דיאלוג ראשון לציון האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
דיאלוג ראשון לציון האוניברסיטה הפתוחה

דיאלוג ראשון לציון האוניברסיטה הפתוחה - בית ספר דיאלוג לשפות ראשון לציון


אודות דיאלוג ראשון לציון - בית ספר לשפות דיאלוג

 

דיאלוג הוא בית ספר לשפות הפועל כחלק מלימודי החוץ וההמשך של האוניברסיטה הפתוחה. בבית הספר מאמינים כי לימוד שפות יכול לשמש כלי תקשורת חשוב לצורך קידום אישי ומקצועי. משום כך שמים בתכניות הלימוד השונות דגש על שטף ודיוק בשיחות פעילות והן כוללות מגוון של תכנים פרקטיים להטמעת הידע בשפה הנלמדת.


בדיאלוג ראשון לציון ניתן לקחת חלק בשלל קורסים, כגון קורסים באנגלית, קורס ערבית, קורסים בשפות אירופאיות שונות ועוד. בתכניות השונות מתמקדים בשיחה בעל פה ונלמדים גם עקרונות בהבנת הנקרא ובהבנת הנשמע. באופן זה הסטודנטים מקבלים את הכלים לביטוי שוטף וחופשי בשפה, ויכולים להשתמש בה במגוון של מצבים מחיי היום יום, כגון למטרות טיול לחו"ל, לימודים בחו"ל, למטרות עסקיות כגון פגישות עם לקוחות או קולגות מחו"ל ולשלל מטרות נוספות.


צוות המורים של בית הספר מורכב מדוברי השפות השונות כשפת אם, שברשותם ניסיון רב בהוראת שפות במבחר מסגרות. הם מסייעים לתלמידיהם בתהליך לימוד השפה החדשה, עוקבים אחרי התקדמותם ומדריכים אותם בהתאם לקצב ולצורכים שלהם. הלימוד מתקיים בקבוצות קטנות וכך התלמידים יכולים לקבל יחס אישי מן המרצים.


בית הספר דיאלוג ראשון לציון פועל בקמפוס המכללה למדעים, הממוקם ברחוב אבני חושן 2. ההגעה למוסד הלימוד נוחה ממגוון נקודות מרכזיות בראשון לציון, בתחבורה ציבורית או ברכב. ההכשרות הנערכות במוסד זה מתאימות לתושבי ראשון לציון שמעוניינים ללמוד שפה חדשה קרוב למקום מגוריהם ובתנאים נוחים וגמישים.


דיאלוג לימודי אנגלית


בדיאלוג ראשון לציון ניתן ללמוד בקורס אנגלית בסיסית A. זהו קורס אנגלית למתחילים שמתאים גם לבעלי שליטה מועטה בשפה האנגלית שמעוניינים לשפר את שליטתם בה. שיטת הלימוד בקורס מתמקדת בהרחבת אוצר המילים והשטף בדיבור דרך שלל תרגולים פרקטיים. המשתתפים מתרגלים את החומר דרך שלל פעילויות כגון צפייה בסרטונים ומשחקי תפקידים וכך מגבירים את הביטחון בשיחה באנגלית, מתקנים אי דיוקים בהגייה ומפתחים יכולות תקשורת יעילות באנגלית. בתכנית שמים דגש על החווייתיות בלמידה, התלמידים משוחחים באופן פעיל בכל שיעור וכך מיישמים בפועל את הכלים הנלמדים.

 

 

קורס לימודי ספרדית ראשון לציון - קורס ספרדית ראשון לציון


קורס ספרדית של דיאלוג ראשון לציון מתקיים בכמה רמות, בהתאם לרמת השליטה הקודמת עמה מגיעים התלמידים בספרדית. קורס ספרדית למתחילים מתאים גם למי שאין ברשותם היכרות קודמת עם השפה ומעוניינים ללמוד כישורי שיחה בסיסיים. במהלכו רוכשים אוצר מילים במגוון נושאים ולומדים לפתח שיחה בספרדית.


קורס ספרדית ברמת ביניים עוסק בנושאים מורכבים יותר ומאפשר להרחיב את אוצר המילים בעל פה ובכתב. הסטודנטים מכירים מגוון ביטויים ולומדים כיצד להתמודד עם סוגי טקסטים, כגון עיתונים או מאמרים. הם גם מדייקים את שליטתם במבנים דקדוקיים בשפה הספרדית.

 


קורסי שפות נוספים הנלמדים בדיאלוג ראשון לציון כוללים בין היתר את המסלולים הבאים:

 

קורס איטלקית


משתתפים בקורס איטלקית של דיאלוג ראשון לציון נחלקים לשלוש רמות - מתחילים, ביניים ומתקדמים. בכל רמה מתמקדים בלימוד אוצר מילים בעל פה ובכתב ולומדים כיצד לנהל שיחות במבחר מצבים יום יומיים. בקורסים למתחילים מתוודעים לאוצר מילים בסיסי ולומדים לנהל שיחות ראשוניות תוך היכרות עם כללים בסיסיים בדקדוק באיטלקית. בקורסים המתקדמים יותר (ביניים ומתקדמים) ניתן להרחיב את המיומנויות הללו, ללטש את יכולות הדיבור והקריאה ולבנות יצירתיות בפיתוח שיחה למבחר מטרות.


