דיאלוג ירושלים האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
דיאלוג ירושלים האוניברסיטה הפתוחה

דיאלוג האוניברסיטה הפתוחה ירושלים


אודות מוסד הלימוד


תושבי ירושלים שברצונם לשפר את האנגלית או ללמוד שפות חדשות יכולים לקחת חלק בשלל תכניות הלימוד הנערכות בדיאלוג ירושלים. דיאלוג הוא בית הספר לשפות של לימודי ההמשך והחוץ של האוניברסיטה הפתוחה. כיום ניתן ללמוד במבחר קורסים במוסד זה, שבהם ניתן ללמוד שפות מבוקשות. לאורך שנות פעילותו רכשו בו תלמידים ותלמידות רבים יכולות שליטה בשפות כגון אנגלית, צרפתית, ספרדית, ערבית ושפות נוספות.


דיאלוג ירושלים ממוקם בקמפוס הגן הטכנולוגי מלחה. זהו מתחם טכנולוגיה והייטק הממוקם בשכונת מלחה, בקרבה לתחבורה ציבורית ולתחנת הרכבת.


כדי לסייע לסטודנטים לרכוש ביעילות את השפות הנלמדות, תכניות הלימוד של דיאלוג מתקיימות בשיטה אשר בה שמים דגש על לימוד חווייתי ואינטראקטיבי. במוסד הלימוד מאמינים כי למידה אקטיבית והתנסות בפועל בשיחה יכולים לסייע לקדם דיוק בדיבור ולחזק את שטף השיחה ואת הביטחון במהלכה. שיטה זו מותאמת במיוחד לישראלים שמעוניינים ללמוד שפות זרות, במהלכה מתמקדים בשיפור של כישורי השיחה מיידית ובהעשרה של אוצר המילים לאורך התכנית. כמו כן, השיעורים כוללים מגוון של הזדמנויות לתרגול פעיל וחווייתי, מה שיכול לסייע לבנות ביטחון עצמי ולהתגבר על החשש בעת השיחה בשלל מצבים.


הלמידה בקורסים השונים בדיאלוג ירושלים מבוססת על יישום פעיל של החומר הנלמד בקבוצות קטנות. הסטודנטים מתמקדים בפיתוח של מיומנויות דיבור, קריאה והאזנה. הם רוכשים אוצר מילים נרחב ופרקטי, שאותו הם יכולים ליישם בשלל שיחות, כגון במסגרות עסקיות, בטיולים, במפגשים חברתיים, בעת לימודים או עבודה בחו"ל ועוד. באופן זה הם יכולים להתחיל לרכוש כלים שימושיים ופרקטיים ליישום במגוון מעגלים בחיים, שכן ידע בשפות זרות יכול להוות יתרון במגוון מסגרות ואירועים, הן מקצועיים והן אישיים וחברתיים, בייחוד בכפר הגלובלי שבו אנו חיים היום.

 

קורסים דיאלוג ירושלים


בדיאלוג ירושלים ניתן ללמוד במספר קורסים ללימוד שפות. בכל אחד מהם נחלקים הלימודים לרמות בהתאם לשליטה של הסטודנטים בשפה החדשה - החל מרמת מתחילים המתאימה למי שמתוודעים לראשונה לשפה, ועד לרמת מתקדמים שבה יכולים ללמוד דוברי השפה שברצונם ללטש את כישורי השיחה, הקריאה והכתיבה.


יש לציין כי היצע הקורסים המתקיים בדיאלוג ירושלים עשוי להשתנות מעת לעת.

 

אנגלית בסיסית - קורס אנגלית בסיסית מתקיים כקורס אנגלית למתחילים והוא מיועד למי שבידיהם שליטה בסיסית בשפה האנגלית, המעוניינים לבנות כישורי שיחה, כתיבה וקריאה. המשתתפים נחשפים למגוון של מצבי שיחה ומתרגלים אותם בפועל בכיתה במסגרת הקבוצה ובסיוע של המורים. המדריכים מסייעים לתלמידים לתקן טעויות שונות, לחזק את הדיוק בשימוש בשפה ולבנות ביטחון עצמי בעת הדיבור. בכל שיעור מתקיימות שלל פעילויות שבמסגרתן על התלמידים ליישם בפועל את החומר הנלמד, באופן המדמה שיחות בעולם האמיתי.

 

איטלקית - משתתפים בקורס איטלקית יכולים לרכוש מיומנויות בסיסיות בשיחה, דיבור וכתיבה. הם מתוודעים לאוצר מילים שימושי באיטלקית ועושים בו שימוש תדיר בכל שיעור. מי שאין ברשותם היכרות קודמת עם השפה יכולים להתחיל בקורס איטלקית למתחילים ולאחר מכן להמשיך לתכניות המתקדמות יותר. מי שמכירים את יסודות השפה יכולים להתמיין לרמות ביניים או מתקדמים בהתאם לשליטתם. ככל שעולה רמת התכנית גם אוצר המילים הופל מורכב יותר וסוגי הטקסטים למאתגרים יותר, כדי להעשיר את כישורי השפה של המשתתפים.

