לימודי הפרעות בתקשורת במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית אחוה

לימודי הפרעות בתקשורת לתואר ראשון במכללה האקדמית אחוה


מקדמים את קלינאות התקשורת באזור הדרום


שמיעה ודיבור הן בין מיומנויות הבסיס שלנו כבני אדם, בעזרתן אנו מתקשרים עם סביבתנו, יוצרים קשרים, מביאים רצונות ומבטאים את העולם הפנימי שלנו. כאשר מסיבות שונות חלה לקות באחד מכישורי התקשורת, הדבר עלול לגרום לפגיעה באיכות החיים כאשר הבעיה אינה מאובחנת או מטופלת כראוי. דרך עבודה משותפת של קלינאי התקשורת עם המטופלים שלהם, הם יכולים לאתר מוקדם ככל האפשר את הלקויות, לבנות מערך של טיפול ושיקום שיכול לחזק את מיומנויות התקשורת ובמקרים מסוימים גם להתאים טכנולוגיות ועזרים שבכוחם להקל את החיים, כמו למשל מכשירי שמיעה. כך הם יכולים לסייע למגוון רחב של הפרעות, כגון גמגום, בעיות שמיעה, קשיים בבליעה, קשיי הגיה, בעיות מוטוריות וקשיים נוספים.


במכללה האקדמית אחוה מתקיימת תכנית לימודי הפרעות בתקשורת, במסגרת היענות לשליחות לאומית ובמטרה להיענות לצורך הולך וגדל בקלינאי תקשורת ברחבי הארץ ובפרט באזור הדרום והנגב. תכנית זו מקנה ידע וכלים פרקטיים רבים ומגוונים בתחום ההתמודדות והשיקום של מוגבלויות ולקויות שמיעה, שפה ודיבור והיא מעניקה לבוגריה תואר אקדמי יישומי שיכול לסייע להם להשתלב במגוון תפקידים בשוק התעסוקה. הם יכולים להשתלב כמטפלים מקצועיים או לפעול בתחום האבחון של לקויות דיבור, שמיעה ושפה בשלל מסגרות רפואיות ושיקומיות שמיועדות לילדים ולמבוגרים.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו לומדים בהרחבה על תחום קלינאות התקשורת ובוחנים סוגית מרכזית מתחומים כגון מדעי השפה, השמיעה והדיבור ומתחומי הפרעות התקשורת והשיקום. הם מתוודעים לסוגים שונים של הפרעות בהתפתחות השפה והדיבור ובוחנים שיטות לאבחון, לטיפול ולשיקום אשר מותאמות לגילים ולאוכלוסיות שונות, מילדים ועד מבוגרים. הם גם רוכשים ידע בענפים מדעיים כגון אנטומיה ופיזיולוגיה, אודיולוגיה ופונולוגיה וכן דנים בפן החברתי והתרבותי של התקשורת והשפה.


מתכונת הלימוד


היקפם של לימודי הפרעות בתקשורת הוא שלוש שני וחצי והם כוללים שבעה סמסטרים. תכנית זו מתקיימת במתכונת חד חוגית והיא נלמדת בהיקף של 162 נקודות זכות. שיעורים מתקיימים בכל ימי השבוע, כאשר בשנים המתקדמות לתואר מוקדש חלק ניכר מימי השבוע לביצוע של ההתנסות הקלינית.


התכנית כוללת שיעורים יישומיים מגוונים וכן התנסות קלינית שתואמת את דרישות משרד הבריאות. ההתנסות מתקיימת בליווי של קלינאי תקשורת מובילים בארץ. מתקיימים גם קורסים עיוניים בתחומים מרכזיים בהפרעות התקשורת.


ההתנסות הקלינית הנערכת במהלך הלימודים כוללת כ - 1,000 שעות. היא נערכת בבתי חולים, במרכזי שיקום, במכוני שמיעה, במרכזי למידה ובמסגרות טיפוליות ואבחוניות נוספות, תחת הדרכה מקצועית מטעם קלינאי תקשורת מוסמכים. דרך התנסות קלינית זו הסטודנטים יכולים לפתח את מיומנויות האבחון, הטיפול והשיקום בהתבסס על הידע המדעי והיישומי שהם רוכשים במהלך הלימודים. לאורך ההתנסות הם מתנסים בטיפול ובאבחון של ילדים ומבוגרים שמתמודדים עם מגוון של לקויות.


