קורס ניהול פרויקטים באנרגיה ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ בטכניון

הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך

אהבת? שתף ב:

קורס ניהול וייזום פרויקטים באנרגיה ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ בטכניון - קורס כלכלת אנרגיה

 

המסלול לא פעיל, למסלולים נוספים בטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ לחצו כאן


נעים קדימה עם האנרגיה


משק האנרגיה הוא בין הענפים המתפתחים והדינמיים בתעשייה בארץ ובעולם. משימוש במקורות אנרגיה מסורתיים, התעשייה עוברת להפיק חשמל ואנרגיה ממקורות כגון גז טבעי ואנרגיות מתחדשות אחרות, כגון אנרגיית הרוח. שוק האנרגיה מתאפיין בדינמיות רבה ובשחקנים רבים שלוקחים בו חלק. כדי להוביל בהצלחה את המשק לשגשוג ולצמיחה, יש להבין את מכלול הגורמים הכלכליים, המשפטיים והסביבתיים שמשפיעים עליו ותורמים להתפתחותו.


היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון עורכת קורס ניהול וייזום פרויקטי אנרגיה, שבו יכולים מנהלים ובכירים במשק לקבל את הכלים הנדרשים כדי לקחת חלק חשוב במהפכת האנרגיה. בקורס לומדים על התהליכים שמתחוללים במשק של היום ועל אתגרים שצפויים בשנים הקרובות בארץ ובעולם בענפים כגון ייצור חשמל, גז ונפט ואנרגיות מתחדשות. ניתן ללמוד את הקורס בקמפוס היחידה בתל אביב, במתחם שרונה.

 


תכנית הלימודים


תלמידי הקורס רוכשים ידע וכלים יישומיים לתפקידי מפתח במשק האנרגיה. הם לומדים על היבטים כלכליים ופיננסיים שחיוניים לייזום של פרויקטים באנרגיה ומכירים את הרגולציה והמדיניות הממשלתית ואת השחקנים שפועלים במשק. כמו כן, הם מתוודעים לשיקולים של מיסוי ותמלוגים בגז ובנפט ולומדים להציג שיקולים לכדאיות כלכלית של הענף. נוסף על כך, הם דנים בשיקולים לאומיים של עצמאות אנרגטיות וסוגיות באיכות הסביבה.

 


מתכונת הלימוד


המסלול כולל שמונה מפגשים והוא נפרש על פני כ - 40 שעות אקדמיות. מפגשים מתקיימים בשעות אחר הצהריים פעם בשבוע. לאורך הקורס המשתתפים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים, בהרצאות אורח ובתרגילים מעשיים בהן מנתחים דוגמאות מעשיות ובוחנים הזדמנויות ואתגרים בענפי ייצור החשמל, איכות הסביבה, הגז והתחבורה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת הקורס:

 

 • גז, תעשייה ותחבורה
 • רפורמה במשק החשמל
 • מהפכת האנרגיה בישראל
 • ישראל ועצמאות אנרגטית
 • חקיקה ומדיניות ממשלתית
 • מתודולוגיות תעריפי חשמל
 • מחירי נפט וגז בעולם ובארץ    
 • מיסוי ירוק
 • אנרגיות מתחדשות
 • הערכת שווי חברות
 • ביקוש לגז ולחשמל
 • מימון פרויקט אנרגיה    
 • ועוד

 


סגל הוראה


את הקורס מעביר כלכלן ראשי ומומחה כלכלי לתחום האנרגיה. הוא מנוסה בייעוץ לחברות גדולות בתחום האנרגיה, כגון יצרני חשמל פרטיים, חברת החשמל, בתי זיקוק, שותפויות גז טבעי והמשרד להגנת הסביבה.


על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ אפשר ללמוד בקורסים שונים בתחומים מבוקשים במשק כגון ניהול, יזמות, מחשבים והייטק. המסלולים המתקיימים כוללים קורס אסטרטגיות לניהול משא ומתן, קורס ניהול פרויקטים והכנה לבחינת PMP, קורס יזמות עסקית, קורס הנדסת איכות וקורס ייבוא ייצוא וסחר בינלאומי.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לקורס יכולים להתקבל בכירים ומנהלים בתחום האנרגיה, שברשותם תואר ראשון לפחות בתחומים כגון לימודי משפטים, לימודי כלכלה ולימודים בתחום הרגולציה והסביבה.


תעודה


היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ של הטכניון מעניקה תעודת גמר לבוגרים שעומדים בכל דרישות הקורס.

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך