קורס ערבית של כלי התקשורת בדיאלוג האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס ערבית של כלי התקשורת בדיאלוג האוניברסיטה הפתוחה

קורס ערבית של אמצעי התקשורת בבית הספר דיאלוג לשפות - האוניברסיטה הפתוחה

 

אסאלאמו עלייכום


ערבית היא השפה השישית הפופולארית ביותר בעולם, עם יותר מ-420 מיליון אנשים שמדברים בשפה. זוהי גם השפה המיוחסת לדת האיסלאם, הדת השנייה בגודלה בעולם שלה יותר מ - 1.3 מיליארד מאמינים. הערבית היא שפה יפה, זורמת, קלה על הלשון ובעלת אוצר מילים עשיר. ישנן וריאציות רבות המדוברות ברחבי העולם, אבל כולן מבוססות על הניב המקורי. ישנן תמורות רבות העולות מהמסוגלות לתקשר בשפה שנמצאת בשימוש כה נרחב סביב העולם.


במדינת ישראל, השפה הערבית היא חלק בלתי נפרד מחיי היומיום. השפה הזו נלמדת בבתי הספר השונים, מדוברת בתדירות גבוהה בפי ערביי ישראל ומקיפה את גבולותינו. צבא ההגנה לישראל עושה שימוש לא פעם באמצעי תקשורת אשר דוברים בשפה הערבית, כדי להסיק מסקנות מול מהלכים צבאיים. כך למשל, רשת אל ג'זירה מהווה מקור מיד חיוני עבור הצבא.


השפה הערבית המועברת דרך אמצעי התקשורת הינה אחידה ומשותפת לכלל אוכלוסיית דוברי הערבית. זוהי שפתה של הספרות ושל אמצעי התקשורת וכן שפת התקשורת הרשמית בין משכילים בארצות ערב. קורס ערבית של אמצעי התקשורת מטעם בית הספר דיאלוג נועד בכדי לקרב את הסטודנטים לשפת המדיה בעיתונות בטלוויזיה וברדיו בשפה הערבית.

 

 

היכן לומדים?

 

מתקיים בשלוחת תל אביב


תכנית הלימודים


הקורס שואף להקנות שטף ודיוק בדיבורם של הסטודנטים בשפה הערבית הספרותית. תכנית הלימודים מתמקדת בפיתוח מיומנויות הדיבור ובשכלולן, כמו גם בפיתוח מיומנויות של הבנת הנקרא וכן הבנת הנשמע. מטרתו העיקרית של הקורס הינה לסייע לסטודנטים להבין לעומק את שידורי החדשות בערבית ברדיו ובטלוויזיה ולקרוא בעיון חומר מקביל בעיתונות הערבית בכל הנוגע לתחומי הכלכלה, המדיניות, החינוך והביטחון.


מתכונת הלימוד


הלימודים בקורס ערבית מטעם בית ספר דיאלוג נמשכים בין 60 ל - 120 שעות לימוד אקדמיות אשר מתפרשות על פני כ - 4 עד 8 חודשים.


נושאי הלימוד

 

 • צירופים, ניבים, פתגמים
 • יכולת לנהל שיחות בשפה
 • ביטויים באמצעי התקשורת
 • כללים דקדוקיים ותחביריים
 • הבנת משפט בערבית ספרותית
 • אוצר מילים לשפת העיתונות, הטלוויזיה והרדיו   
 • קריאת קטעים
 • האלף בית הערבי
 • בניית משפט מורכב
 • שיפור יכולת הדיבור   
 • ועוד

 


על מוסד הלימוד


דיאלוג - בית הספר לשפות, המשתייך למערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, הוא בית ספר המחזיק במוניטין וניסיון מוכח של למעלה מ - 25 שנים בלימוד שפות. הלימודים בדיאלוג הינם מקצועיים ועדכניים אשר מועברים בצורה פרונטלית.


שיטת הלימוד בדיאלוג היא ייחודית ומתבססת על שיטת D.I.L, אשר פותחה על ידי סגל המרצים בבית הספר ומושתת על יישום טכניקות הוראה באמצעות קבוצות קטנות, המתמקדות בשלוש מיומנויות: האזנה, קריאה ודיבור. שיטת הלימוד הזו שמה את הסטודנט במרכז וכן מאפשרת למרצה להעניק עבורו יחס וליווי אישי צמוד לאורך הלימודים. בין השפות הנוספות שניתן ללמוד בבית הספר נכללות השפה הצרפתית, השפה האיטלקית, השפה הספרדית וכן מסלול באנגלית עסקית.


תנאי קבלה


קורס ערבית של אמצעי התקשורת מטעם בית הספר דיאלוג מבקש לעצמו מועמדים אשר נמשכים אל השפה ורוצים ללמוד אותה לאורכה ולרוחבה. המועמדים נדרשים לעבור מבחן אשר יבדוק את רמת הידע שלהם בשפה הערבית כמו גם ריאיון קבלה.


תעודה


בוגרי הקורס ייהנו מתעודת גמר מטעם בית הספר דיאלוג.


אפשרויות תעסוקה


בתום הקורס הסטודנטים יוכלו להמשיך ולהתקדם למשרות אשר דורשות ידע מעמיק בשפה הערבית. כך למשל, עיתונאי שזקוק לאינפורמציה בשפה הערבית יכול להפיק הרבה מהקורס הנוכחי, כמו כן גם אנשי צבא יכולים לצבור ידע ולדעת כיצד להאזין היטב ולגזור מסקנות.

למידע נוסף לחצו: דיאלוג בית ספר לשפות
עוד מסלולי לימוד - בית ספר לשפות - דיאלוג
Whatsapp Whatsapp