קורס יזמות בבניה למגורים בטכניון - לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר

הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך

קורס יזמות בבנייה למגורים ביחידה ללימודי חוץ והמשך בטכניון


שוק הנדל"ן למגורים הוא דינמי במיוחד והוא נמצא כעת בפריחה משמעותית במגוון של אזורים בארץ. כדי להתמודד בהצלחה עם השינויים הרבים בתחום זה נחוצים פתרונות יצירתיים ומתקדמים והיכרות עם צורכי השוק. מהנדסים ויזמים שמעוניינים להשתלב בשוק זה צריכים להכיר את נקודות הייחוד שלו ואת האתגרים שהוא מציב.


ביחידה ללימודי חוץ והמשך של הטכניון מתקיים קורס יזמות בבנייה למגורים. תכנית זו מאפשרת למהנדסים, לעורכי דין וליזמי נדל"ן לרכוש ידע עדכני ופרקטי בתחומים מרכזיים בבנייה למטרות מגורים. הקורס חושף לדגשים אקטואליים בהיבטים בתכנון, שיווק ורישוי של הפרויקטים ומאפשר לתלמידיו להרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם.


קורס זה מתקיים בשלוחת תל אביב של היחידה ללימודי חוץ בקמפוס שרונה.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים לומדים על תהליכים עדכניים בתחום הבנייה למגורים ושמים דגש על התכנון, הרישוי והשיווק לפרויקטים אלה. הם לומדים כיצד לאתר פרויקטים לבנייה למגורים וכיצד להשיג את הנתונים הנדרשים למחירי הדירות בסביבת הפרויקט. כמו כן, נלמדים תהליכי התחשיב הכלכלי עבור הפרויקטים ושיטות לבדיקת רווחיות עתידית שלהם. לאורך ההכשרה בוחנים פרויקטים שנמצאים בתהליכי רישוי וכך מתוודעים לתהליכי העבודה בשטח.

 


מתכונת הלימוד


תכנית זו כוללת כ - 14 מפגשים, שנערכים אחת לשבוע בשעות הבוקר. לצד שיעורים עיוניים, הקורס משלב תרגולים לניתוח של פרויקט בוטיק אשר בנייתו הסתיימה לאחרונה, המאפשרים להם להכיר מקרוב את נקודת המבט של יזמים בפרויקטים אלה.


הקורס משלב גם סיורים מקצועיים בפרויקטים שאוכלסו לאחרונה., וכן פאנל של עורכי דין ואדריכלים שבו ניתן לעסוק בסוגיות אקטואליות בנדל"ן למגורים ובתכנון של בתי מגורים. פרויקט הגמר בקורס כולל ניתוח של פרויקט מגורים בצפון תל אביב אשר נמצא כיום בתהליכי רישוי כחלק מתכנית תמ"א 38 - 2 להריסה ובנייה מחדש. פרויקט זה מאפשר לתלמידים ליישם את הידע הנרכש ולהתנסות מקרוב בתהליכי יזמות בתחום המגורים.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך קורס יזמות בנייה למגורים כוללים בין היתר:

 

 • תב"ע - תכנית בניין עיר
 • טעויות בתקצוב בנייני בוטיק
 • הכנת תקציבים ותחשיב כלכלי
 • מכרזי הרשות למקרקעי ישראל
 • הפן המסחרי של תכנון אדריכלי
 • תמ"א 38 וחתימת חוזים עם בעלי דירות   
 • מפרט חוק המכר
 • תכן קונסטרוקציות
 • הריסה ובנייה מחדש
 • מכרז לקבלנים ראשיים
 • חתימה על חוזה מפתח   
 • ועוד

 

סגל הוראה


מנחה הקורס הוא מהנדס בעל ניסיון של עשרות שנים, שהוא מנכ"ל חברה בתחום יזמות הבנייה למגורים, שמקדמת פרויקטים רבים באזור המרכז. בעבר כיהן בתפקידי מפתח בתחום הבנייה, כגון סמנכ"ל של חברת בניה, מהנדס ביצוע ראשי ומנהל פרויקטים, סמנכ"ל הנדסה וביצוע וכן חבר הנהלה של חברות בנייה שונות. נוסף על כך, הוא בוגר הכשרות בתחום הגישור מטעם ארגון מהנדסי הבניין וקורס בתחום הבקרה לתכן ולביצוע בשיתוף עם משרד הפנים.


על מוסד הלימוד


בתחום הנדל"ן מתקיימים ביחידה מגוון של קורסים, כגון קורס ניהול פרויקטים בבניה, קורס יזמות והתחדשות עירונית תמ"א 38 וקורס שמאות מקרקעין. נוסף על כך, היחידה מפעילה קורסים בתחומים כגון ניהול, אימון, מחשבים וצילום. מסלולים אלה יכולים להתאים במיוחד למנהלים, למהנדסים ולאקדמאים שמעוניינים לפתח את הקריירה ולהשתלב בתפקידים מבוקשים במשק.


תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לבעלי ניסיון בתחומי המקרקעין. יכולים להתקבל שמאים ומהנדסי בניין העוסקים ביזמות בנייה למטרות מגורים, עורכי דין מומחים בנדל"ן ואדריכלים שמתמקדים בתכנון של מבני מגורים. מי שאינם עומדים בתנאי הקבלה יכולים לצרף קורות חיים, קבלתם תלויה בהחלטת היועצים האקדמיים של המסלול.


תעודה


בוגרי הקורס מקבלים תעודת גמר מטעם הטכניון - היחידה ללימודי חוץ והמשך.

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך

Whatsapp Whatsapp