הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית אחוה

הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך - המכללה האקדמית אחוה


חוזרים למקום ממנו הכל מתחיל


אקדמאים רבים שחווים חוסר סיפוק מעבודתם הנוכחית שואפים למצוא מסלול קריירה חדש שימלא אותם בסיפור ומשמעות. רבים מהם פונים לתחום החינוך, שבו נדרשות סבלנות, סובלנות, הכלה, רגישות וכן ידע רב כדי לעצב את הדור הצעיר. היבטים אלה רק מתחדדים כשמדובר על חינוך ילדים וילדות מגיל לידה עד שש שנים, בגני הילדים ובמעונות.


המכללה האקדמית אחוה מציעה לאקדמאים שמעוניינים לעבור לענף מאתגר ומלא שליחות ללמוד במסלול הסבת אקדמאים לחינוך לגיל הרך. תכנית הסבת האקדמאים מתאימה לבעלי תארים ממגוון רחב של תחומי דעת ומאפשרת להם לקבל את המיומנויות הנדרשות להשתלבות בגני ילדים. לאחר תום התכנית וקבלת תעודת ההוראה הם יכולים להשתלב כגננים וגננות מובילים במערכת החינוך וכן להקים ולנהל גן פרטי משלהם. התכנית פותחת שלל אפשרויות הן במערכת החינוך הפורמלית והן בחינוך הבלתי פורמלי.


תכנית הלימודים


משתתפים בתכנית להסבת אקדמאים להוראה מקבלים כלים להבנת ילדים בגיל הרך ותהליכי ההתפתחות שלהם. הם לומדים כלים שדרכם ניתן לעודד את הילדים לפתח כישורי שפה וחשיבה מדעית, לבנות כישורי חיים חשובים ולטפח מיומנויות במוזיקה ובאמנות.


הם לומדים בהרחבה על סוגיות בהתפתחות הילד מבחינת שפה, מוטוריקה ויכולות רגשיות ושמים דגש על ילדים עם צרכים מיוחדים. כך הם רוכשים מיומנויות לאיתור של ילדים שנדרשים להתייחסות ייחודית בגן הילדים ולהענקת טיפול מתאים עבורם במסגרת גנים רגילים. נוסף על כך, האקדמאים רוכשים ידע והבנה בתחומים כגון אמנות, יצירה ומוזיקה, בוחנים את חשיבותם בגני הילדים ולומדים כיצד לשלבם במערכי שיעור עבור ילדים בגיל הרך.


מתכונת הלימוד


אורך התכנית להסבת אקדמאים להוראה הוא כשנתיים, בכל אחת משנות הלימוד שני סמסטרים. לימודים מתקיימים בשני ימים מלאים במהלך השבוע, משעות הבוקר ועד הערב. בשנה השנייה בתכנית ימי הלימוד כוללים גם עבודה מעשית בגני ילדים. העבודה המעשית מתקיימת בליווי של מדריכים פדגוגיים ותפקידה לחשוף את האקדמאים לתהליכי הוראה מעשיים ולאפשר להם לתרגל בפועל את הכלים הנלמדים במכללה בעבודה הלכה למעשה עם ילדים.


משתתפים בתכנית להסבת אקדמאים יכולים לקבל הלוואות מותנות מטעם משרד החינוך. ההלוואות מוענקות לסטודנטים שלומדים במקצועות מועדפים בלבד לפי קביעת משרד החינוך והן ניתנות לשנה אחת בלבד. כמו כן, יש צורך בממוצע ציונים של לפחות 80 במהלך התכנית ובהיקף של לפחות 15 ש"ש במהלך שנת הקבלה. קבלת ההלוואה המותנית ממשרד החינוך מחייבת גם עבודה בהיקף של לפחות שליש משרה במשך שנה.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית אחוה עורכת תכניות לימודים לתואר ראשון ולתואר שני בענפים שונים כגון חינוך, מדעי החברה ומדעים. כמו כן, נערכות בה תכניות רבות נוספות להסבת אקדמאים להוראה שמאפשרות לבעלי תארים לפתוח דלת לקריירה חדשה בעולם החינוך. בין המסלולים הללו נכללים הסבת אקדמאים לחינוך המיוחד, הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה ועוד מסלולים נוספים.


מורים מנוסים שמעניינים לקדם עצמם מבחינה מקצועית וללמד תחומי דעת נוספים יכולים ללמוד גם במסלולים להרחבת הסמכה למורים. כמו כן, בפני אקדמאים מענפים שונים שמחפשים לבצע את המעבר לתחום ההוראה פתוחות גם תכניות לתואר שני M.Teach שמכשירות להוראה בבית הספר העל יסודי בשלל מקצועות.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית להסבת אקדמאים להוראה, יש צורך בתואר ראשון המוכר על ידי המל"ג בממוצע ציונים של לפחות 75. בוגרי לימודי מדעים מדויקים יכולים להתקבל כאשר ממוצע הציונים שלהם 70 ומעלה. המועמדים נדרשים גם להציג רמת פטור אקדמי בשפה האנגלית מן התואר הראשון.


תעודה


סטודנטים שמשלימים את התכנית ועומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת הוראה לגיל הרך שמוענקת על ידי המכללה האקדמית אחוה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה

מתוך פורום המכללה האקדמית אחוה

איזה קורסים מוכרים לגמול השתלמות?
ענת אהרן
ללא תגובה
חינוך מיוחד - שינוי שכבת גיל
הילה
1 תגובות
תואר ראשון רב תחומי
עליסה מרוז
ללא תגובה
מה תנאי הקבלה לקלינאות תקשורת?
אורית
1 תגובות
האם יש לימודי ניתוח התנהגות במכללת אחוה?
בעור קרן אור
1 תגובות
קורסים לגמול השתלמות במכללת אחוה
שירה
1 תגובות
לימודי ערב בגישור במכללה האקדמית אחוה
מירה גל
ללא תגובה
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp