לימודי פסיכולוגיה במסלול משאבי אנוש במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
לימודי פסיכולוגיה במסלול משאבי אנוש במכללה האקדמית אחוה

לימודי פסיכולוגיה במסלול משאבי אנוש - המכללה האקדמית אחוה


להבין את מה שחושבים העובדים


איך ניתן להעלות מוטיבציה של צוותי עובדים? כיצד ניתן לקדם חדשנות ויזמות בחברה ותיקה? מה מביא מנהלים לבצע החלטה אחת ולא אחרת? עם שאלות אלה ועם סוגיות רבות נוספות מתמודדים עובדי משאבי אנוש בבואם להבין את הפסיכולוגיה הארגונית ולנתב את פעילות החברה לעבר רווחיות והצלחה.


במכללה האקדמית אחוה ניתן ללמוד בתכנית לימודי פסיכולוגיה במסלול משאבי אנוש. מסלול זה מציע לתלמידיו ידע מגוון אשר משלב בין שני תחומים שמתקיים ביניהם קשר הדוק. בעוד לימודי הפסיכולוגיה מאפשרים להם לבחון היבטים התפתחותיים, אישיותיים, חברתיים וקוגניטיביים של פרטים, לימודי ניהול משאבי אנוש מכשירים את הבוגרים להשתלבות בארגונים במשק בתפקידי מיון, הכשרה, הדרכה והשמה של כוח אדם.


תכנית הלימודים


מסלול זה מעניק לסטודנטים ידע רב הן בפסיכולוגיה והן בתחום ניהול משאבי האנוש, שיכול לתרום לבוגרים להבין באופן מיטבי עובדים בארגונים, את הגורמים המגוונים שמשפיעים עליהם וכן שיטות ניהול יעילות. הם נחשפים לבסיס מתודולוגי בפסיכולוגיה ומפתחים מיומנויות מחקריות בהן ניתן לעשות שימוש בעבודת ניהול בארגון. כך הם דנים במצבים כגון מיון עובדים חדשים בארגון והערכת אפקטיביות של תכניות התערבות פעילות בארגון.


מתכונת הלימוד


הלימודים נפרשים על פני פרק זמן של שלוש שנים. בשנת הלימודים הראשונה מתקיימים השיעורים בשלושה ימים במהלך השבוע, בשנים ב' - ג' נערכים שיעורים בשלושה ימים שבועיים וכן בימי שישי.


על מוסד הלימוד


בית הספר למדעים של המכללה האקדמית אחוה מפעיל עוד מבחר תכניות לימודים, כגון לימודי מדעי החיים, לימודי מערכות מידע ניהוליות ותכנית לימודים רב תחומיים. נוסף על כך, פועל במכללה בית ספר לחינוך, בו אפשר ללמוד במסלולים כגון לימודי חינוך לגיל הרך, לימודי חינוך מיוחד, לימודי הוראת אנגלית ועוד שלל התמחויות ותכניות. בוגרי התואר הראשון גם יכולים להמשיך לתואר שני בתכניות שונות במכללה זו. הסטודנטים יכולים להיעזר במלגות לימוד שונות שמעניקה המכללה וכן מלגות מטעם קרנות וגופים חיצוניים במטרה לסייע להם בתשלום שכר הלימוד.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית לימודי הפסיכולוגיה יכולים לבחור במסלול קבלה על סמך בגרות, או במסלול על סמך ציון הסכם או הפסיכומטרי. במסלול על סמך בגרויות, יש צורך בבגרות מלאה בממוצע של לפחות 100, בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 70 ומעלה, בגרות באנגלית בהיקף 4 יחידות בציון 70 לפחות ובגרות במקצוע מורחב נוסף ברמת 5 יחידות לימוד בציון 80 ומעלה.


במסלול סכם או פסיכומטרי, יש צורך בציון של לפחות 550 בסכם או בפסיכומטרי כדי להתקבל. יש צורך בזכאות לבגרות מלאה וכן יש להציג בגרות באנגלית בהיקף 4 יחידות לימוד בציון של לפחות 70. במכללה מציעים מכינה ייעודית לפסיכולוגיה, שמיועדת למועמדים שברשותם בגרות מלאה שלא עומדים בתנאי הקבלה לפסיכולוגיה ומעוניינים לשפר את הסיכויים שלהם להתקבל לתכנית.


תעודה


לסטודנטים אשר עומדים בהצלחה בכל החובות בתכנית ניתן עם סיום הלימודים תואר ראשון מטעם המכללה האקדמית אחוה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה