הסבת אקדמאים להוראת אנגלית במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית אחוה

אהבת? שתף ב:

הסבת אקדמאים להוראת אנגלית - המכללה האקדמית אחוה


מלמדים את שפת ההצלחה


החזיבות הרבה של השפה האנגלית רק הולך ומתחדד משנה לשנה. בעולם דיגיטלי וגלובלי כמו זה שאנו חיים בו כעת, האנגלית משמשת גשר בין תרבויות, וכן אמצעי לרכישה של ידע דרך האינטרנט והרשתות החברתיות. האנגלית היא שפה רשמית במדינות רבותב רחבי העולם וגם במדינות אחרות היא משמשת שפה לעסקים ולקשרים כלכליים ותרבותיים.


כחלק מן השאיפה לקדם את השליטה בשפה האנגלית בקרב הדור הצעירים, משקיעים במשרד החינוך משאבים רבים להכשרה מורים לשפה האנגלית. אקדמאים בעלי עניין בשפה האנגלית יכולים ללמוד בתכנית הסבת אקדמאים להוראת אנגלית שמתקיימת במכללה האקדמית אחוה. מסלול הסבת האקדמאים מכשיר מורים ומורות להוראת השפה האנגלית בבית הספר היסודי וכן בבית הספר העל יסודי והוא מעניק להם מגוון של כלים וידע בשפה חשובה זו. במכללה קיימת גם תכנית מיוחדת מואצת לאקדמאים שהם דוברי אנגלית שפת אם, מתוך שאיפה לשלבם במערכת כמורים איכותיים ומיומנים לאנגלית, שיכולים להעביר מהכישורים והידע שלהם אל הדור הצעיר.


תכנית הלימודים


מסלול זה להסבת אקדמאים להוראה בא לפתח מיומנויות הוראה וכן לבנות יכולות לדיבור שוטף, להבנת הנשמע ולהבנת הנקרא בשפה האנגלית. הסטודנטים מתוודעים לשיטות מגוונות להוראה של השפה האנגלית ובמקבלי רוכשים ידע בתחומי הבלשנות השימושית ועל יישומיה בשפה האנגלית. נוסף על כך, הסטודנטים מכירים היבטים שונים של הספה האנגלית דרך התוודעות לספרות אנגלית ולסוגיות תרבותיות ומסורתיות באנגלית, וכן בוחנים דרכים להוראת טקסטים באנגלית בכיתות לימוד.


המכללה האקדמית אחוה מציעה לסטודנטים ללמוד גם בתכנית ייחודית לתעודה, בתחום הוראה מתקנת באנגלית. מסלול זה מכשיר עובדי הוראה לעבודה עם תלמידים עם צרכים מיוחדים בשיעורי אנגלית בבתי ספר של החינוך הפורמלי וכן במסגרות פרטניות. כך הם יכולים לצבור כלים מקצועיים נוספים ולהרחיב את תחומי האחריות שלהם בבית הספר כמורים. הסטודנטים במסלול הסבת האקדמאים להוראת אנגלית לומדים במספר קורסים שנתיים, שחלקם מתקיימים באופן מקוון.


מתכונת הלימוד


הסטודנטים בתכנית זו לומדים במסלול שהיקפו הוא כשנתיים, בשנה הראשונה לומדים בשני ימי לימוד מלאים במהלך השבוע, משעות הבוקר ועד הערב. בשנה השנייה לומדים בשני ימים מלאים וגם משתתפים בהתנסות מעשית בבתי ספר בימים נוספים בשבוע. התנסות זו מאפשרת לסטודנטים לצבור ניסיון פרקטי בשטח בהוראת אנגלית ובעבודה עם תלמידים.


