קורס רוסית בדיאלוג האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס רוסית בדיאלוג  האוניברסיטה הפתוחה

קורס רוסית בדיאלוג - בית הספר לשפות של מערך לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה


בעולם קיימים מעל ל - 166 מיליון דוברי רוסית, משמעות הדבר שהשפה הרוסית היא השפה השמינית המדוברת ביותר בעולם. במדינת ישראל, בעקבות העלייה ממדינות ברית המועצות לשעבר, קיימים מעל מיליון דוברי רוסית, שמהווים כ - 15% מהאוכלוסייה. מסיבה זו, רכישת השפה הרוסית יכולה להעניק, מלבד היתרונות שבידיעת שפה נוספת, אפשרויות רבות יותר לתקשורת עם מי שעלו לאחרונה לארץ או שעדיין לא שולטים בעברית ואף לתת יתרון בשוק העבודה.

 

המבנים הדקדוקיים ואוצר המילים הרחב של השפה הרוסית הופכים אותה לאחת מהשפות המורכבות יותר ללמידה, ולכן למידתה במוסדות לימוד ובתי ספר לשפות מאפשרת לרכוש את השפה באופן הדרגתי, בתוך מסגרת מסודרת. כמו כן, לימודים בקורס נותנים לתלמידים את האפשרות להתערות בתרבות הרוסית העשירה וכך לקבל הבנה רחבה יותר של הדימויים, הניבים, והביטויים היומיומיים השגורים בשפה.

 

בדיאלוג, בית הספר לשפות של מערך לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה, ניתן להשתתף בלימודי רוסית, בקורס שבו יש דגש על פיתוח של מיומנויות ושטף שיחה, המותאמות למגוון רמות: ממתחילים ועד מתקדמים.

 

הקורס נערך בשלוחות דיאלוג בערים רעננה, ראשון לציון, תל אביב, חיפה, ירושלים

 

ניתן ללמוד בקורס אונליין

 

תכנית הלימודים


הקורס מיועד להקניית מיומנויות שיחה, הבנת הנקרא והבנת הנשמע ברוסית. צוות ההוראה בקורס מקפיד על חיזוק שטף הדיבור והדיוק של המשתתפים בשימוש בשפה. קיימות מספר רמות לקורס: מתחילים, ביניים ומתקדמים.


התלמידים ברמת המתחילים לומדים את השפה מהבסיס, תוך דגש על מיומנויות דיבור, רכישה של יכולות הבנה ושיחה ברוסית, כמו גם למידת עקרונות יסוד בדקדוק, והרכבת משפטים שיכולים לסייע לתקשורת עם דוברי רוסית בנושאים יומיומיים. המפגשים משלבים פעילויות אינטראקטיביות בהשתתפות התלמידים, וכן ניהול שיחות בקבוצות קטנות על מנת לתרגל את השפה.


רמות הביניים והמתקדמים בקורס מתאימות למי שברשותם ידע והיכרות מוקדמים עם השפה הרוסית. מטרת הקורס ברמות אלו היא להרחיב את אוצר המילים של התלמידים, ולחזק את שליטתם ברוסית. כמו כן, התלמידים לומדים רמות מתקדמות של דקדוק, ומקבלים דגשים לליטוש ולדיוק השימוש בשפה.

 


מתכונת הלימודים


משכו של הקורס הוא בין 60 ל - 120 שעות אקדמיות. הקורס יכול להתפרש על פני 4 חודשים או 8 חודשים, בהתאם לרמת התלמיד.


על מוסד הלימודים


דיאלוג, בית הספר לשפות במערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, פועל יותר מ - 3 עשורים בלימוד מגוון של שפות, תוך הקפדה על שטף שיחה ודיוק בעת הדיבור. תכניות הלימוד השונות משלבות בין הבנת הנקרא, הבנת הנשמע וכן תרגול מיומנויות שיחה בשפות הנלמדות.


מפגשי הלימוד מתקיימים בכיתות קטנות, ובמהלכם מתבצעת למידה אינטראקטיבית והתנסות בשיחה בשפה אותה לומדים הסטודנטים. קיימת גם אפשרות ללמוד מבחר שפות בשיעורים פרטיים המתקיימים במקום לבחירת הסטודנטים: בבית, במקומות העבודה, או בקמפוסים של דיאלוג ברחבי הארץ.


סגל ההוראה מורכב מאנשי מקצוע בעלי תואר אקדמי וניסיון בהוראת שפה. כל המורים בדיאלוג דוברים את השפות אותם הם מלמדים ברמת שפת אם, ומעניקים לסטודנטים יחס והדרכה אישיים במהלך השיעורים.


בין הקורסים לשפות שאותן מלמדים במסגרת דיאלוג, ניתן למנות קורס ספרדית, קורס איטלקית, קורס צרפתית, קורס גרמנית, קורס יוונית, קורס סינית, קורס ערבית, ועוד. כמו כן, אפשר ללמוד בדיאלוג את השפה האנגלית, בקורס אנגלית וכן בקורס אנגלית עסקית.


חלק מהקורסים בדיאלוג מוכרים לצרכי שימוש בפיקדון לחיילים משוחררים, ומעבר לכך קיימות הנחות נוספות בשכר הלימוד שמיועדות לחיילים בשירות סדיר ולחיילים משוחררים.

 

תנאי קבלה


הקורס מיועד לבני ובנות 18 ומעלה. הנרשמים לקורס ברמת ביניים ומתקדמים נדרשים לעבור מבחן מיון על מנת לשבץ אותם באחת מהרמות. לקורס ברמת מתחילים אין צורך להיבחן.


תעודה


המסיימים את הקורס בהצלחה, עומדים בדרישותיו וכן בחובת הנוכחות של 80% לפחות מן השיעורים, זכאים לתעודת סיום קורס רוסית מטעם דיאלוג, בית הספר לשפות של לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה.

 

למידע נוסף לחצו: דיאלוג בית ספר לשפות
עוד מסלולי לימוד - בית ספר לשפות - דיאלוג
Whatsapp Whatsapp