הסבת אקדמאים להוראת אנגלית במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים להוראת אנגלית במכללה האקדמית אחוה

הסבת אקדמאים להוראת אנגלית - המכללה האקדמית אחוה


מלמדים את שפת ההצלחה


החזיבות הרבה של השפה האנגלית רק הולך ומתחדד משנה לשנה. בעולם דיגיטלי וגלובלי כמו זה שאנו חיים בו כעת, האנגלית משמשת גשר בין תרבויות, וכן אמצעי לרכישה של ידע דרך האינטרנט והרשתות החברתיות. האנגלית היא שפה רשמית במדינות רבותב רחבי העולם וגם במדינות אחרות היא משמשת שפה לעסקים ולקשרים כלכליים ותרבותיים.


כחלק מן השאיפה לקדם את השליטה בשפה האנגלית בקרב הדור הצעירים, משקיעים במשרד החינוך משאבים רבים להכשרה מורים לשפה האנגלית. אקדמאים בעלי עניין בשפה האנגלית יכולים ללמוד בתכנית הסבת אקדמאים להוראת אנגלית שמתקיימת במכללה האקדמית אחוה. מסלול הסבת האקדמאים מכשיר מורים ומורות להוראת השפה האנגלית בבית הספר היסודי וכן בבית הספר העל יסודי והוא מעניק להם מגוון של כלים וידע בשפה חשובה זו. במכללה קיימת גם תכנית מיוחדת מואצת לאקדמאים שהם דוברי אנגלית שפת אם, מתוך שאיפה לשלבם במערכת כמורים איכותיים ומיומנים לאנגלית, שיכולים להעביר מהכישורים והידע שלהם אל הדור הצעיר.


תכנית הלימודים


מסלול זה להסבת אקדמאים להוראה בא לפתח מיומנויות הוראה וכן לבנות יכולות לדיבור שוטף, להבנת הנשמע ולהבנת הנקרא בשפה האנגלית. הסטודנטים מתוודעים לשיטות מגוונות להוראה של השפה האנגלית ובמקבלי רוכשים ידע בתחומי הבלשנות השימושית ועל יישומיה בשפה האנגלית. נוסף על כך, הסטודנטים מכירים היבטים שונים של הספה האנגלית דרך התוודעות לספרות אנגלית ולסוגיות תרבותיות ומסורתיות באנגלית, וכן בוחנים דרכים להוראת טקסטים באנגלית בכיתות לימוד.


המכללה האקדמית אחוה מציעה לסטודנטים ללמוד גם בתכנית ייחודית לתעודה, בתחום הוראה מתקנת באנגלית. מסלול זה מכשיר עובדי הוראה לעבודה עם תלמידים עם צרכים מיוחדים בשיעורי אנגלית בבתי ספר של החינוך הפורמלי וכן במסגרות פרטניות. כך הם יכולים לצבור כלים מקצועיים נוספים ולהרחיב את תחומי האחריות שלהם בבית הספר כמורים. הסטודנטים במסלול הסבת האקדמאים להוראת אנגלית לומדים במספר קורסים שנתיים, שחלקם מתקיימים באופן מקוון.


מתכונת הלימוד


המסלול מאפשר השתלבות במערכת החינוך תוך שנה. הסטודנטים לומדים במסלול שהיקפו כשנה. המפגשים מתקיימים יומיים במהלך השבוע, הם כוללים קורסים עיוניים הנערכים באופן פרונטלי או מקוון וכן עבודה מעשית. ההתנסות המעשית מאפשרת לסטודנטים לצבור ניסיון פרקטי בהוראת אנגלית ובעבודה עם תלמידים, ומאפשרת להם יציאה אל השדה החינוכי בתוך שנה.

 

סגל הוראה


ראש החוג היא חוקרת בעלת תואר דוקטור בספרות אנגלית. בין תחומי המחקר שלה נכללים ספרות השואה, אימהות בספרות והוראת כתיבה וספרות בשפה שנייה.


על מוסד הלימוד


במסגרת התכניות להסבת אקדמאים להוראה של המכללה האקדמית אחוה, אפשר למצוא מסלולי לימוד נוספים ובהם הסבת אקדמאים לחינוך מיוחד והסבת אקדמאים להוראת המדעים. מורים שמעוניינים להרחיב את תחומי ההוראה שלהם וללמד ענף ידע נוסף יכולים ללמוד בתכנית להרחבת הסמכה למורים. נוסף על כך, בית הספר לחינוך מציע תכניות ללימודי חינוך, מסלולים לתואר שני בחינוך וכן תכניות מכינה שונות. המכללה מפעילה גם בית ספר למדעים, שבו ניתן ללמוד בתכנית כגון לימודי הפרעות בתקשורת, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מערכות מידע ניהוליות ולימודי מדעי החיים.


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים במסלול הרגיל או במסלול המואץ, צריכים להיות בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים של לפחות 75, יכולים להתקבל בוגרי לימודים במגוון רחב של תחומים. מי שהם בוגרי לימודי מדעים מדויקים יכולים להתקבל לפי ממוצע 70 ומעלה בתואר הראשון. נוסף על כך, על המועמדים להיות בעלי פטור בשפה האנגלית בתואר הראשון. מועמדים לתכנית המואצת צריכים לעבור מיונים שעורכת המכללה לבחינת ההתאמה למסלול.


תעודה


לאחר תום התכנית ועם השלמת כל חובותיהם הבוגרים זכאים לקבל תעודת הוראה להוראת אנגלית מטעם המכללה האקדמית אחוה. את רישיון ההוראה מקבלים לאחר השלמת שנה של סטאז' בהוראה ועמידה בחובות נוספים כפי שמציב משרד החינוך.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה
Whatsapp Whatsapp