קורס אנגלית מדוברת בדיאלוג האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
קורס אנגלית מדוברת בדיאלוג האוניברסיטה הפתוחה

קורס אנגלית מדוברת בבית הספר דיאלוג לשפות ביחידת לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה


לפתוח שער לעולם


שליטה בשפה האנגלית יכולה לפתוח לא מעט הזדמנויות. בעידן הרשתות החברתיות, ידע באנגלית יכול לסייע ליצור קשרים חדשים וגם לפתוח אפשרויות לשיתופי פעולה עסקיים. שיחה וכתיבה שוטפת באנגלית היא כלי חשוב גם בעולם הארגוני, שבו מיילים ותכתובות לעמיתים מעבר לים הם דבר שבשגרה.


בבית הספר "דיאלוג" לשפות של לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה מתקיים קורס אנגלית מדוברת, שבו ניתן לרכוש מיומנויות שיחה שוטפת בשפה האנגלית. מוסד הלימוד מציע מספר רמות לימוד כדי להתאים לשלל רמות שליטה בשפה ולסייע לתלמידים לבנות ביטחון ושליטה בעת השיחה. הידע הנרכש בקורס יכול לשמש את בוגריו במסגרות עסקיות, למטרות תיירות ולמטרות אישיות נוספות.

 

היכן לומדים?

 

מתקיים בשלוחות רעננה, ראשון לציון, פתח תקווה, תל אביב, חיפה, ירושלים, אשדוד, נתניה, מודיעין


תכנית הלימודים


קורס אנגלית מדוברת מתמקד בחיזוק מיומנויות השיחה והקריאה בשפה האנגלית. המשתתפים בקורס משכללים את הדיוק בדיבור ומגבירים את השטף והביטחון בעת שיחה על נושאים יום יומיים באנגלית. כמו כן, הם מרחיבים את הכלים בהבנת הנשמע ובהבנת הנקרא ולומדים להתמודד עם טקסטים שונים כגון קטעי עיתונות, מאמרים וספרות.


המשתתפים יכולים ללמוד בכמה רמות לימוד, בהתאם לשליטתם בשפה -

 

 

 • אנגלית למתחילים - המשתתפים לומדים לנהל שיחות ברמה בסיסית ומפתחים אוצר מילים ראשוני. הם מתנסים בניהול שיחות בפועל ובהיכרות עם שלל נושאים לשיחה.

 

 • אנגלית למדברים - הקורס מתאים למי שמחזיקים בשליטה קודמת באנגלית ומעוניינים לחזק את יכולות השיחה והקריאה. במהלך המסלול שמים דגש על הפעלת יצירתיות ודמיון בשיחה ועל ניהול שיחה קולחת.

 

 • אנגלית לשולטים בשפה - קורס אנגלית למתקדמים מתמקד בליטוש השפה ובפיתוח של מיומנויות הדיבור. המשתתפים בקורס מפתחים את היכולות לשיחה על נושאים מורכבים באנגלית.


הקורס מתקיים לפי שיטת לימוד בשם Dialog interactive learning, שגורסת כי כדי ללמוד שפה יש לקחת חלק בדיאלוג מתמיד ומגוון. השיטה יכולה לסייע לתלמידים להתגבר על תחושת החשש בעת השיחה ולפתח את הביטחון בשיחה באנגלית.


מתכונת הלימוד


היקף הקורס נע בין ארעה לשמונה חודשים והוא כולל בין 60 - 120 שעות לימוד, בהתאם למסלול הנלמד. השיעורים כוללים תרגילים מעשיים בהם המשתתפים מפתחים שיחות באנגלית בנושאים שונים וכן לוקחים חלק בתרגילים קבוצתיים שמטרתם חיזוק השליטה בשפה והרחבת אוצר המילים. התלמידים מתרגלים גם דרך שימוש בסרטונים ושירים ועזרים חווייתיים נוספים. בקורס זה יכולים חיילים משוחררים ללמוד על חשבון הפיקדון.


נושאי הלימוד

 

 • ניתוח טקסטים
 • שטף ודיוק בשיחה
 • הרחבת אוצר המילים
 • מבנה משפט באנגלית
 • אנגלית במאמרים ובעיתונות   
 • הבנת הנקרא
 • מבנה דיקדוקי
 • ניבים וביטויים   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


דיאלוג הוא בית הספר לשפות שמפעיל מערך לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה. לבית הספר, שלו שלוחות בפרישה ארצית, מגוון תכניות לימוד שמטרתם להקנות מיומנויות שליטה ושיחה שוטפת בשפות מבוקשות. קורסים נוספים הנלמדים בבית הספר כוללים קורס אנגלית עסקית, קורס סינית, קורס ערבית, קורס גרמנית, קורס צרפתית ועוד שלל הכשרות ללימוד שפות. הקורסים מועברים על ידי מורים מנוסים דוברי השפות ברמת שפת אם, הם מסייעים לסטודנטים במהלך הקורסים בשיפור מיומנויות השיחה והקריאה.


תנאי קבלה


הקבלה לקורסים היא בהתאם לרמת השליטה הקודמת של המשתתפים בשפה האנגלית. קורס אנגלית למתחילים מיועד גם לבעלי שליטה ברמה מועטה באנגלית, הקורסים המתקדמים יותר מתאימים למי שמחזיקים בשליטה מתקדמת יותר בשפה, מבחינת קריאה ושיחה. מוסד הלימוד עורך מבחני מיון להערכת רמת השליטה של המשתתפים לצורך מיונם לקבוצות הלימוד.


תעודה


תעודת גמר מטעם בית הספר דיאלוג של האוניברסיטה הפתוחה ניתנת לבוגרי הקורסים. כדי לקבלה, הם צריכים להיות נוכחים ב - 80 אחוזים מן המפגשים לפחות ולעמוד בכל חובות הקורס.

למידע נוסף לחצו: דיאלוג בית ספר לשפות
עוד מסלולי לימוד - בית ספר לשפות - דיאלוג
Whatsapp Whatsapp