לימודי פסיכולוגיה במסלול חינוך מיוחד במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
לימודי פסיכולוגיה במסלול חינוך מיוחד במכללה האקדמית אחוה

לימודי פסיכולוגיה במסלול חינוך מיוחד במכללה האקדמית אחוה


קיימת עלייה במודעות בשנים האחרונות בהבנת חשיבות השילוב החברתי של אנשים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים. הדבר מתבטא בהנגשה של מקומות ציבוריים וחקיקה המעגנת בחוק את זכויותיהן של אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. כמו כן, ישנה צמיחה של שיח ער סביב השילוב החברתי וכיצד ליישם אותו בצורה הטובה ביותר. כיום מבינים גם במקצועות הפסיכולוגיה והטיפול השונים כי קיים צורך בהיכרות וידע של אנשי המקצוע עם תחום השילוב של אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים.


תואר ראשון בפסיכולוגיה במסלול חינוך מיוחד, יכול לספק את הידע וההתמקצעות הדרושה עבור מי שמתעניינים במקצועות הטיפול ורוצים להתמחות במתן מענה לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. אחד ממוסדות הלימוד שבהם ניתן ללמוד לתואר ראשון זה הוא המכללה האקדמית אחוה.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים מבוססת על תכני החובה הנדרשים בתארים ראשונים בפסיכולוגיה, לצד תכני העשרה בחינוך מיוחד ועבודה עם אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. הסטודנטים לומדים בקורסים השונים כיצד לאבחן לקויות שונות וצרכים מיוחדים, וכיצד לפתח דרכים מתאימות לטיפול והוראה.

 

 

מתכונת הלימודים


לימודי פסיכולוגיה עם מסלול בחינוך המיוחד היא תכנית חד חוגית לתואר ראשון, שהיקפה הוא 121 נקודות זכות, כ - 3 שנות לימוד. הסטודנטים לומדים בשנתם הראשונה במהלך 3 ימים בשבוע, ובשנים השנייה והשלישית לומדים 4 ימים בשבוע.


הקורסים משלבים בין קורסי חובה ומבואות לפי תכניות הלימודים ללימודי פסיכולוגיה. נוסף על כך, הם לומדים קורסי חובה ומבואות בתחום החינוך המיוחד, ויכולים לבחור בין קורסי בחירה שמוצעים גם בפסיכולוגיה וגם בחינוך מיוחד.

 

נושאי הלימוד

 

 

 • מבוא לחינוך מיוחד
 • מבוא ללקויות מתונות
 • פסיכולוגיה קוגניטיבית
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • היכרות עם העולם הטיפולי
 • מבוא ללקויות קשות ומורכבות
 • גיל ההתבגרות - סוגיות מרכזיות
 • תלמידים על הספקטרום האוטיסטי
 • התפתחות שפתית, תקשורתית ודיבורית
 • הפן המשפחתי של ילדים עם צרכים מיוחדים
 • ועוד

 

על סגל ההוראה


צוות המרצים כולל פרופסורים ודוקטורים מענפי הפסיכולוגיה השונים, כגון פסיכופתולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, ועוד. כמו כן, רבים מהמרצים מתמחים בחינוך מיוחד ועבודה עם אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים או לקויות שונות. בין מרצי הקורס ניתן למנות ד"ר לפסיכולוגיה התפתחותית שפועלת גם כיועצת חינוכית; פרופסור לפסיכולוגיה ומרצה בכיר לפסיכולוגיה, שעובד כפסיכולוג הראשי במרכז לבריאות הנפש בבאר שבע; נוירופדגוג בעל PHD ברפואה ופסיכופזיולוגיה המתמחה באוטיזם ובADHD; פרופסור לפסיכולוגיה קוגניטיבית שמחקריה עוסקים בתחום המדידה וההערכה; ועוד.

 

על מוסד הלימודים

 

במסגרת המכללה האקדמית אחוה, שנמצאת מדרום לגדרה, פועלים מספר מסלולי לימוד לתארים ראשונים ושניים. בין התחומים בהם מוצעים המסלולים ניתן למנות מדעים, חינוך, פסיכולוגיה, ועוד.

 

במכללה ישנן מכינות קדם אקדמיות לתחומים שונים, המסייעות למועמדים שאינם עומדים בדרישות הקבלה, להתקבל לתארים במכללה.

 

תנאי הקבלה

 

עבור תנאי הקבלה מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימודים.

 

מועמדים שאינם עומדים בתנאי הסף לתואר יכולים ללמוד במכינה קדם אקדמית לתואר ראשון בפסיכולוגיה, במסגרתה המשתתפים מחזקים את יכולותיהם במקצועות כמו אנגלית, כתיבה אקדמית, ולומדים אסטרטגיות למידה שונות. כמו כן, המכינה כוללת גם קורסים אקדמיים בפסיכולוגיה ובסטטיסטיקה. המשתתפים שעוברים את הקורסים הללו בהצלחה מקבלים פטור מהם במהלך הלימודים לתואר. הקבלה למכינה מותנית בתעודת בגרות מלאה וכן בציון מימ"ד או פסיכומטרי הגבוה מ - 450.

 

על מנת לסיים את המכינה בהצלחה ולהשתלב בתואר הראשון בפסיכולוגיה, על המשתתפים להחזיק בממוצע ציונים של 75 או יותר, כאשר בקורסים האקדמיים ציוניהם צריכים להיות 70 או יותר. משך הלימודים במכינה 4 חודשים וחצי.


תעודה


בוגרי התואר שעומדים בכל חובותיהם זכאים לתואר ראשון בפסיכולוגיה, במיקוד חינוך מיוחד, מטעם המכללה האקדמית אחוה.

 

אפשרויות תעסוקה


לאחר סיום הלימודים, בוגרי התואר יכולים להמשיך לתואר שני במגוון של תחומים, כמו תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, תואר שני בפסיכולוגיה שיקומית, עבודה סוציאלית פסיכיאטרית, קרימינולוגיה קלינית, ועוד.


מי שמתעניינים בפיתוח קריירה בתחום החינוך, יכולים להמשיך לתכנית הסבת אקדמאים להוראת חינוך מיוחד, שמשכה שנה אקדמית אחת. תכנית זו מזכה בתואר ראשון בפסיכולוגיה ונוסף על כך בתעודת הוראה בחינוך מיוחד ורב-גילאי.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה
Whatsapp Whatsapp