום ניהול הסיכונים והבטיחות בארגונים המעוניינים לרכוש כלים פרקטיים לייעול התנהלותם המקצועית יכולים ללמוד בקורס מנהלי חקירה בטיחותית המתקיים ביחידה ללימודי חוץ בטכניון. בקורס רוכשים המשתתפים ידע מקצועי לניהול ופיקוח על חקירות הבטיחות ומתוודעים לשלל מצבים ותהליכים מקצועיים. דרך הידע הנרכש במהלך הקורס יכולים המשתתפים להביא כלים פרקטיים חשובים לארגונים שלהם ולשפר את הלמידה הארגונית והבטיחות בשורותיהם.

 

הקורס מתקיים בשלוחת תל אביב – שרונה של היחידה ללימודי חוץ

 

תכנית הלימודים


מטרת תכנית לימודי התעודה היא הקניית כלים למנהלים ולצוותי בטיחות לניהול של חקירת בטיחות במערכת הבריאות ובשוק העבודה. במהלכה הם רוכשים ידע מקצועי בעזרתו ניתן לסייע לארגונים לשפר את הבטיחות ולייעל את הלמידה הארגונית, תוך היכרות עם כלל המרכיבים באותן חקירות.


תחילה המשתתפים מתוודעים למטרות החקירות, לטכניקות מקובלות ולדרכים להנעה של צוותי החקירה. בהמשך הם מפתחים מיומנויות חשיבה חקירתית ולומדים על כלים לניתוח תהליכים ארגוניים ולניהול של צוותים בתחום זה. נוסף על כך, הם דנים בהיבטים משפטיים הרלבנטיים לאותן חקירות ובחשיבותו של ההון האנושי במרחב העבודה. בהמשך הם מתוודעים לכלים פרקטיים לכתיבה והצגה של דוחות אירוע מקצועיים שבהם מתעדים את הממצאים מתוך החקירה בארגון ולאחר מכן דנים בדרכים להטמעה של המלצות אלה בארגון ויישומן בהצלחה.

 

מתכונת הלימוד


בקורס זה 14 מפגשים והוא כולל 57 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים מתקיימים בשעות אחר הצהריים פעם בשבוע. במהלך התכנית משולבים תכנים עיוניים עם תרגילים פרקטיים מתוך שאיפה לסייע למשתתפים לתרגל באופן יישומי את הכלים והעקרונות הנלמדים ולצבור ניסיון מעשי. בין היתר הלמידה משלבת סימולציות, תרגילים, בחנים ודיונים כיתתיים. כמו כן מושם דגש על למידת עמיתים ועל עיסוק בסוגיות המגיעות מתוך עולם הידע של המשתתפים ומניסיונם בתעשייה. בסיום המסלול עורכים פרויקט קבוצתי יישומי עם הנחייה של מרכזי המסלול, ובו מיישמים את החומר הנלמד.

 

נושאי הלימוד

 

  • שיטות חקירה ותשאול
  • כתיבה והצגת דוחות אירוע
  • חשיבה חקירתית ומערכתית
  • היבט משפטי בחקירת בטיחות
  • בקרה והטמעת המלצות בארגונים
  • הובלת צוות חקירת אירוע בטיחותי
  • השפעת הגורם האנושי על סביבת העבודה
  • ועוד


סגל הוראה


מרצי הקורס עוסקים בפועל בתחום חקירת אירועי הבטיחות וניהול הסיכונים בשלל מוסדות, ובעלי ניסיון רב בהוראה ומחקר ענפים אלה.

 

על מוסד הלימוד

 

במסגרת הקורסים בתחומי הניהול, היזמות והשיווק אשר נערכים ביחידה ללימודי חוץ ניתן למצוא הכשרות נוספות שבהן יכולים ללמוד מנהלים ועובדים ולרכוש ידע מקצועי עדכני ופרקטי. בין הכשרות אלה נמנים קורס הנדסת איכות, קורס ניהול ופיתוח המשאב האנושי, קורס הכשרת מנכ"לים ודירקטורים, קורס יזמות טכנולוגית, קורס מידענות ומודיעין עסקי, קורס ניהול פרויקטים עם הכנה למבחני PMP ועוד.


נוסף על כך, ניתן למצוא במוסד הלימוד מסלולי לימודי תעודה בענפים נוספים, כגון מחשבים, נדל"ן, עיצוב וצילום. נערכים בו גם מסלולים לתואר שני בענפי הנדסה וניהול שונים. דרך מסלולים אלה לתעודה או לתואר ניתן לרכוש את הכלים המקצועיים לקידום הקריירה, לקבלת החלטות יעילה יותר ולהנעת תהליכי שינוי וצמיחה בארגון.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס נדרשים להיות בעלי תואר ראשון או דיפלומת הנדסאי וכן שלוש שנים לפחות של ניסיון וותק מקצועי בתפקידי ניהול, ממונה בטיחות או ניהול סיכוני בטיחות בארגונים. ישנו יתרון למי שעוסקים בפועל בתחום ניהול סיכונים תפעולי או חקירת אירועים בטיחותיים בארגונים.

 

תעודה


בסיום הקורס מוענקת לבוגריו תעודת גמר על ידי היחידה ללימודי חוץ בטכניון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - היחידה ללימודי חוץ | לימודי המשך בטכניון

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp