קורס קניין רוחני ביחידה ללימודי חוץ בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי חוץ טכניון - קניין רוחני.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס קניין רוחני ביחידה ללימודי חוץ והמשך בטכניון


אחד הכלים החיוניים לצמיחה של חברות הוא נכסי הקניין הרוחני שלהן. בתהליכי הערכת השווי של חברות מכירה של הקניין הרוחני מהווה מרכיב חשוב בהשקעה. כדי לבנות אסטרטגיית קניין רוחני רווחית ויעילה יש צורך להתמצא במגוון סוגי הקניין הרוחני ולדעת להתאים אותם לצורכים ולסביבה הטכנולוגית בארגון.


המעוניינים להתמקצע בהבנה של נכסים לא מוחשיים וללמוד כיצד להגן עליהם יכולים ללמוד בקורס קניין רוחני שמתקיים ביחידה ללימודי חוץ והמשך של הטכניון. המשתתפים במסלול ללימודי תעודה לומדים על תהליכי ההגנה על פטנטים, זכויות יוצרים, סימני מסחר, עיצובים וסודות מסחר. הכלים הנרכשים במהלך הקורס יכולים לסייע למנהלים, למדענים, לאנשי מו"פ ולמהנדסים במגוון רחב של ענפים בתעשייה.


הקורס מתקיים בשלוחת היחידה בתל אביב.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס לומדים על החשיבות הרבה של נכסי קניין רוחני לאסטרטגיה הכוללת של חברות. המשתתפים לומדים כיצד להעריך את שוויים של נכסים לא מוחשיים כדי להפוך אותם לסחירים וניתנים לרישוי ורכישה.


תלמידי הקורס לומדים על התנאים לקידום של רעיונות כפטנטים ומתוודעים לכלים לחיפוש מידע מקוון ולניתוח של מדגמים ופרסומים. בהמשך נלמדים עקרונות הבנת הגדרות לבקשות עריכת פטנטים תוך היכרות עם ההבדלים בין הדרישות בארץ לנהלים בארצות הברית, באירופה ובאזורים נוספים. בעזרת הכלים הנרכשים במהלך הקורס המשתתפים לומדים לבנות אסטרטגיות יעילות לקניין הרוחני של מוצרים וחברות ולשלוט בתהליכים עסקיים לצורך צמצום סיכונים מסחריים.

 

מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 9 חודשים, הוא כולל כ - 175 שעות לימוד אקדמיות אשר מחולקות ל - 35 מפגשים. שיעורים בקורס מתקיימים אחת לשבוע בשעות הצהריים והערב. המסלול משלב בין הרצאות עיוניות לבין סדנאות ותרגולים פרקטיים של עקרונות הקניין הרוחני.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך קורס קניין רוחני כוללים בין היתר:

 

  • קביעת שווי ובדיקת נאותות
  • בניית אסטרטגיה לקניין רוחני
  • הקניין הרוחני כנכס בין לאומי
  • שימוש אסטרטגי בסקרי פטנטים
  • היבט ניהולי וחברתי של קניין רוחני   
  • מסחור פטנטים
  • חפיפה בין דיני קניין רוחני
  • זכויות יוצרים וסימני מסחר
  • קבלת זכויות בקניין הרוחני   
  • ועוד


סגל הוראה


המנהלת האקדמית של התכנית היא דוקטור שעוסקת בעריכת פטנטים ומרצה בתחום דיני הקניין הרוחני. כמו כן, היא משמשת ראש החדשנות והאסטרטגיה בחברה למכשור רפואי.


סגל ההוראה של הקורס כולל מרצים מנוסים בתחום הקניין הרוחני מן הארץ והעולם. ביניהם נכללים עורכי פטנטים, עורכי דין, מידענים, ממציאים, רואי חשבון ומומחים נוספים.


על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי חוץ והמשך של הטכניון מתקיימים שלל מסלולי לימודי תעודה שמתאימים לאקדמאים בתחומי ההנדסה והמדעים וכן לעובדים בעלי ניסיון מקצועי בתחומי ההנדסה והעסקים. הקורסים הללו מותאמים לדרישות של התעשייה והעולם הארגוני, הן נבנות בשיתוף עם גורמים בתעשייה הטכנולוגית והעסקית כדי לסייע לתלמידים בעת ההשתלבות בשוק העבודה וקידום הקריירה.


בין הקורסים הנוספים בתחום הניהול המתקיימים ביחידה ניתן למצוא קורס ניהול פרויקטים בסביבה דינמית, קורס ניהול ופיתוח המשאב האנושי, קורס אסטרטגיות לניהול משא ומתן בעולם העיסקי, קורס להכשרת דירקטורים ומנכ"לים, קורס שיווק דיגיטלי למנהלים ויזמים, קורס יזמות עסקית פרקטית, קורס ניהול ותפעול מערכות לוגיסטיות ועוד מבחר תכניות.

 

תנאי קבלה


מסלול זה מתאים לבעלי ניסיון בתחום המחקר והעסקים שברצונם לרכוש ידע עיוני ופרקטי להערכת ערך הקניין הרוחני של חברות. הוא מיועד לאנשי מחקר ופיתוח, למנהלים, לדירקטורים בחברות קטנות ובינוניות, לאנשי פיתוח עסקי, למנהלי קניין רוחני ולמנהלים נוספים.


כחלק מן התנאים לקבלה לקורס על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון ומעלה בתחומים כגון הנדסה, ביולוגיה, פיזיקה, כימיה, משפטים, רוקחות או מדעי המחשב. מסלול זה יכול להתאים גם לבוגרי לימודי מנהל עסקים, לימודי עיצוב, לימודי חשבונאות ולימודי רפואה שעוסקים בניהול בכיר ובפיתוח אסטרטגי בארגונים. עליהם להפגין שליטה ברמה גבוהה בשפה האנגלית וכן לעבור ראיון קבלה אישי לבחינת התאמתם למסלול.


תעודה


בסיום הקורס מקבלים הבוגרים תעודת גמר מטעם היחידה ללימודי חוץ והמשך בטכניון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - היחידה ללימודי חוץ | לימודי המשך בטכניון

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp