קורס ערבית אונליין דיאלוג האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס ערבית אונליין דיאלוג האוניברסיטה הפתוחה

קורס ערבית אונליין בדיאלוג בית הספר לשפות האוניברסיטה הפתוחה

 

ערבית היא אחת השפות המדוברות בעולם היום ולה יותר מ - 290 מיליון דוברים כשפת אם. ידע בערבית יכול לסייע בתהליכי מסחר ומשא ומתן עסקי בין מדינות וכן למטרות אישיות כגון תיירות במדינות דוברות ערבית, לימודים בחו"ל ועוד. כך לדוגמה זוהי השפה הרשמית במדינות איחוד האמירויות, שעמן נפתחים כעת קשרי מסחר ותיירות.


בבית הספר דיאלוג לשפות, הפועל במסגרת לימודי החוץ באונברסיטה הפתוחה, מתקיים קורס ערבית אונליין. קורס זה נערך במתכונת מקוונת שבה מתמקדים בשפה המדוברת. במוסד הלימוד סבורים כי למידת השפה צריכה לכלול לא רק הרחבה של אוצר המילים בשפה הערבית אלא גם תרגול פעיל של השימוש באותן מילים חדשות הנלמדות בכיתה, וכך משולבת בקורס למידה פרקטית מרובה ופעילויות מעשיות הכוללות תרגול שיחות בזמן אמת.

 

היכן לומדים?


הקורס מתקיים במתכונת מקוונת ונלמד ב - ZOOM

 

תכנית הלימודים


בקורס זה מתמקדים בערבית מדוברת, כאשר מטרת הקורס היא פיתוח מיומנויות הדיבור והשגת שטף שיחה. במוסד הלימוד מאמינים כי רכישת שפה יעילה נעשית דרך למידה פעילה וכך המפגשים כוללים מגוון של משימות, קבוצתיות ואישיות, שבהן מתנסים המשתתפים בשיחות פעילות, כגון דיונים, משחקי תפקידים והדמיות.


בין מטרות הקורס נכללות שיפור כישורי השיחה בערבית של המשתתפים. הם מתוודעים מבנה השפה, לכללי הדקדוק האופייניים לה ולמשפטים נפוצים, תוך הרחבה של אוצר המילים. כמו כן, הם לומדים אודות התרבות העומדת מאחורי השפה וכך רוכשים יכולות לתקשורת יעילה ונכונה יותר בשפה זו. דרך הכלים הנלמדים שואפים במוסד הלימוד גם לסייע למשתתפים לפתח את הביטחון העצמי בעת השיחה, כדי לשוחח בחופשיות, בשטף וללא חשש.

 

מתכונת הלימוד


זהו קורס אונליין, הלימוד נערך באופן מקוון ב - ZOOM בליווי תמיכת צוות המרצים. בקורס 15 מפגשים שבועיים, היקפו 60 שעות לימוד אקדמיות. המפגשים נערכים בלייב בשעות הערב. לאחר כל שיעור המשתתפים מקבלים את חומרי הלימוד ואת השיעור המוקלט וכך יכולים להמשיך לתרגל את התכנים הנלמדים בין המפגשים וכן לאחר תום ההכשרה.


במהלך התכנית המשתתפים מקבלים סיוע ותמיכה מצוות המרצים. הם נעזרים במערכת תקשוב תומכת שבה נכללים חומרי העשרה ולמידה, פורומים למתן מענה של שאלות, הקלטות שיעורים ואפשרויות לקשר ישיר עם המרצים.

 

נושאי הלימוד


במהלך הקורס המשתתפים לומדים מגוון של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 

  • אוצר מילים
  • מבנה המשפט
  • ביטויים שימושים
  • מבנים דיקדוקיים בערבית
  • ניהול שיחות בסיסיות בערבית
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


בדיאלוג, בית הספר ללימוד שפות של לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה, ניתן לקחת חלק בתכניות לימודי תעודה נוספות, בהן ניתן להכיר שפות זרות ברמות שליטה שונות. ישנם קורסים ייעודיים למתחילים שעושים את הצעדים הראשונים בהיכרות עם השפה החדשה, וכן קורסים המתאימים לרמות ביניים ולמתקדמים.


נוסף על הקורסים הפרונטליים המועברים בבית הספר, ניתן לקחת חלק בקורסים מקוונים. קורסים אלה מותאמים לאתגרים ולצורכי המשתתפים היום ובהם ניתן לקחת חלק בהכשרה אונליין תוך שילוב תמיכה של צוות המרצים. בין הקורסים המקוונים שניתן לקחת בהם חלק נכללים קורס אנגלית אונליין, קורס ספרדית אונליין, קורס רוסית אונליין, קורס איטלקית אונליין ועוד. קורסים אלה מותאמים לצורכי הלומדים של היום והם יכולים להתאים במיוחד לאנשים עובדים המחפשים מסגרת לימוד גמישה וכן למי שברצונם ללמוד מהבית בתקופת הקורונה, ללא צורך בהגעה לכיתה פיזית.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


הקורס מיועד למועמדים מעל גיל 18. אין צורך בידע מוקדם בשפה הערבית המדוברת, מדובר בקורס ברמת מתחילים שבו לומדים את יסודות השפה.

 

תעודה


תעודה דיגיטלית מוענקת לבוגרי הקורס על ידי דיאלוג, בית הספר לשפות בלימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.

למידע נוסף לחצו: דיאלוג בית ספר לשפות
עוד מסלולי לימוד - בית ספר לשפות - דיאלוג
Whatsapp Whatsapp