דיאלוג נתניה האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
דיאלוג נתניה האוניברסיטה הפתוחה

דיאלוג האוניברסיטה הפתוחה נתניה

 

על דיאלוג נתניה

 

תושבי נתניה שברצונם ללמוד שפה חדשה או לשפר את האנגלית יכולים לעשות זאת בדיאלוג נתניה. זהו בית ספר לשפות שפועל בחלק ממערך לימודי ההמשך של האוניברסיטה הפתוחה. לימודי התעודה בבית הספר נערכים בשלל רמות ובהם ניתן ללמוד מגוון של שפות מרחבי העולם.


במוסד הלימוד מאמינים כי הדרך היעילה ללימוד שפה חדשה היא לעשות בה שימוש פעיל רב ככל הניתן. מסיבה זו הקורסים מתבססים על יישום פעיל של הלימוד תוך התמקדות בדיבור, קריאה והאזנה. השיעורים נערכים בכיתות קטנות שבהן המשתתפים לוקחים חלק במגוון של תרגילים חווייתיים, כדי לעודד את פיתוח הדיוק והשטף באופן אקטיבי. הלמידה בקבוצה קטנה גם מאפשרת למורים להעניק תשומת לב אישית לכל אחת ואחד מן התלמידים, וכן מסייעת לפיתוח קשרי למידה פעילים בין התלמידים בכיתה. המורים עוקבים אחרי ההתקדמות האישית של התלמידים, מסייעים להם בתיקון שגיאות בזמן אמת ועוזרים בתכנון הלמידה.


צוות המורים מורכב מדוברי השפות כשפת אם. ברשותם ניסיון רב בהוראת שפות ברמות שונות ולשלל קהלים. את הידע הרב שברשותם מיישמים המורים בעבודתם עם התלמידים בכיתה וכך עוזרים להם להטמיע את השפה החדשה בקלות רבה יותר.


קמפוס דיאלוג נתניה ממוקם ברחוב שטמפפר 4, במיקום מרכזי בעיר. הגישה אל בית הספר נוחה ממגוון מיקומים בעיר בתחבורה הציבורית וברכב.

 

מסלולי לימוד דיאלוג נתניה


בדיאלוג נתניה מתקיימות תכניות רבות ללימוד שפות. הקורסים מתמקדים בפיתוח שטף בשפות מבוקשות, כגון אנגלית, ערבית, ספרדית ועוד שלל שפות. המשתתפים לומדים בקבוצות קטנות בהתאם לרמת השליטה הקודמת שלהם בשפה החדשה - מרמת מתחילים ועד לרמת מתקדמים. יש לציין כי לא בכל ההכשרות פועלות כל רמות הלימוד בזמן נתון. כמו כן, היצע הקורסים המתקיימים בשלוחה עשוי להשתנות מעת לעת.


בין הקורסים הנלמדים בדיאלוג נתניה נכללים -


קורס אנגלית בסיסית - בקורס זה ניתן ללמוד יסודות בשפה האנגלית, הוא מתאים גם למתחילים שאין ברשותם רקע קודם ושליטה באנגלית ומאפשר להכיר אוצר מילים פרקטי וכישורי ביטוי בעל פה ובכתב. בקורס אנגלית למתחילים משולבות שלל פעילויות והתנסויות פרקטיות לצורך שיפור האנגלית. שיטת הלימוד של דיאלוג מתמקדת בהתנסות פעילה כדי להתגבר על החשש בפיתוח שיחה באנגלית ופיתוח שיחה בביטחון רב יותר במגוון סיטואציות. המשתתפים לומדים כלים פרקטיים להתמודדות עם אי דיוקים כדי לפתח תקשורת יעילה ופרקטית באנגלית. כדי לבנות את אוצר המילים הם נחשפים לשלל משחקים, סרטונים, שירים ועזרים נוספים שדרכם ניתן לתרגל את האנגלית באופן יישומי.


קורס איטלקית - הקורסים ללימוד השפה האיטלקית בדיאלוג מתקיימים בכמה רמות. בקורסים ברמת מתחילים מתמקדים בפיתוח כישורים בסיסיים לשיחה ולקריאה בשפה, תוך היכרות עם מילים וביטויים ועם מבנים דקדוקיים בסיסיים. המשתתפים גם לומדים טקסטים בסיסיים כחלק מן הדרכים האינטראקטיביות המשולבות בשיעורים. בקורסים ברמות מתקדמים מעדנים ומלטשים את יכולות הביטוי באיטלקית בעל פה ובכתב. המשתתפים יכולים להגיע לרמות שליטה גבוהות בשפה זו ולשכלל את שליטתם בהגייה ובמבנים דקדוקיים מורכבים יותר.


