לימודי הוראת מדעים לעל יסודי במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
לימודי הוראת מדעים לעל יסודי במכללה האקדמית אחוה

לימודי הוראת מדעים לבתי ספר על יסודיים במכללה האקדמית אחוה


מביאים את עולם המדע אל הכיתה


התעשייה המדעית הישראלית מולידה בכל שנה פיתוחים פורצי דרך, מיישומי תוכנה מתקדמים ועד לטכנולוגיות רפואיות מצילות חיים. כדי להמשיך את מהפכת המדע חשוב להטמיע כישורים מחקריים וידע בקרב הדור הצעיר. המורים למדעים יכולים לעודד את התלמידים שלהם לחקור ולבחון סוגיות אקטואליות במדע ובכיתות הגבוהות יותר גם לדרבן אותם לגשת לבגרות בתחומים אלה, וכך לסלול את תחילת הדרך עבור החוקרים של המחר.


המכללה האקדמית אחוה מציעה תכנית לימודי הוראת מדעים לבית הספר העל יסודי. זוהי התמחות בהוראת מדעים אותה ניתן ללמוד במסגרת מסלול לימודי חינוך על יסודי במכללה, ששם לו למטרה להכשיר מורים איכותיים, יצירתיים ורחבי אופקים למקצועות מדעיים בבתי הספר.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה ללימודי החינוך רוכשים ידע רב על תכנים מדעיים ותוך כדי כך בוחנים את ההשפעות האפשרויות של המדעים על הפרט, הסביבה והחברה. לשם כך הם מפתחים מיומנויות דידקטיות להוראת מקצועות המדעים בכיתות בבתי ספר על יסודיים, ופיתוח של מיומנויות חשיבה וחקר בקרב התלמידים שלהם.


מתכונת הלימוד


בהתמחות בהוראת המדעים אפשר לבחור במסגרת מסלול לימודי הוראה לבתי ספר על יסודיים. משך לימודים אלה הוא כארבע שנים, שיעורים מתקיימים בארבעה או בחמישה ימי לימוד מלאים במהלך השבוע. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה, בסמינרים ובהתנסות מעשית בהוראה שמתקיימת במוסדות לימוד. ההתנסות החווייתית משלבת בתוכה גם טכנולוגיות חדשניות בתחום החינוך. בשנת הלימודים הרביעית הם גם משתתפים בסטאז' מעשי בהוראה בבתי ספר על יסודיים בו הם לוקחים חלק פעיל בלימוד מדעים בכיתות ובהתנהלות הבית ספרית.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים בתכנית אפשר למנות גם:

 

  • כימיה
  • טיפוח חשיבה מדעית
  • חינוך לבריאות וגנטיקה
  • חינוך לקיימות סביבתית
  • תזונה נכונה ומדעי הצמח    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת לימודי חינוך על יסודי ניתן ללמוד במסלולים נוספים, כגון לימודי הוראת מתמטיקה ומסלולים דו חוגיים הכוללים לימודי הוראת לשון וספרות ולימודי הוראת לשון והיסטוריה. עוד נלמדים במכללה לימודי חינוך יסודי, לימודי חינוך לגיל הרך, לימודי הוראת אנגלית ולימודי חינוך מיוחד. בוגרים המעוניינים בכך יכולים להמשיך לתואר שני בחינוך במסלולים שונים וכן לקחת חלק בהשתלמויות מקצועיות למורים בענפים שונים, דרכם ניתן לשדרג את הכלים המקצועיים וגם לקדם את הקריירה.


תנאי קבלה


ישנן כמה אפשרויות קבלה ללימודים. ניתן להתקבל על סמך בגרות בלבד, כשאר ממוצע הבגרות המלאה הוא לפחות 92 וברשות המועמדים בגרות באנגלית בהיקף 4 יחידות. כמו כן, ישנה אפשרות קבלה על סמך ציון התאמה (כלומר שקלול ממוצע הבגרויות והפסיכומטרי), כשאר הציון הנדרש הוא 535 ומעלה. למי שלא עומדים ברף זה מוצעות מכינות לחינוך.


תעודה


בוגרים שעומדים בכל חובותיהם מקבלים תואר ראשון בחינוך B.Ed. ותעודת הוראת מדעי הטבע מטעם המכללה האקדמית אחוה. את רישיון ההוראה מטעם משרד החינוך מקבלים לאחר השלמת תקופת הסטאז' ועמידה בתנאים נוספים של המשרד.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה
Whatsapp Whatsapp