הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך במכללה האקדמית אחוה

הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך - המכללה האקדמית אחוה


חוזרים למקום ממנו הכל מתחיל


אקדמאים רבים שחווים חוסר סיפוק מעבודתם הנוכחית שואפים למצוא מסלול קריירה חדש שימלא אותם בסיפור ומשמעות. רבים מהם פונים לתחום החינוך, שבו נדרשות סבלנות, סובלנות, הכלה, רגישות וכן ידע רב כדי לעצב את הדור הצעיר. היבטים אלה רק מתחדדים כשמדובר על חינוך ילדים וילדות מגיל לידה עד שש שנים, בגני הילדים ובמעונות.


המכללה האקדמית אחוה מציעה לאקדמאים שמעוניינים לעבור לענף מאתגר ומלא שליחות ללמוד במסלול הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך. תכנית הסבת האקדמאים מתאימה לבעלי תארים ממגוון רחב של תחומי דעת ומאפשרת להם לקבל את המיומנויות הנדרשות להשתלבות בגני ילדים. לאחר תום התכנית וקבלת תעודת ההוראה הם יכולים להשתלב כגננים וגננות מובילים במערכת החינוך וכן להקים ולנהל גן פרטי משלהם. התכנית פותחת שלל אפשרויות הן במערכת החינוך הפורמלית והן בחינוך הבלתי פורמלי.


תכנית הלימודים


משתתפים בתכנית להסבת אקדמאים להוראה במסלול הגיל הרך מפתחים הבנה עמוקה של ילדים והתפתחותם. בתכנית מקבלים הכשרה עיונית ומעשית ורוכשים את הידע הנחות ללימוד ילדים שפה, חשיבה מדעית, מוזיקה, אמנות וכישורי חיים וכל זאת בהתאמה לפדגוגיית העתיד במאה ה - 21. נוסף על כך, בתכנית שמים דגש על הוראה רב חושית ודיפרנציאלית אשר מותאמת לילדים מגוונים, לרבות הבנה של טכניקות לאיתור של סימני אזהרה לזיהוי של ילדים בסיכון והתמקדות בילדים עם צרכים מיוחדים בגנים רגילים לשילובם המוצלח והיעיל.

 

השתלבות במערכת החינוך לאחר שנת לימודים אחת:  סטודנטים בתכנית ההסבה יכולים להשתלב כמובילי גן במערכת החינוך הפורמלית, במערכת החינוך הבלתי פורמלית לגיל הרך או בניהול של גנים פרטיים.

 

תעודות נלוות

 

מנחה NLP: זוהי התכנית הראשונה בארץ ללימודי חינוך לגיל הרך הכוללת מיומנויות NLP כחלק מן התואר. הסטודנטים רוכשים כלים לפיתוח תקשורת יעילה ומעצימה עם ילדי הגנים ועם הוריהם תוך פיתוח של חשיבה יוזמת וגמישות מחשבתית ובניית חוסן מקצועי לגננות וגננים מנהיגים.

 

הרחבת הסמכה לכיתות א' - ב': בסיום תכנית ההסבה הסטודנטים יכולים לבחור להשתלב בלימודים להרחבת הסמכה להוראה גם בכיתות א' ו - ב' לצורך הרחבה של אפשאוריות התעסוקה והשתלבות גם בחטיבות הצעירות של בתי הספר. תכנית זו כוללת יום לימודים שבועי אחד.


מתכונת הלימוד


התכנית מאפשרת השתלבות במערכת החינוך בתוך שנה. השיעורים נערכים יומיים במהלך השבוע, בתכנית עבודה מעשית בגני ילדים וכן קורסים עיוניים המועברים במתכונת פרונטלית או מקוונת.

 

סטודנטים שבידיהם הרקע הסידציפלינרי המתאים יכולים לקבל הכרות מראש החוג, לאחר הרשמתם ללימודים.

 

יש לציין כי תכנית זו נתונה לשינויים לפי אילוצי המערכת, וכי פתיחתו של המסלול מותנית במספר נרשמית ובייעוץ אישי.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית אחוה עורכת תכניות לימודים לתואר ראשון ולתואר שני בענפים שונים כגון חינוך, מדעי החברה ומדעים. כמו כן, נערכות בה תכניות רבות נוספות להסבת אקדמאים להוראה שמאפשרות לבעלי תארים לפתוח דלת לקריירה חדשה בעולם החינוך. בין המסלולים הללו נכללים הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד, הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה ועוד מסלולים נוספים.


מורים מנוסים שמעניינים לקדם עצמם מבחינה מקצועית וללמד תחומי דעת נוספים יכולים ללמוד גם במסלולים להרחבת הסמכה למורים. כמו כן, בפני אקדמאים מענפים שונים שמחפשים לבצע את המעבר לתחום ההוראה פתוחות גם תכניות לתואר שני M.Teach שמכשירות להוראה בבית הספר העל יסודי בשלל מקצועות.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית להסבת אקדמאים להוראה, יש צורך בתואר ראשון המוכר על ידי המל"ג בממוצע ציונים של לפחות 75. בוגרי לימודי מדעים מדויקים יכולים להתקבל כאשר ממוצע הציונים שלהם 70 ומעלה. המועמדים נדרשים גם להציג רמת פטור אקדמי בשפה האנגלית מן התואר הראשון.


תעודה


סטודנטים שמשלימים את התכנית ועומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת הוראה לגיל הרך שמוענקת על ידי המכללה האקדמית אחוה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה
Whatsapp Whatsapp