 

רוסית - תושבי ירושלים שמתעניינים בשפה הרוסית ומעוניינים ללמוד לשוחח בה באופן קולח יכולים ללמוד בקורס רוסית של דיאלוג ירושלים. במהלך הקורס נלמד אוצר מילים פרקטי לצורכי נסיעות, ביקורים, מפגשים, שיחות טלפוניות, לימודים ועוד. ניתן ללמוד ברמת מתחילים או ברמות ביניים ומתקדמים. בכל רמה נלמד אוצר מילים מתאים וכן נושאים דקדוקיים התואמים את הרמה הנלמדת.


צרפתית - במהלך הקורס ניתן להכיר מקרוב את השפה הצרפתית, אותה דוברים היום מעל 70 מיליון אנשים כשפת אם ברחבי העולם. המשתתפים מכירים אוצר מילים שימושי שאותו הם יכולים ליישם בשיחות בצרפתית וכן מפתחים כישורי קריאה וכתיבה. כך הם בונים סל נרחב של כישורים היכולים לשמש אותם במבחר מצבים בצרפתית. במהלך השיעורים מתרגלים שלל נושאים לשיחה מחיי היום יום ובמקביל מתוודעים למבנים דקדוקיים ולטקסטים מגוונים.

 

ערבית - זהו קורס ערבית מדוברת שבו נלמדים גם עקרונות בסיסיים בקריאה ובכתיבה. ברמות המתקדמות יותר של התכנית (ביניים או מתקדמים) יכולים ללמוד מי שכבר מכירים את השפה העברית וברצונם לחזק את שליטתם בשפה זו, לדייק את ההגייה והכתיבה וללמוד לקרוא טקסטים מורכבים יותר. הידע הנרכש בערבית יכול להיות שימוש למגוון רחב של מטרות בחיי היום יום. הדגש הוא על פרקטיות של אוצר המילים הנלמד ועל פיתוח מיומנויות שיחה שוטפת, תוך דיוק של השימוש בה.

 

ספרדית - תלמידים בקורס ספרדית מתחלקים לרמת מתחילים ולרמת ביניים. בכל רמה מתנסים המשתתפים בפועל בשיחות על מגוון נושאים וכך מכירים ביטויים פופולריים בספרדית, מבנים דקדוקיים, ומבנה משפטים. במקביל לחיזוק שטף השיחה, נלמדים גם יסודות כתיבה וקריאה היכולים לסייע להתנהל בשלל מצבים במדינות דוברות ספרדית. לאורך התכנית מתמקדים במתן כלים להתגברות על מחסום הדיבור ועל החשש בעת השימוש בספרדית. המשתתפים מתחילים לשוחח כבר מהשיעור הראשון וכך לומדים תוך כדי שיחה והתנסות פעילה.

 

סגל הוראה


המורים בבית הספר דיאלוג הם דוברי השפות הנלמדות כשפת אם אשר שולטים גם באופן שוטף בשפה העברית. הם אקדמאים ובעלי ניסיון רב בהוראת שפות לשלל רמות ואוכלוסיות. במהלך הקורסים, הם שמים דגש על מעקב וליווי אישי לסטודנטים, כדי לסייע להם ללמוד את השפה החדשה ביעילות.


מתכונת הלימוד


הקורסים בדיאלוג ירושלים נפרשים בדרך כלל על פני כמה חודשים והם מתקיימים במתכונת נוחה לשילוב עבודה, לרוב בשעות הערב.


במוסד הלימוד פועלים לסייע לתלמידים לרכוש שטף ודיוק בשפה הנלמדת וכך השיעורים כוללים מגוון של תרגולים פרקטיים. דרך ההתנסות הפעילה והתרגול הרב, המשתתפים יכולים להתנסות בפועל בשלל תרחישי שיחה במסגרת הקבוצה. השיעורים מתקיימים בקבוצות קטנות, מה שמאפשר קבלת יחס אישי מן המורים וכן מסייע לקחת חלק פעיל בתרגילים בכל שיעור.


הסטודנטים מתחילים לשוחח בשפה הנלמדת כבר מהשיעור הראשון, בסיוע של המורים. בכל שיעור נלמדים נושאים עיוניים ואלה מתורגלים באופן יישומי במבחר פעילויות. בין היתר לוקחים התלמידים חלק בסימולציות שיחה, משחקי תפקידים, צפייה בסרטונים, דיונים בקבוצה ועוד. השיעורים כוללים גם לימוד טקסטים, שירים, מאמרים ועוד, בהתאם לרמה של הקבוצה.


בחלק מן הקורסים יכולים חיילים משוחררים ללמוד על חשבון הפיקדון, זאת לפי הנחיות הקרן לחיילים משוחררים. מומלץ לוודא מול מוסד הלימוד את תנאי מימוש הפיקדון בקורסים המתאימים שבהם מתאפשר הדבר.

למידע נוסף לחצו: דיאלוג בית ספר לשפות
עוד מסלולי לימוד - בית ספר לשפות - דיאלוג
Whatsapp Whatsapp