קורס בינה עסקית, ביג דאטה ו - Data science ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מחשבים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכניון לימודי חוץ - קורס BI, ביג דאטה ודאטה סיינס.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מפתחי בינה עסקית, ביג דאטה ו - DATA SCIENCE בטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ

 

הנתונים מחכים לכם


בינה עסקית היא תחום בטכנולוגיית המידע, השואף לדלות מתוך מאגרי נתונים של עסק הוא ארגון מסוים כמה שיותר אינפורמציה משמעותית בעזרת הקמת מערכות מיועדות לכך. ההון האנושי עד כמה שהוא גדול לא יכול להתמודד עם כמות המידע האדירה שמסתובבת כיום בעידן הדיגיטלי. כמות הנתונים המקיפה אותנו רק הולכת וגדלה וכמענה לכך, נולד הצורך בבינה עסקית אשר תוכל לאסוף עבורנו את האינפורמציה הרחבה ולהגיש לנו אותה בצורה הכי אפקטיבית שניתן, על מנת לשפר את התחרותיות של הארגון בו אנו עובדים. מערכות הבינה העסקית מנגישות עבורנו כמות רחבה של אינפורמציה היסטורית, עכשווית ועתידית כמו גם תחזיות לפעילות העסקית של ארגון, על מנת שיוכל להתנהל נכון ולהתייעל מבחינת אופי העבודה שלו.


ביג דאטה (נתוני עתק בעברית), הוא מונח שמתייחס למאגר מידע המכיל בתוכו נתונים מפוזרים שלא מאורגנים על פי שיטה ומגיעים בכמויות גדולות. זוהי "הקופסא השחורה" של הנתונים, אשר בעזרת הבינה העסקית, משחררת אל אוויר העולם כמות נתונים עצומה אשר מאורגנת לפי הצורה הנוחה והמובנת ביותר עבור המשתמש. על מנת ליישם את השילוב בין הביג דאטה לבין הבינה העסקית, ישנו צורך בדאטה סיינטיסט. מדען מידע זהו האיש שבפועל מבצע את שליפת המידע ממאגר הביג דאטה באמצעות מערכות הבינה העסקית. הוא זה אשר שואל את השאלות הנכונות במערכת על מנת להפיק תועלת מהמידע הכה רחב.


אם אתם מוצאים עצמכם נמשכים לענף המתמטיקה ואל עולם המחשבים, קורס מפתחי בינה עסקית, ביג דאטה ו - Data Scientist של הטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ יספק לכם את המענה עבור התשוקה המקצועית שלכם.

 

ניתן ללמוד בשלוחות היחידה בחיפה ובתל אביב


תכנית הלימודים


בתוכנית הלימודים של הקורס מטעם הטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ, הסטודנטים חוקרים ערימות של נתונים ומפתחים כישורים וטכניקות רבות, אשר יאפשרו להם להפיק תובנות עסקיות ממידע גולמי אשר מצוי במאגר החברה – לכדי ידע תחרותי עם ערך מוסף. החומר נלמד בסביבות וירטואליות אשר ממחישות את הנעשה בשוק. המסלול כאמור מכיל בתוכו גם חלון לתפקיד הדאטה סיינטיסט, שהוא אחד התחומים המתפתחים ביותר בשנים האחרונות, זאת באמצעות מבוא לשפת פייתון, כלי אשר מוביל בתחומו. בנוסף לכך התוכנית כוללת חשיפה לעולם נתוני העתק, או ביג דאטה.


התוכנית כוללת למידה של מתודולוגיות הבינה העסקית השונות ואת שלבי היישום שלהן. בנוסף לכך, הסטודנטים לומדים על סוגי הפתרונות הקיימים בתחום הבינה העסקית, כמו שיווק ממוקד לקוח, בינה עסקית תפעולית, פיננסית ועוד. הקורס שואף להקנות לבוגריו ידע תיאורטי ומעשי על כלל מערכות הבינה העסקית, על הביג דאטה ועל אופי התפקיד של דאטה סיינטיסט.


מתכונת הלימוד


הקורס מתפרש על פני תקופת זמן של חצי שנה הכוללת 200 שעות לימוד אקדמיות, במסגרת לימודי ערב. קורס זה מתקיים בקמפוס הטכניון בשרונה שבתל אביב, או בקמפוס הטכניון בחיפה. זהו קורס מעשי המשלב בתוכו תרגולים וירטואליים ובניית פרויקט אישי, לצד רכישת ידע תיאורטי.

 

נושאי הלימוד

 

 • חקירת SQL מתקדמת
 • מבוא לפתרונות ביג דאטה
 • מיקוד בכלים הנפוצים בתחום
 • ניהול אובייקטים של שפת SQL
 • מבוא לבינה עסקית ובסיס שפת SQL
 • מבוא למדעי הנתונים באמצעות שפת פייתון    
 • תכנות SQL
 • תחקור נתונים
 • דיווח שרתי SQL
 • הכרות עם ביג דאטה    
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


הטכניון הוא מוסד להשכלה גבוהה, אשר חרט על דגלו להפיץ ולקדם ידע באמצעות המחקר וההוראה בשטחי המדע השימושי בטכנולוגיה, רפואה, הנדסה וניהול. היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון מתמחה בפיתוח וארגון תוכניות לימודים לבוגרים ממוסדות השכלה גבוהה בתחום המדעים המדויקים. כמו גם למהנדסים ועובדים מקצועיים בענפים של ההנדסה והמינהל. יחידה זאת מאפשרת לרכוש לימודים מתקדמים, השתלמויות, קורסים, כנסים וימי עיון לצד התמחויות רבות בשיתוף הפקולטות. פיתוח התוכניות נעשה בתאום עם ענפי התעשייה הטכנולוגית המודרנית והתכניות נועדו לאפשר הכשרה שתבטיח את מקומם בשורה הראשונה של היצור והפיתוח.


תנאי קבלה


בכדי להתקבל לקורס מפתחי בינה עסקית, ביג דאטה ומדעי הדאטה, יש צורך בתואר מתאים או ניסיון בפיננסים. כמו כן יש צורך באנגלית טובה. מועמדים עוברים ראיון מול יועצי לימודים.

 


תעודה


לאלו אשר עומדים בדרישות מסלול הלימודים תוענק תעודה מטעם הטכניון – היחידה ללימודי חוץ.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - היחידה ללימודי חוץ | לימודי המשך בטכניון

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך
פורום לימודי מחשבים
קבלה ללימודי הנדסת תוכנה וסייבר
מזל
ללא תגובה
קורס פייתון פרונטאלי לקיץ הקרוב
אביחי חיון
1 תגובות
מסלול ערב בקורס אופיס בהרצליה
יעל
1 תגובות
תעסוקה אחרי קורס ניהול תשתיות ענן היברדי
אורי
1 תגובות
ללמוד מדעי המחשב בטכניון עם ממוצע בגרויות גבוה ללא פסיכומטרי
אברהם רחימוב
1 תגובות
מהם תנאי הקבלה ללימודי מדעי המחשב?
אודל וויניק
1 תגובות
מדעי המחשב או הנדסת תוכנה
מוניר סלאמנה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp