מכינה ייעודית למדעי החיים במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
מכינה ייעודית למדעי החיים במכללה האקדמית אחוה

מכינה ייעודית ללימודי מדעי החיים במכללה האקדמית אחוה


רוצים להתקבל למדעי החיים?


תרומתם של מדעי החיים להתקדמות המדע ושמק היא אדירה. ניתן לראות את יישומיו בשלל אפיקים, מפיתוחי תרופות חדשות במעבדות, דרך יישומים להתמודדות עם פגעי סביבה וזיהום אוויר ועד לענפים חדשניים וצומחים כמו אגרו טק, שמתמקדים בייעול של ענף החקלאות. בדומה לענפים נוספים במדעים, גם במדעי החיים ישנה דרישה מתמדת למוחות רעננים ומבריקים שיכולים לסייע להצעיד את המחקר והפיתוח קדימה.


המכללה האקדמית אחוה מציעה למועמדים ללימודי מדעי החים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודים לקחת חלק במכינה ייעודית ללימודי מדעי החיים. מכינה זו מאפשרת למועמדים לשפר את הסיכויים שלהם לקבלה ובמקביל לצבור ידע אקדמי חיוני.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במכינה הייעודית רוכשים כלים אקדמיים מגוונים ובמקביל מתוודעים לסוגיות יסוד בתחום מדעי החיים, כך הם צוברים ידע ומיומנויות אשר יכולים לסיים להם עם קבלתם לתואר הראשון ובהמשך דרכם באקדמיה.

 


מתכונת הלימוד


המכינה הייעודית למדעי החיים נפרשת על פני פרק זמן של כ - 3 חודשים.


על מוסד הלימוד


במסגרת תכניות ההכנה והמכינות הייעודיות אשר פועלות במכללה האקדמית אחוה, ניתן למצוא גם מסלולים נוספים כגון מכינה לשיפור ולהשלמת בגרויות, מכינה ייעודית לחינוך, מכינה ייעודית למערכות מידע ניהוליות, מכינה ייעודית לפסיכולוגיה ותכנית הכנה לבני שלושים ומעלה. תלמידי המכינות יכולים להיעזר במלגות לימוד שונות שמוענקות לפי קריטריונים שנקבעים על ידי המכללה, ללא שימוש בכספי הפיקדון הצבאי לחייל המשוחרר.


לימודי מדעי החיים של המכינה האקדמית אחוה מתקיימים בתכנית תלת שנתית, הם מתמקדים בענפים יישומיים וחדשניים של הביולוגיה ומאפשרים לסטודנטים לבחור במיקוד לפי העדפותיהם: תחום הסביבה והקיימות או ענף האגרו טק, תחום מבוקש שמתמקד בטכנולוגיות חקלאיות מתקדמות. לימודי מדעי החיים מתקיימים במסגרת בית הספר למדעים של מוסד הלימוד, בו אפשר ללמוד גם בתכניות נוספות כגון לימודי פסיכולוגיה, לימודי מערכות מידע ניהוליות ולימודים רב תחומיים במסלול שמותאם לאנשים עובדים. במכללה אפשר ללמוד גם בבית הספר לחינוך במגוון תכניות.


תנאי קבלה


מכינה זו מתאימה למועמדים ללימודי מדעי החיים שברשותם בגרות מלאה אך הם אינם עומדים בתנאי הקבלה למדעי החיים במכללה האקדמית אחוה. תנאי הקבלה למכינה זו כוללים זכאות לתעודת בגרות מלאה עם ממוצע ציונים של לפחות 85, שבה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד לפחות. לחלופין, ניתן להתקבל על סמך ציון בבחינת מימ"ד או ציון של לפחות 450 בפסיכומטרי וזכאות לתעודת בגרות מלאה.

 

תכנית הכנה במדעי החיים


המכללה מציעה תכנית הכנה מיוחדת שמתאימה למי שאינם עומדים בתנאי הקבלה למדעי החיים. התכנית מתחילה בחודש יוני ומסייעת להשתלב בלימודים לתואר כבר בחודש אוקטובר הקרוב. אורכה הוא כ - 3 חודשים וחצי בלבד ובמהלכה לומדים קורסים במתמטיקה, בכימיה, באוריינות והאנגלית וכך מקבלים תשתית חזקה להמשיך הלימודים ללא צורך לפספס שנה.


תנאי קבלה לתכנית ההכנה: על המועמדים להיות בעלי זכאות לבגרות מלאה בממוצע 85 ומעלה ובה בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות ובגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות, או ציון במבחן מימ"ד או בפסיכומטרי של לפחות 450.


כדי להתקבל ללימודי מדעי החיים, בוגרי תכנית זו נדרשים לממוצע של לפחות 70, ציון של 70 לפחות בקורס "מבוא למתמטיקה" וציון של לפחות 60 ביתר הקורסים.

תעודה


תלמידי אשר משלימים בהצלחה את הלימודים במכינה זו מקבלים תעודת סיום מכינה שמוענקת על ידי המכללה האקדמית אחוה. כדי להתקבל ללימודי מדעי החיים במכללה האקדמית אחוה, בוגרים של תכנית ההכנה צריכים להציג ממוצע של לפחות 70, ציון של לפחות 70 בקורס "מבוא למתמטיקה" וציון של 60 לפחות בכל יתר הקורסים שנלמדים בתכנית.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה
Whatsapp Whatsapp