מכינה ייעודית לחינוך במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
מכינה ייעודית לחינוך במכללה האקדמית אחוה

מכינה ייעודית ללימודי חינוך במכללה האקדמית אחוה


רוצים להיות המורים של העתיד?


רבים שמחפשים קריירה שיש בה תחושת שליחות ושינוי חברתי פונים לתחום החינוך ומבקשים להשתלב כמורים בבתי ספר. מורים משמשים מודל לחיקוי לתלמידים שלהם, הם מעבירים להם ערכים ומסייעים להם לנווט את דרכם בעולם ולצבור ידע חשוב להמשך חייהם כבוגרים. בעידן הטכנולוגי של ימינו, הם גם מסייעים לתווך בין הילדים לבין הידע הרב שטמון ברשת. מי שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודי החינוך יכולים ללמוד במכינה קדם אקדמית ייעודית לתחום החינוך.


המכינה הייעודית לחינוך של המכללה האקדמית אחוה מתאימה למועמדים ללימודי חינוך ותעודת הוראה במוסד הלימוד שהם בעלי בגרות מלאה אבל אינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודים. דרך הידע והמיומנויות שנרכשות במסגרת מכינה קדם אקדמית זו, ניתן לשפר את הסיכויים לקבלה לתואר הראשון ולצבור ידע חיוני וחשוב ללימודים האקדמיים, מה שיכול לסייע לסטודנטים לקחת צעד קדימה לעבר קריירה משמעותית כאנשי הוראה.


תכנית הלימודים


במהלך המכינה הייעודית לחינוך, התלמידים רוכשים ידע במקצועות בסיס שיכולים לסייע להם בהמשך דרכם האקדמית. תכנית המכינה כוללת קורסים במתמטיקה, באנגלית, באוריינות מחשב, באוריינות אקדמית וקורסי העשרה. כמו כן, התלמידים לומדים בקורסים אקדמיים אשר מוכרים למתקדמים לפטור כחלק מלימודי החינוך ותעודת ההוראה במכללה האקדמית אחוה.


מתכונת הלימוד


אורכה של המכינה הייעודית לחינוך במכללה האקדמית אחוה הוא שני סמסטרים. היא נפתחת בשני מועדים, בחודש אוקטובר ובחודש פברואר.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית אחוה פועלים מסלולים נוספים למכינה, אלה כוללים מכינה ייעודית למערכות מידע ניהוליות, מכינה ייעודית לפסיכולוגיה, מכינה ייעודית למדעי החיים, תכנית הכנה לבני 30 פלוס ומכינה קדם אקדמית לשיפור ולהשלמת בגרויות.


בבית הספר לחינוך של המכללה ניתן ללמוד במסלולים שונים, בהם לימודי חינוך לגיל הרך, לימודי חינוך מיוחד, לימודי הוראת אנגלית, לימודי חינוך לבית הספר היסודי, לימודי חינוך לבית הספר העל יסודי, לימודי חינוך למצטיינים ותכנית לדוברי ערבית. בית הספר לחינוך מציע גם תכניות לתואר שני בחינוך, מסלולי הכשרת אקדמאים להוראה וכן תכניות להשתלמויות לאנשי הוראה. נוסף על כך, במכללה פועל בית ספר למדעים בו ניתן ללמוד בתכניות כגון לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי החיים ולימודי מערכות מידע ניהוליות.


תנאי קבלה


למכינה הייעודית לחינוך יכולים להתקבל מועמדים שברשותם בגרות מלאה, אשר לא עומדים בתנאי הקבלה לחינוך שמציבה המכללה האקדמית אחוה. על המועמדים להציג ציון במבחן מימ"ד, או ציון של לפחות 400 בפסיכומטרי. הם גם נדרשים לעבור ראיון קבלה אישי. יש לציין כי מועמדים שברשותם בגרות חלקית נידונים בוועדת החריגים.


תעודה והמשך לימודים


לאחר השלמת כל החובות במהלך המכינה הבוגרים מקבלים תעודת סיום מטעם המכללה האקדמית אחוה. כדי להמשיך בהצלחה ללימודי החינוך במסלולים השונים של המכללה, יש צורך בממוצע ציונים של 92 ומעלה בכל הקורסים שנלמדים במכינה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה
Whatsapp Whatsapp