דיאלוג האוניברסיטה הפתוחה חיפה

שירות אישי - צור קשר
דיאלוג האוניברסיטה הפתוחה חיפה

דיאלוג האוניברסיטה הפתוחה חיפה

 

הכפר הגלובלי מאפיין את עולמנו כיום תודות להתפתחויות טכנולוגיות חסרות תקדים, שיוצרות יותר ויותר אפשרויות לתקשורת בינלאומית. למידת שפות יכולה להעשיר אופקים ולפתוח אשנב לתרבויות מגוונות, וכן לתת יתרון בלימודים באקדמיה או בהשתלבות בשוק העבודה.

 

בשלוחת חיפה של דיאלוג, בית הספר לשפות של מערך לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה, מוצע מגוון של קורסים ללימודי שפות בשיטת לימוד אינטראקטיבית המיוחדת לבית הספר. השלוחה ממוקמת ליד לב המפרץ, באזור מרכזי ונגיש הנמצא ליד ערוצי תחבורה ציבורית.


בדיאלוג מתמקדים בהקניית דיוק ושטף בעת הדיבור בשפה, כאשר ההוראה מתבצעת בשיטת Dialog Interactive Learning (DIL), הייחודית לבית הספר ומיועדת לפיתוח וחיזוק של יכולות דיבור בשפה הנלמדת. הלמידה באמצעות השיטה מתבצעת באופן אינטראקטיבי וחווייתי, תוך התנסות מעשית בתקשורת ופיתוח שיח בקבוצות קטנות, בנות מספר תלמידים כל אחת. סגל ההוראה מעודד את התלמידים לתקשר ביניהם באופן ישיר, תוך הכוונה וסיוע במהלך השיעור, תיקון שגיאות והערכת ההתקדמות של הסטודנטים לאורך הלימודים בקורס.


הלמידה נעשית באמצעות שיתוף פעולה וביצוע משימות קבוצתיות, שלצורך השלמתן כל סטודנט צריך למלא תפקיד באמצעות דיבור בשפה. המשימות מתוכננות כך שהן מאפשרות לסטודנטים לפעול כצוות, ותוך כך להתנסות מעשית בדיבור בשפה ולחזק את מיומנויות התקשורת שלהם.


נוסף על המשימות הקבוצתיות, הסטודנטים משתתפים בסימולציות ומשחקי תפקידים, וכן מנהלים דיון ושיח בכיתה תוך שימוש בשפה הנלמדת.


הלימוד בשיטת DIL מאפשר לסטודנטים לרכוש שטף דיבור ומיומנויות שיחה ותקשורת בשפה הנלמדת, כאשר צוות המרצים מקפיד על העלאת הביטחון העצמי של הסטודנטים בשימוש בשפה. הלמידה נעשית בערוצי השמע, הכתיבה והקריאה, והדיבור, תוך התמקדות בהרחבה של אוצר המילים ובחיזוק יכולות הבנת הנקרא והנשמע של הסטודנטים.


לימודי שפה בדיאלוג


הלמידה מתבצעת על פי רמות, כאשר מרבית הקורסים מחולקים לרמות מתחילים, ביניים ומתקדמים. בין הקורסים שאותם אפשר ללמוד בשלוחת חיפה של דיאלוג, ניתן למנות:

 

  • קורס איטלקית - בקורס זה הסטודנטים רוכשים אוצר מילים בשפה האיטלקית, תוך פעילות חווייתית בקבוצות ובזוגות. הסטודנטים בקורס מקיפים ידע דקדוקי נדרש, וכן מתרגלים קריאה של טקסטים ויכולות דיבור ופיתוח שיחה באיטלקית.

 

  • קורס אנגלית - במהלך הקורס, שמוצע בשלוחת חיפה ברמת אנגלית למתחילים בלבד, הסטודנטים מתרגלים את הדיבור בשפה האנגלית ואת הבנת הנקרא והנשמע באמצעות שימוש במגוון מדיות: השתתפות במשחקים, שמיעה של שירים, צפייה בסרטונים, ועוד. צוות המרצים בקורס שמים דגש על פיתוח ובנייה של ביטחון עצמי בקרב הסטודנטים, הנחוץ לצורך שליטה ושטף דיבור בשפה.

 

  • קורס גרמנית - השפה הגרמנית מדוברת על ידי יותר מ - 90 מיליון אנשים ברחבי העולם, ונמצאת בשימוש רחב באקדמיה. במסגרת קורס גרמנית בדיאלוג, מתבצעת למידת השפה על הדקדוק ואוצר המילים הרחב שלה תוך הדגשת תרגול השיחה היומיומית בגרמנית, והיכרות עם משפטים בסיסיים שיכולים לסייע בתקשורת עם דוברי השפה במגוון של סיטואציות.

 

  • קורס ספרדית - ספרדית, שהיא השפה השנייה המדוברת ביותר בעולם, מהווה שפה רשמית ב - 20 מדינות. בקורס ספרדית בדיאלוג, שנערך במספר רמות, מוקנות למשתתפים יכולות שיחה בשפה, תוך הטמעת המשתתפים בתרבות הספרדית באמצעות קריאה של טקסטים, מאמרים וכתבות מעיתונים, קישור אוצר המילים לחיי היומיום של דוברי ספרדית, ועוד. הסטודנטים רוכשים ידע בדקדוק של השפה הספרדית, ולומדים להבין את מבנה המשפטים של שפה זו.

 

  • קורס ערבית - לשפה הערבית המדוברת ניבים רבים, על פי האזורים והמדינות השונות בהן מדברים אותה - היא השפה הרשמית של 28 מדינות. בדיאלוג לומדים ערבית מדוברת בניב הפלסטיני, שקרוב לניבים הסורי והלבנוני, ונמצא בשימוש רחב באזורנו. הסטודנטים רוכשים ידע בדקדוק בערבית, לומדים כיצד לנהל תקשורת בסיסית בערבית, וברמות המתקדמות יותר מדייקים את שטף הדיבור שלהם ועורכים דיונים מעמיקים בכיתה באמצעות שימוש בשפה.

 

  • קורס צרפתית - השפה הצרפתית מדוברת על ידי כ - 275 מיליון איש, והיכרות עמה יכולה לספק יתרון משמעותי בשוק העבודה, וכן באקדמיה. בקורס צרפתית בדיאלוג, הלימודים משלבים בין מיומנויות קריאה, כתיבה, דיבור, הבנת הנשמע והבנת הנקרא. הסטודנטים ברמת המתחילים רוכשים אוצר מילים ודקדוק בסיסיים בצרפתית, וברמות הביניים והמתקדמים מעשירים ומרחיבים ידע זה. הבסיס ללמידה ולשיח הקבוצתיים שמתפתחים במהלך הקורס משלב, בין היתר, טקסטים מסוגים שונים כגון מאמרים, וקטעי עיתונים.

 

  • קורס רוסית - בדיאלוג ניתן לרכוש את הבסיס לתקשורת ברוסית, השפה השביעית המדוברת ביותר בעולם, שאותה מדברים מעל מיליון איש בישראל. הסטודנטים ברמת המתחילים לומדים משפטי מפתח באמצעותם ניתן לתקשר עם דוברי השפה, ומתרגלים שימוש יומיומי שלה בסיטואציות חברתיות שונות. הסטודנטים ברמות הביניים והמתקדמים משתתפים בלמידה קבוצתית כדי להעמיק את הידיעות וההיכרות עם השפה והדקדוק שלה, ללמוד ביטויים וניבים ולהרחיב את אוצר המילים שלהם.

 

  • שיעורים פרטיים - קיימת אפשרות ללמוד חלק מהקורסים במתכונת שיעורים פרטיים, המתקיימים במקום לבחירת הסטודנט: בבית, במשרד, או בקמפוס דיאלוג. הלימודים כוללים לצד חיזוק השליטה בשפה הנבחרת, גם למידת תכנים תרבותיים שמרחיבים את ההיכרות וההבנה של השפה.

 

על סגל ההוראה


צוות ההוראה בדיאלוג מורכב ממורים ומרצים בעלי רקע אקדמי וכן ניסיון בהוראת שפות זרות. המרצים דוברים את השפות שאותם הם מלמדים ברמת שפת אם.


בדיאלוג מקפידים על מתן יחס אישי ותמיכה לסטודנטים. הלמידה בקבוצות קטנות מאפשרת גם לבצע הערכה דינמית של התקדמות כל תלמיד, להתאים את שיטת הלימוד לצרכים השונים ולחזק נקודות חולשה ספציפיות לכל אחד מהסטודנטים.


תנאי קבלה


הסטודנטים משובצים לקבוצות ברמה המתאימה להם לאחר השתתפות במבחן ממיין, שבודק את תשתית הידע שלהם. סטודנטים שמעוניינים להתחיל ללמוד ברמת מתחילים לא נדרשים להשתתף במבחן המיון.


הקורסים בדיאלוג מתאימים למשתתפים ולמשתתפות בגילאי 18 ומעלה.


דיאלוג מוכר כמוסד להשכלה גבוהה על פי חוק קליטת חיילים משוחררים, ועל כן עבור חלק מהקורסים ניתן לשלם באמצעות הפיקדון לחיילים משוחררים. כמו כן, קיימות בדיאלוג הטבות מיוחדות שמוצעות לחיילים בסדיר ולחיילים משוחררים, כגון הנחות בשכר לימוד. מומלץ לבדוק את הזכאות מול הגופים הרלבנטיים.


כמו כן, חלק מקורסי השפה בדיאלוג מתקיימים בשיתוף פעולה עם הקרן לקידום מקצועי של הסתדרות המורים, בשפות אנגלית וערבית. יש לבדוק את הזמינות של הקורסים בשלוחת חיפה מול הקרן לקידום מקצועי.


תעודה


ברוב הקורסים, על מנת להיות זכאים לתעודת סיום, נדרש לעמוד בחובת נוכחות, נוסף על החובות הפדגוגיות. על הסטודנטים להשתתף ב - 80% מן השיעורים, לכל הפחות.


תעודות סיום הקורסים מוענקות מטעם דיאלוג, בית הספר לשפות במערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.


הדרכות ארגונים


דיאלוג פועל ביחד עם המרכז ללקוחות עסקיים ולארגונים של האוניברסיטה הפתוחה, שקיים מעל ל - 25 שנים. בבית הספר נערכות הדרכות מיוחדות לארגונים וגופים עסקיים, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי. קורסי השפה הנדרשת מוזמנים על ידי חברות וארגונים, כאשר תכניות הלימוד מותאמות במיוחד לפי צרכיהן הספציפיים. במסגרת הדרכות אלו, המשתתפים רוכשים גם אוצר מילים נדרש על פי תחומי העיסוק של הארגון, כישורים בניהול תכתובות עסקיות והעברת מצגות, ועוד.
 

למידע נוסף לחצו: דיאלוג בית ספר לשפות
עוד מסלולי לימוד - בית ספר לשפות - דיאלוג
Whatsapp Whatsapp