קורס גרמנית


המעוניינים ללמוד לשוחח באופן שוטף בשפה הגרמנית יכולים לקחת חלק בקורס גרמנית המתקיים בדיאלוג ראשון לציון. ניתן ללמוד ברמות מתחילים או ברמות ביניים ומתקדמים, המיועדות בעיקר למי שכבר דוברים גרמנית באופן בסיסי וברצונם להמשיך ולהכיר את השפה לעומק. אוצר המילים הנרכש במהלך הקורסים השונים יכול לשמש את התלמידים למטרות טיולים וביקורים, שיחות טלפוניות ועוד מגוון מטרות.


קורס ערבית


סטודנטים בקורס ערבית של דיאלוג ראשון לציון מפתחים יכולות ביטוי בעל פה ומתמקדים בערבית מדוברת. מי שאין ברשותם ידע קודם בערבית יכול להתחיל ללמוד בקורס ערבית למתחילים ובו לרכוש אוצר מילים ראשוני ובסיסי. דוברי ערבית שברצונם להרחיב את ידיעתם בשפה, או בוגרי הקורס למתחילים, יכולים ללמוד בקורס ערבית ברמת ביניים ומתקדמים, בהם מכירים ניבים וביטויים ייחודיים בערבית, משפרים את ההגייה והשליטה בדקדוק, מפתחים שטף רב יותר בעת השיחה ונחשפים לעוד מבחר של נושאים לשיחה.


קורס צרפתית


בקורס צרפתית שמים דגש על פיתוח תקשורת יעילה דרך פעילות אינטראקטיבית ושיחה פעילה. המשתתפים מתנסים בעצמם בשיחה בצרפתית כבר מהשיעור הראשון, בסיוע ובהדרכה של המורים המנוסים הדוברים את השפה כשפת אמם. דרך שלל התרגילים הנערכים במהלך המפגשים המשתתפים יכולים לפתח אוצר מילים פרקטי שבו ניתן להשתמש בשיחות בצרפתית למבחר מטרות. קורס הצרפתית מתקיים ברמות מתחילים, ביניים ומתקדמים.


קורס רוסית


במהלך קורס רוסית המתקיים בדיאלוג ראשון לציון המשתתפים מפתחים יכולות ביטוי בעל פה וכישורי קריאה. ניתן להתחיל מקורס רוסית למתחילים ובו להיחשף לאוצר מילים ראשוני, לדרכי ההגייה בשפה ולכללים בסיסיים בדקדוק הנחוצים כדי לנהל שיחה. בהמשך ניתן להתקדם לקורס ברמת ביניים או מתקדמים ובהם להעמיק את הידע והשליטה בשפה הרוסית. השיעורים כוללים שיחות חווייתיות כבר מן השיעור הראשון, באופן זה הסטודנטים נחשפים כבר מתחילת הדרך לשיחות ברוסית ויכולים לפתח כישורי שפה חשובים לאורך התכנית דרך התנסות פעילה.


לתשומת לבכם - היצע הקורסים במוסד הלימוד עשוי להשתנות מעת לעת.

 

קהל יעד ותנאי קבלה


הקורסים הנערכים בדיאלוג ראשון לציון מיועדים למועמדים ומועמדות מעל גיל 18 המתגוררים בראשון לציון ומעוניינים ללמוד שפה חדשה או להכיר לעומק שפה אותה הם כבר מכירים.


קהל היעד לקורסים השונים נרחב למדיי והם מתאימים לשלל אוכלוסיות. הם מתקיימים במתכונות נוחות שניתן לשלב עם עבודה ושגרת החיים. בין היתר, הקורסים יכולים להתאים למעוניינים לטייל בחו"ל ולהכיר את השפה המקומית; למי שעומדים בפני מעבר לחו"ל למטרות עבודה או לימודים וברצונם לחזק את השליטה בשפה עבור הרילוקיישן; לאנשי עסקים שעובדים מול לקוחות ועמיתים בזירה הבינלאומית ומעוניינים ללטש ולשפר את כישורי התקשורת; למתעניינים בתרבויות שונות בעולם; ועוד.


לאחר ההרשמה לקורסים, ממיינים בדיאלוג את המשתתפים לקבוצות קטנות בהתאם לרמת הידע הקודם שלהם בשפה. מי שאין ברשותם ידע קודם כלל בשפה הנלמדת משובצים ברמת מתחילים. עבור השתלבות בקורסים ברמות המתקדמות יותר, יש צורך לרוב לעבור מבחן ידע שבו נבדקת רמת השליטה בשפה. אין צורך לעבור את הבחינה כדי ללמוד בקורס למתחילים.

 

למידע נוסף לחצו: דיאלוג בית ספר לשפות
עוד מסלולי לימוד - בית ספר לשפות - דיאלוג
Whatsapp Whatsapp