ללמוד במכללה האקדמית אחוה
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > לימודי חינוך לתעודה > אחוה - הוראת מתמטיקה לעל יסודי

לימודי הוראת מתמטיקה לבית הספר העל יסודי במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - המכללה האקדמית אחוה

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

לימודי הוראת מתמטיקה לבתי ספר על יסודיים במכללה האקדמית אחוה


יצירתיות וחשיבה בכיתה


עם ההתפתחות הטכנולוגיות והתעשייתית שאנו עדים לה היום, חשיבותה של המתמטיקה רק הולכת וגוברת. רבים מבין המדעים מבוססים על המתמטיקה וכך אנשי הייטק, חוקרים במעבדות, אנשי פיתוח וכלכלנים נדרשים לשלוט בה כדי לפתור בעיות בשגרת היום יום. בבתי הספר, לא תמיד נתפשת המתמטיקה כתחום נחשק או מבוקש בקרב בני הנוער, אך עם החשיפה הנכונה והכלים המתאימים ניתן להציג להם את התחום כמרתק, מאתגר ושימושי לעתיד.


המכללה האקדמית אחוה מציעה תכנית לימודי הוראת מתמטיקה לבתי הספר העל יסודי. מסלול זה ללימודי הוראת המתמטיקה מכשיר מורים להוראת התחום בכיתות ז' - י' בקרב אוכלוסיות שונות. במוסד הלימוד שואפים לטפל בקרב המורים ידע מעמיק של המתמטיקה וחשיבה מדעית מתקדמת, כדי שיוכלו בהמשך לעודד את אהבת המתמטיקה גם בקרב התלמידים שלהם.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות זו מפתחים הבנה מעמיקה על מושגים מתמטיים ולומדים לפתח אצל התלמידים שלהם כושר דידקטי שמבוסס על הבנת המקצוע. כך הם בוחנים סוגיות בענפים מתמטיים שונים כגון לוגיקה, הנדסת מרחב, מערכות מילוליות ותחומים נוספים. כמו כן, הם דנים בחשיבותה של במתמטיקה ככלי לפיתוח החשיבה וכבסיס למדעים השונים וכך עוסקים בשיטות בהן אפשר לעודד יצירתיות במתמטיקה בכיתות הלימודים ולטפח חשיבה עצמאית ולא שגרתית אצל התלמידים.


מתכונת הלימוד


משך התכנית הוא כארבע שנים, זוהי התמחות שמוצעת במסגרת המסלול ללימודי חינוך על יסודי. המסלול משלב קורסים עיוניים, סמינרים והתנסות מעשית בהוראת המתמטיקה בבתי ספר. שנת הלימודים הרביעית מוקדשת ברובה לביצוע הסטאז' במערכת החינוך, בסיומו ניתן לקבל גם את רישיון ההוראה מטעם משרד החינוך.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במהלך התכנית כוללים בין היתר:

 

  • לוגיקה
  • הנדסת המרחב
  • העשרה מתמטית
  • אסטרטגיית פתרון בעיות
  • משוואות ומערכות מילוליות
  • מערכות מספרים ואקסיומות    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


כחלק מלימודי החינוך העל יסודי במכללה פועלים מסלולים נוספים, אפשר ללמוד בתכנית חד חוגית ללימודי הוראת מדעים או בתכניות דו חוגיות ללימודי הוראת לשון וספרות או להוראת לשון והיסטוריה. במכללה מציעים גם לימודי חינוך לגיל הרך, לימודי חינוך לבתי ספר יסודיים, לימודי חינוך מיוחד ולימודי הוראת אנגלית, כמו כן פועלת תכנית מצטיינים בחינוך. במכללה אפשר להמשיך לתואר שני בחינוך בשלל מסלולים וכן ללמוד בהשתלמויות למורים שמאפשרות לצבור כישורי הוראה חדשים.


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי הוראת המתמטיקה לעל יסודי צריכים להיות בעלי זכאות לבגרות מלאה וציון התאמה (ממוצע הפסיכומטרי והבגרות) של 535 לפחות. בעלי ממוצע בגרויות של 92 ומעלה יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי. כל המועמדים צריכים להיות בעלי בגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד ובגרות באנגלית בהיקף 4 יחידות לימוד.


מועמדים שיש ברשותם נתוני כניסה גבוהים במיוחד יכולים לקבל מלגת כניסה, מלגה זו היא בגובה של שכר הלימודים המלאה לשנה הראשונה. בהמשך הלימודים ניתן לקבל גם מלגות הצטיינות על סמך הישגים לימודיים וכן להיעזר במלגות מטעם קרנות חיצוניות.


תעודה


המסיימים בהצלחה את לימודיהם במסלול זכאים לתואר ראשון B.Ed. בחינוך ותעודת הוראת מתמטיקה לבתי ספר על יסודיים, המוענקים מטעם המכללה האקדמית אחוה.עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה: 

חוות דעת של סטודנטים: אחוה - הוראת מתמטיקה לעל יסודי (2 חוות דעת)
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 3.0 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, על יסודי מתמטיקה, 05/08/2014

דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
לא מקשיבים אין למי לפנות , הבטחות שנתנו בעת ההרשמה התגלו כלא נכונים בצורה בה הוצגו , לחץ אדיר בלימודים ואין המרצים מבינים התנגשויות או הצורך לתאם בין קורסים

, על יסודי מתימטיקהh, 10/07/2014

דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני לא אוהבת לנסוע למכללה כי הדרך די ארוכה ומעייפת מאוד
,במיוחד שאתה בא לשיעורים שמתחילים בשמונה וחצי

על הקמפוס
נותנים לך הזדמנות להתקדם ,הלימודים במוסד הזה על רמה גבוהה כך שאתה יוצא עם ידע רב ועצום

   

פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English