קורס ערבית - משתתפים בקורס ערבית מתמקדים בערבית מדוברת ולומדים לנהל שיחות שוטפות בערבית. בקורס נלמדת הערבית בניב פלסטיני, שלה מאפיינים ייחודיים המבדילים אותה מניבי ערבית אחרים המדוברים במזרח התיכון. בקורסים למתחילים לומדים לבנות שיחות בסיסיות ומפתחים מיומנויות יסוד בקריאה בערבית. משתתפים בקורסים ברמות המתקדמות יכולים לשכלל את הכלים שברשותם, להכיר מבנים דקדוקיים מגוונים, להכיר שלל ניבים וביטויים בערבית וללטש את יכולות הביטוי כדי לנהל שיחות בביטחון רב במבחר מצבים.


קורס ספרדית - קורס ספרדית של דיאלוג נתניה מתקיים בשיטה המתבססת על שימוש בשפה תוך כדי למידה. הסטודנטים מתחילים לשוחח עם המורה ועם עמיתיהם לכיתה בספרדית כבר מהשיעור הראשון וכך מפתחים את יכולות השימוש בשפה ומתרגלים אותן בפועל. אוצר המילים הנלמד מחובר למציאות היום יום ומאפשר לפתח שיחות בשלל נושאים עם דוברי ספרדית בכל העולם. ספרדית מהווה היום את אחת משלוש השפות המדוברות ביותר בעולם, ואוצר המילים הנרכש יכול לשמש למטרות עסקיות, לטיולים, ללימודים בחו"ל, למטרות חברתיות ולהיכרות עם התרבות הספרדית.


קורס צרפתית - במהלך קורס צרפתית של דיאלוג נתניה יכולים הסטודנטים ללמוד להתנסח באופן קולח בצרפתית, שמהווה שפה רשמית ביותר מעשרים מדינות ברחבי העולם ואותה דוברים 77 מיליון אנשים. הסטודנטים מתרגלים את כישורי הדיבור, הכתיבה, הקריאה והבנת הנשמע תוך היכרות עם מגוון ביטויים ומילים שימושיות בצרפתית. ניתן ללמוד ברמת מתחילים, ביניים או מתקדמים בהתאם לרמת השליטה הקודמת של המועמדים בשפה הצרפתית. בכל אחד מן הרמות, המשתתפים לומדים אוצר מילים פרקטי שניתן לעשות בו שימוש בחיי היום יום. בין היתר הם מתרגלים את הדיוק בהגייה בצרפתית, לומדים להגביר את השטף בשיחה ולשלב בה ביטויים מוכרים. כמו כן, הם רוכשים ידע בסיסי במבנים דקדוקיים שיכולים לסייע לבניית שיחה קולחת.


קהל יעד ותנאי הקבלה - למי מתאימים הקורסים?


בקורסי השפות של דיאלוג נתניה יכולים ללמוד תושבי ותושבות נתניה מעל גיל 18. הקורסים יכולים להתאים למגוון רחב של לומדים, החל ממי שאין להם ידע קודם בשפה הנלמדת ועד דוברי השפה שברצונם ללטש את יכולות ההגייה, הקריאה והכתיבה. הידע הנלמד במהלך הקורסים יכולים לשמש לשל מטרות, כגון פגישות עסקיות והתנהלות מול לקוחות ועמיתים, טיולים לחו"ל, מעבר לחו"ל לצורכי לימודים או עבודה, רצון להיכרות עם תרבויות בעולם ועוד.


לפני תחילת הקורסים, ממיינים את המשתתפים לקבוצות לימוד קטנות בהתאם לידע הקודם שלהם בשפה. כדי להתמיין לקבוצות ברמות ביניים או מתקדמים, יש צורך לעבור בדרך כלל מבחן מיון שבודק את רמת הידע בשפה. מי שמעוניינים להתחיל ללמוד בקורס למתחילים לא נדרשים לעבור את הבחינה. אחרי סיום הקורס ברמת מתחילים, הם יכולים להמשיך לרמות מתקדמות יותר.

 

אודות האוניברסיטה הפתוחה - לימודי חוץ


דיאלוג פועלת כחלק מלימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה. מדובר בכמה מוסדות לימוד המציעים תכניות לימודי תעודה בענפים כגון ניהול, מדיה, רפואה משלימה והכשרה מקצועית. בכל אחד מבתי הספר יכולים המשתתפים להתמקצע ולהרחיב את סל הכלים הפרקטי שברשותם וכך לקדם את הקריירה או להשתלב בפיק מקצועי חדש. תושבי נתניה המעוניינים בהכשרות נוספות יכולים ללמוד גם בבית הספר תפנית לניהול, או בבית הספר דיפלומה ללימודי תעודה, שפועלים במיקומים שונים בעיר.


יש לציין כי לאוניברסיטה הפתוחה קמפוס אקדמי בעיר נתניה, שבו ניתן לקחת חלק בתכניות לתואר ראשון במתכונות גמישות ובמבחר תחומי לימוד.

 

למידע נוסף לחצו: דיאלוג בית ספר לשפות
עוד מסלולי לימוד - בית ספר לשפות - דיאלוג
Whatsapp Whatsapp