קורס ערבית בדיאלוג האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס ערבית בדיאלוג האוניברסיטה הפתוחה

קורס ערבית בבית הספר דיאלוג באוניברסיטה הפתוחה - לימודי חוץ


סבח' אל ח'יר יה מועלם


השפה הערבית נחשבת לאחת מן השפות הנלמדות ביותר בעשורים האחרונים. ערבית היא שפתם הראשונה של כ-290 מיליון אזרחים מרחבי העולם והיא מדוברת על ידי למעלה מ-400 מיליון אנשים. זוהי אחת מחמש השפות הפופולריות ביותר בעולם והיא כזו המשלבת בין צליל מיוחד לבין היסטוריה עשירה. בשל העובדה שקל באופן יחסי ללמוד את השפה ובגלל ההזדמנויות החברתיות והעסקיות שהיא מספקת עבור לומדיה, היא הפכה למבוקשת ביותר עבור הסטודנט הישראלי.


לימוד השפה הערבית מעניק עבור לומדיו גישה ישירה ומהירה לאחת מהתרבויות היותר צבעוניות ועתיקות בעולמנו. בעזרת למידת השפה, תוכלו לצלול אל יצירות מופת הכתובות בשפה הערבית, להאזין לקלאסיקות המודרניות של פריד אל-אטרש או אום כולתום ולהיחשף לתרבות קולנועית וטלוויזיונית מרגשת. ידע בערבית פותח הזדמנויות שונות לפיתוח הקריירה. כיום, השפה הערבית נמצאת בין שפות העסקים המובילות והמבוקשות ביותר בעולם, כאשר פריחתן של נסיכויות המפרץ היא זו המעידה על חשיבותה של הערבית בכלכלה המודרנית בימינו. כמו כן, השפה הערבית היא אחת מהשפות הרשמיות של מדינת ישראל והיא חשובה במרחב הציבורי. הבנת השפה תאפשר לכם לקיים יחסי שכנות נעימים יותר.


לפיכך, אם תהיתם בעבר למה באמת חשוב ללמוד את השפה הערבית, השפה השנייה המדוברת בישראל, הרי שכעת אתם יכולים להבין את ממדי ההזדמנויות שנפתחות בפניכם שעה שתלמדו את השפה העתיקה והפופולארית הזו. קורס ערבית מטעם בית הספר דיאלוג יספק עבורכם את ההכשרה הראויה בכדי שתוכלו לדבר את השפה באופן שוטף.

 

היכן לומדים?

 

מתקיים בשלוחות רעננה, ראשון לציון, פתח תקווה, תל אביב, ירושלים, חיפה, נתניה, מודיעין

 

ניתן ללמוד בקורס אונליין


תכנית הלימודים


במסגרת קורס ערבית מטעם בית הספר דיאלוג, נלמד הניב הפלסטיני של השפה הערבית. לערבית הפלסטינית ישנם מאפיינים לשוניים אשר מבדילים אותה משאר הניבים האחרים, אך בפועל היא דומה יותר לניבים המדוברים במדינות סוריה ובלבנון. מטרת הקורס היא להקנות עבור הסטודנטים כלים ומיומנויות שפתיים אשר יאפשרו להם הבנה עמוקה ביותר של השפה ושל כלל עקרונותיה. במהלך הקורס מושם דגש חזק על הקשרים בין השפה הערבית הכתובה לבין זו המדוברת.

 

מתכונת הלימוד


קורס ערבית מטעם בית הספר דיאלוג נלמד בהיקף של כ - 60 שעות לימוד אקדמיות, המתפרשות על פני פרק זמן של 3 - 4 חודשים. המשתתפים מתרגלים את מיטב החומר הנלמד באמצעות קריאה של טקסטים וקיום דיונים כיתתיים.

 

נושאי הלימוד

 

  • ניהול שיחות בסיסיות
  • יסודות המבנה הדקדוקי
  • תרגול תקשורת מדוברת
  • עקרונות השפה הערבית   
  • שירה ערבית
  • קריאה בערבית
  • אוצר מילים וביטויים   
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


ככל שהעולם שלנו הופך יותר ויותר לכפר גלובאלי, ידיעת שפות זרות היא בגדר יתרון אקוטי בעולם הלימודים וכן בעולם העסקים. בית הספר דיאלוג ממערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, מקיים קורסים רבים וייחודיים להוראת שפות, בהם ישנו דגש רב על השפה ככלי תקשורת מרכזי. למעלה מ-30 שנות ניסיון יש לדיאלוג בתחום ההכשרה לשפות.


אחת המטרות העיקריות של דיאלוג היא להשיג עבור הסטודנטים הלומדים את הקורסים השונים, שטף, דיקציה נכונה ודיוק בדיבור בשלל השפות הנלמדות. לדיאלוג מתודה ייחודית אשר נועדה בכדי לפתח את המיומנויות הללו – בעזרת קבוצות למידה קטנות, התמקדות בסטודנט, ביצוע משימות ותרגולים וכן שיחות רבות ודיונים בכיתה – הסטודנטים לומדים לעומק את השפה שבה הם חושקים ומסיימים את לימודיהם כשהם מציגים שליטה מלאה בשפה הנלמדת.


תנאי קבלה


קורס ערבית של בית הספר דיאלוג פתוח לכל המעוניינים ללמוד את השפה הערבית.

 


תעודה


בוגרי הקורס ייהנו מתעודת גמר מטעם בית הספר דיאלוג ממערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.


אפשרויות תעסוקה


מעבר לכך שהשפה הערבית פותחת עולם שלם של הזדמנויות עסקיות וחברתיות, ידיעת השפה תאפשר לבוגרים גם לעסוק בתחום הוראת הערבית. באפשרותם של הסטודנטים להמשיך וללמוד תואר ראשון בערבית הכולל גם תעודת הוראה, תואר ראשון במזרחנות ועוד תחומי לימוד נוספים המתקשרים אל השפה הערבית.

למידע נוסף לחצו: דיאלוג בית ספר לשפות
עוד מסלולי לימוד - בית ספר לשפות - דיאלוג
Whatsapp Whatsapp