נושאי הלימוד


במהלך הלימודים דנים הסטודנטים במגוון של תחומים, ביניהם גם הנושאים הבאים:

 

  • התפתחות והפרעות תקשורת ושפה
  • הפרעות דיבור ושפה בילדים ובמבוגרים
  • סוציולוגיה ואנתרופולוגיה של התקשורת והשפה
  • האנטומיה והפיזיולוגיה של מערכות השמיעה והדיבור   
  • אודיולוגיה
  • פונולוגיה ופונטיקה
  • היגוי והפרעות היגוי   
  • ועוד


סגל הוראה


בראש התכנית עומד חוקר בעל תואר פרופסור. מחקריו עוסקים בתחומי הפסיכו פיזיקה וכן בתהליכים קוגניטיביים. סגל המרצים במסלול זה כולל מגוון של מומחים בתחום קלינאות התקשורת, הכוללים מטפלים, מאבחנים וחוקרים בתחומים כגון בעיות היגוי, עבודה עם כבדי שמיעה וסיוע לאוכלוסיות מגוונות.


על מוסד הלימוד


בבית הספר למדעים של המכללה האקדמית אחוה ניתן ללמוד בתכניות רבות נוספות לתואר ראשון, בהן לימודי פסיכולוגיה, לימודי פסיכולוגיה במסלול משאבי אנוש, לימודי מדעי החיים, לימודי מערכות מידע ניהוליות ולימודים רב תחומיים שמתקיימים בתכנית ערב הנוחה לאנשים עובדים. נוסף על כך, פועל במכללה בית ספר לחינוך, שבו ניתן להתמחות במגוון של תחומי הוראה. בין המסלולים שמתקיימים בבית הספר נכללים לימודי חינוך מיוחד, לימודי חינוך לגיל הרך, לימודי חינוך לבתי ספר יסודיים, לימודי חינוך לבתי ספר על יסודיים, לימודי הוראת אנגלית ומסלולים נוספים.

 


תעודה


לסטודנטים אשר עומדים בכל חובות הלימודים בהצלחה מוענק עם סיומם תואר ראשון בהפרעות בתקשורת B.A. אשר מוענק על ידי המכללה האקדמית אחוה. יש לציין כי הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג).

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה

חוות דעת של סטודנטים על אחוה - קלינאות תקשורת

התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

המכללה האקדמית אחוה
24/10/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מרצאות

על הקמפוס

הקמפוס לא חדש, אבל הוא טוב

טיפים

לא טיפת אלא המלצה ללכת ללמוד קלנאות תקשורת כאן כי זה מקום נפלא וכייפי והכי חשוב שמרצאים ומרצאות פה מ קרא עוד...

המכללה האקדמית אחוה
04/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את העזרה והאוזן הקשבת בכל בקשה, את הרצון שכולם יבינו ויצליחו וההענות הרבה.

על הקמפוס

קמפוס יחסית קטן אך חמים , הכל נייד ונוח. דרכי הגישה ברורות, כיתות חדשות ומרצים מעולים.

טיפים

חשוב לנפוש לפני התואר ולאגור כוחות, תואר לא פשוט בכלל.. לחסוך מספיק לפני כדי להשקיע במהלכו:) מומלץ ל קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית אחוה

מכינה להשלמת שעות באמנות
אביטל
ללא תגובה
האם אפשר להחליף קורס חובה אחד באחר?
N
ללא תגובה
איזה קורסים מוכרים לגמול השתלמות?
ענת אהרן
ללא תגובה
חינוך מיוחד - שינוי שכבת גיל
הילה
1 תגובות
תואר ראשון רב תחומי
עליסה מרוז
ללא תגובה
מה תנאי הקבלה לקלינאות תקשורת?
אורית
1 תגובות
האם יש לימודי ניתוח התנהגות במכללת אחוה?
בעור קרן אור
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp