קורס יזמות והתחדשות עירונית תמ"א 38 בטכניון - לימודי המשך ולימודי חוץ

הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
הטכניון - לימודי חוץ והמשך

קורס יזמות והתחדשות עירונית - תמ"א 38 ופינוי בינוי ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ בטכניון

 

מאתרים פרויקטים כדאיים


שוק הנדל"ן של היום מציב אפשרויות רבות להשקעה בפרויקטים גדולים וקטנים, מדירות פרטיות ועד לקומפלקסים עסקיים ומסחריים. תנופת הנדל"ן יוצרת הזדמנויות להגיע לרווחים גדולים למי שבוחרים בהשקעות הכדאיות והנכונות. אחד התחומים המבוקשים בעולם הנדל"ן הוא תמ"א 38, שמקבל עידוד מצד הממשלה המאפשר ליזמים להעלות את ערך של הנכסים באמצעותו.


בטכניון - היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ מציעים קורס יזמות נדל"ן המשלב גם הכשרה בתחום תמ"א 38. מסלול זה חושף את תלמידיו לשלל גישות בתחום ומקנה להם כלים עדכניים החשובים למעוניינים להשתלב בפרויקטים יזמיים. בתכנית שואפים לתרום לפעילות הגוברת בתחום ההתחדשות העירונית.

 

הקורס מתקיים קמפוס במתחם שרונה בתל אביב ובקמפוס חיפה.

 


תכנית הלימודים


תכנית זו מתמקד בארבעה מוקדים עיקריים של פרויקטים בהתחדשות עירונית ובהם הפן המשפטי, הפיננסי, התכנוני ותחום המיסוי. המשתתפים דנים בייחודיותם של פרויקטים בהתחדשות עירונית ולומדים על סמכויותיה של הרשות להתחדשות עירונית. כמו כן, נלמדים עקרונות בתכניות בנייה ובתכנון אדריכלי והנדסי. נלמדים גם נהלי הרישום הנדרשים בפרויקטים ותהליכי הפיקוח המתקיימים בהם.


מתכונת הלימוד


היקף הקורס כ - 75 שעות לימוד אקדמיות. הוא מחולק ל - 15 מפגשים שנערכים אחת לשבוע, בשעות הערב. התכנית כוללת הרצאות המציגות מגוון היבטים של ההתחדשות העירונית וכן פאנלים שבהם המשתתפים נחשפים לשלל דעות בתחום המדיניות התכנונית, הביצועית והמשפטית.


נושאי הלימוד

 

  • שווי מקרקעין
  • מימון וליווי פיננסי
  • בעלי דירות ויזמים
  • חישוב כדאיות כלכלית
  • עקרונות בתכניות בניה
  • הרשות להתחדשות עירונית
  • הקלות ופטורים במיסוי מקרקעין
  • ועוד


סגל הוראה


סגל התכנית כולל מומחים בתחום ההתחדשות העירונית מן הסקטור הציבורי והפרטי כאחד. ביניהם נכללים מהנדסים, שמאי מקרקעין, יזמי נדל"ן, אדריכלים, עורכי דין וכלכלנים.


על מוסד הלימוד


ביחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ מציעים מבחר קורסים בתחומי המקרקעין והניהול. בין התכניות אפשר למנות קורס שמאי מקרקעין, קורס ניהול פרויקטים וקורס יזמות עסקית פרקטית. נוסף על כך נערכים מסלולים בתחומים כגון קיימות, אימון, עיצוב, איכות ולוגיסטיקה, שמאפשרים למנהלים ולאנשי מקצוע להרחיב את סל הכלים שברשותם ולשדרג את הקריירה.


תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לבעלי ניסיון בעולם הנדל"ן שברצונם לבצע עסקאות יזמות ובנייה בפרויקטים פוטנציאליים. הוא מתאים בין היתר ליזמי נדל"ן, לאדריכלים, למנהלי פרויקטים בבנייה, לשמאי מקרקעין, לעורכי דין, למתכנני ערים ולקבלנים. כמו כן, יכולים ללמוד בקורס אקדמאים מענפים רלבנטיים. במקרים מסוימים יכולים מי שאינם עומדים בתנאי הקבלה להתקבל על סמך שיקול דעתם של היועצים האקדמיים של התכנית, בכפוף לצירוף קורות חיים.

 


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את כל חובותיהם בקורס מקבלים תעודת גמר שמוענקת על ידי הטכניון - היחידה ללימודי חוץ והמשך. כדי לקבל את הדיפלומה עליהם להיות נוכחים בלפחות 80 אחוזים מהמפגשים, להשתתף באופן פעיל בתרגילים בכיתה, להגיש מטלה קבוצתית או אישית ולתרגל את החומר הנלמד בין המפגשים כנדרש.

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - לימודי חוץ והמשך

Whatsapp Whatsapp