מכינה להשלמת בגרויות במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
מכינה להשלמת בגרויות במכללה האקדמית אחוה

מכינה קדם אקדמית להשלמת בגרויות במכללה האקדמית אחוה


צועדים לעבר בגרות מלאה


תעודת בגרות מלאה ואיכותית היא אחד הכלים החשובים בדרך לקבלה ללימודים האקדמיים. ממוצע בגרויות גבוה יכול לפתוח את הדלת לקבלה למסלולים מבוקשים ולסייע לקחת צעד קדימה לעבר קריירה.


במכינה האקדמית אחוה מתקיימת תכנית מכינה לשיפור ולהשלמת בגרויות, עבור מועמדים שאין ברשותם בגרות מלאה או שממוצע הבגרות שלהם אינו גבוה מספיק לקבלה. המכינות במכללה האקדמית אחוה שמות דגש על יחס אישי ומתן ייעוץ וסיוע לימודי לסטודנטים במהלך התכנית, במטרה לסייע לתלמידים להצליח ולשפר את סיכויי הקבלה ללימודים לתואר הראשון בשלל מסלולים. מכינה זו מתקיימת בפיקוח של משרד הביטחון וות"ת.


תכנית הלימודים


במכינה זו יכולים הסטודנטים לשפר את להשלים את תעודת הבגרות במגוון של מקצועות חובה ובחירה. היא מתקיימת בהתאם לתכנית של משרד החינוך ולפי דרישותיו. מסלול זה מותאם לצורכים של הסטודנטים כדי לעזור להם בקבלה ללימודים האקדמיים.


מתכונת הלימוד


היקפה של המכינה להשלמת בגרויות נע בין סמסטר אחד, או ארבעה חודשים וחצי, לארבעה סמסטרים והוא נקבע על פי כמות המקצועות שהסטודנטים מעוניינים לשפר או להשלים לבגרויות, וכן לפי הציון המתקבל במבחן מימ"ד. המכינה נפתחת בשני מועדים במהלך השנה, בחודשים ספטמבר ופברואר.


מסלול המכינה מותאם ליכולות ולצורכים של כל אחד ואחת מן הסטודנטים. צוות המכינה והיועצים המקצועיים מלווים אותם בזמן לימודיהם ומסייעים בכל בעיה. נוסף על כך, ניתנים שירותי אבחון וקבלת התאמות עבור סטודנטים עם לקויות למידה. במכינה מציעים מערך שיעורי עזר, תגבורים ותרגולים בכל המקצועות, במטרה לסייע לסטודנטים לשפר את מיומנויות הלמידה ויכולות הלימוד העצמאי.


הסטודנטים במכינה יכולים לקבל מלגות שכר לימוד וכן מלגות קיום, לפי קריטריונים שונים וללא שימוש בכספי הפיקדון לחיילים

משוחררים. יש לציין כי זכאותם של חיילים משוחררים מן המערך הלוחם כפופה לאישור של משרד הביטחון.


על מוסד הלימוד


נוסף על המכינה לבגרות מתקיימים במכללה האקדמית אחוה מסלולים נוספים למכינה, הכוללים מכינות ייעודיות לתואר הראשון. בין התכניות שנלמדות אפשר למנות מכינה ייעודית לחינוך, מכינה ייעודית לפסיכולוגיה, תכנית הכנה ללימודי מערכות מידע ניהוליות, תכנית הכנה לתואר הרב תחומי, תכנית הכנה ללימודי מדעי החיים ומכינה ייעודית ללימודי חינוך לדוברי ערבית.

 

תנאי קבלה


כדי להתקבל למכינה זו, על המועמדים לעבור מבחן מימ"ד. זהו מבחן למועמדים למכינות שמתקיים על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה והוא מתקיים במכינה עצמה. מבחן זה בוחן את הבקיאות במתמטיקה, בעברית ובאנגלית. מועמדים שברשותם ציון מתאים בפסיכומטרי פטורים מבחינת מימ"ד.


תעודה


לסטודנטים שמשלימים את כל הדרישות במהלך המכינה בהצלחה ניתנת תעודת בגרות, אשר יכולה לפתוח בפניהם את דלתות האקדמיה ולאפשר להם להתקבל למגוון מסלולי לימוד. יש לציין כי כדי להתקבל לתכניות הלימודים במכללה האקדמית אחוה יש צורך לעמוד בכל תנאי הקבלה הנוספים שנחוצים בחוגים השונים.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה