תואר שני M.Teach במכללת אחוה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני M.Teach במכללת אחוה

תואר שני מוסמך חינוך על יסודי M.Teach במכללה האקדמית אחוה

 

חינוך שווה לכולם

 

אקדמאים רבים מוצאים עצמם עם תואר ביד אך ללא פרנסה או עם עבודה שהם לא אוהבים. הרבה מהם מואסים במשלח היד הנוכחי שלהם והם רוצים לנצל את היכולות ואת הידע שלהם כדי לקדם ולעזור לדור הבא, ולכן הם בוחרים ללמוד תואר שני בהוראה.

 

תואר M.Teach מיועד לבעלי תואר אקדמי בתחומים הנלמדים בבתי הספר, כמו לשון, היסטוריה, ספרות ומדעי הטבע הרוצים להשתלב במערכת החינוך וללמד בבתי הספר את התחומים שאותם למדו. התואר מטפח את הידע החינוכי והפדגוגי של הסטודנטים ומסייע להם לפתח את המיומנויות הנדרשות של מורה ושל איש חינוך.

 

 

תכנית לימודים

 

התואר השני בהוראה M.Teach במכללה האקדמית אחוה מקנה למורים לעתיד את ארגז הכלים ההכרחי לעבודה עם תלמידים באופן כתתי ובאופן פרטני. הסטודנטים לומדים גישות תיאורטיות לחינוך ולפדגוגיה ודרכים לבצע אותן הלכה למעשה. כמו כן, הם לומדים לאתר תלמידים עם קשיי למידה ואת האפשרויות לעזור להם והם לומדים לאבחן תלמידים מחוננים ולנתב אותם להצלחה ולמצוינות.

 

תכנית הלימודים מורכבת משלוש חטיבות עיקריות: לימודי חינוך והוראה, לימודי הוראת המקצוע והכשרה מעשית. נוסף על כך, הסטודנטים משתתפים בלימודי יסוד והעשרה שבהם הם לומדים לימודי מורשת, לימודי לשון, קורס עזרה ראשונה, קורס ביטחון, בטיחות וזהירות בדרכים וסיור חינוכי ליד ושם.

 

מתכונת הלימוד

 

משך השלמת התואר הוא שנתיים, והמפגשים נערכים פעמיים בשבוע. מתכונת הלימוד בנויה מקורסי חובה, מקורסי בחירה, מקורסי סמינר ומהכשרה מעשית.

 

נושאי הלימוד

 

  • מחקר איכותני
  • חינוך להכרת השונה
  • אתיקה בחינוך
  • רב־תרבותיות בחינוך
  • חשיבה קבוצתית
  • מגדר בבית הספר
  • פסיכולוגיה התפתחותית
  • הוראה דיפרנציאלית    
  • מדיניות החינוך בישראל ובעולם    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית אחוה היא מוסד אקדמי המתמחה במקצועות החינוך וההוראה והיא מציעה מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון, לתואר שני ללימודי השלמה ולהשתלמויות. תכניות הלימוד של המכללה מעודדת את המורים לעתיד לנהוג בכבוד כלפי כל התלמידים במערכת החינוך ודואגת לקבלה ולהכלה של השונה. בין התארים שבמכללה אפשר ללמוד תואר שני בחינוך מיוחד, תואר שני M.Ed בחינוך מתמטי לבית הספר היסודי, תואר שני במנהל מערכות חינוך ותואר שני M.Ed בתרבות עם ישראל והוראתה.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר מוסמך בהוראה בהתמחות ספרות, היסטוריה או לשון עברית צריכים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע 80 לפחות, המועמדים להתמחות במדעי הטבע צריכים להיות בעלי תואר ראשון B.Sc בממוצע 70 ומעלה. המועמדים לכל ההתמחויות צריכים להיות בעלי פטור באנגלית מלימודי התואר הראשון ושליטה בשפה האנגלית המאפשרת קריאת מאמרים. הקבלה מותנית בריאיון אישי ובכתיבת נייר עמדה. תיתכן דרישה ללימודי השלמה בתחומים השונים.

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות השלמת ההכשרה המעשית, מקבלים תואר שני M.Teach ותעודת הוראה בהתמחות הנלמדת מטעם המכללה האקדמית אחוה. הענקת התואר מותנית באישורה של המועצה להשכלה גבוהה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה
Whatsapp Whatsapp