המכללה מאפשרת ללמוד גם בתכנית מואצת ללימודי הוראת אנגלית. מסלול זה מיועד לאקדמאים שהם דוברי אנגלית ברמת שפת אם, שמעוניינים להשתלב בהוראת השפה האנגלית בבתי ספר ולקדם את הוראת המקצוע במערכת. מסלול זה מקנה מלגות לימוד לסטודנטים. בשנה הראשונה במסלול זה לומדים בשני ימי לימוד, שכוללים עבודה מעשית בבתי ספר. בשנה השנייה מתקיים יום לימוד שבועי אחד שנערך במקביל לביצוע הסטאז' במערכת החינוך.


סגל הוראה


ראש החוג היא חוקרת בעלת תואר דוקטור בספרות אנגלית. בין תחומי המחקר שלה נכללים ספרות השואה, אימהות בספרות והוראת כתיבה וספרות בשפה שנייה.


על מוסד הלימוד


במסגרת התכניות להסבת אקדמאים להוראה של המכללה האקדמית אחוה, אפשר למצוא מסלולי לימוד נוספים ובהם הסבת אקדמאים לחינוך מיוחד והסבת אקדמאים להוראת המדעים. מורים שמעוניינים להרחיב את תחומי ההוראה שלהם וללמד ענף ידע נוסף יכולים ללמוד בתכנית להרחבת הסמכה למורים. נוסף על כך, בית הספר לחינוך מציע תכניות ללימודי חינוך, מסלולים לתואר שני בחינוך וכן תכניות מכינה שונות. המכללה מפעילה גם בית ספר למדעים, שבו ניתן ללמוד בתכנית כגון לימודי הפרעות בתקשורת, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מערכות מידע ניהוליות ולימודי מדעי החיים.


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים במסלול הרגיל או במסלול המואץ, צריכים להיות בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים של לפחות 75, יכולים להתקבל בוגרי לימודים במגוון רחב של תחומים. מי שהם בוגרי לימודי מדעים מדויקים יכולים להתקבל לפי ממוצע 70 ומעלה בתואר הראשון. נוסף על כך, על המועמדים להיות בעלי פטור בשפה האנגלית בתואר הראשון. מועמדים לתכנית המואצת צריכים לעבור מיונים שעורכת המכללה לבחינת ההתאמה למסלול.


תעודה


לאחר תום התכנית ועם השלמת כל חובותיהם הבוגרים זכאים לקבל תעודת הוראה להוראת אנגלית מטעם המכללה האקדמית אחוה. את רישיון ההוראה מקבלים לאחר השלמת שנה של סטאז' בהוראה ועמידה בחובות נוספים כפי שמציב משרד החינוך.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה

מתוך פורום המכללה האקדמית אחוה

חינוך מיוחד - שינוי שכבת גיל
הילה
1 תגובות
תואר ראשון רב תחומי
עליסה מרוז
ללא תגובה
מה תנאי הקבלה לקלינאות תקשורת?
אורית
1 תגובות
האם יש לימודי ניתוח התנהגות במכללת אחוה?
בעור קרן אור
1 תגובות
קורסים לגמול השתלמות במכללת אחוה
שירה
1 תגובות
לימודי ערב בגישור במכללה האקדמית אחוה
מירה גל
ללא תגובה
ניהול מערכות מידע במכללת אחוה
שלי
ללא תגובה
תעודת הוראה באנגלית לסטודנטים לחינוך מיוחד באחוה
ליאור
ללא תגובה
שכר הלימוד לתואר שני בחינוך מיוחד במכללת אחווה
הילה
ללא תגובה
חטיבה חדשה - סביבה וקיימות
ליאור
ללא תגובה
תעודת הוראה בהיסטוריה באחוה
פואז אנואר
1 תגובות
לימודי השפה הערבית במכללת אחוה
עומר גוטליב
ללא תגובה
האם יש באחוה מסלול של BA בביוטכנולוגיה?
ענת
ללא תגובה
פסיכולוגיה במכללת אחוה
עביר טורי
ללא תגובה
אילו קורסים כלולים במכינה ייעודית לחינוך?
מיכל
ללא תגובה
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם