לימודי הנדסאי מכשור רפואי במכללה הטכנולוגית באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית באר שבע - הנדסאי מכשור רפואי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי הנדסה רפואית – מכשור רפואי במכללה הטכנולוגית באר שבע

 

כשרופא פוגש טכנולוג


הסטארט אפים ממשיכים לפרוץ גבולות והטכנולוגיה גם היא ממשיכה לנסוק לגבהים חדשים כשהיא נוגעת לכל תחום. בתחום הרפואה, הטכנולוגיה והסטארט אפ מתקשרים בין היתר גם למכשירי ההדמיה הרפואית. מכשירים אלו נועדו להציל חיים ולבצע אבחנות מדויקות בגוף האדם, כאשר הם עוברים מהפכה של ממש ככל שהשנים עוברות והטכנולוגיה מתקדמת. מכשירי אולטרה סאונד, MRI, א.ק.ג, רנטגן, CT, כל אלו הם מכשירי הדמיה רפואית שמופעלים ומתוחזקים על ידי הנדסאים רפואיים. הם אלו שאחראים לביצוע הבדיקה על פי הוראות הרופא, לביצוע כיול מכונות ההדמיה הרפואית ולכל התחזוקה השוטפת של המכונות. אחריותו של ההנדסאי הרפואי היא מקיפה ביותר, שכן מדובר בתפעול של מכשירי רפואה מתקדמים שמשמשים לביצוע פעולות רפואיות הרות גורל. כמעט כל מרכז רפואי היום מחזיק תחתיו הנדסאים רפואיים במטרה לקדם ולפתח מכשירי הדמיה רפואית. מדובר במקצוע נחשק ביותר הלוקח את תחומי הטכנולוגיה והרפואה ומשלב אותם יד ביד בכדי לשפר את מענק הטיפול הרפואי בישראל עבור האוכלוסייה הכללית, כמו גם לשמש כעזר עבור הרופאים ולייעל את עבודתם.


ההנדסאי הרפואי מיישם עקרונות הנדסיים במחקרים ובפיתוח של יישומים רפואיים, טיפוליים או אבחנות טכנולוגיות. הם מועסקים בדרך כלל על ידי ארגוני מחקר, מפעלים, סוכנויות ממשלתיות או מרכזי רפואה. התפקיד כולל מחקר, פיתוח, ביצוע מבחנים והערכות למכשירים רפואיים. לא מדובר רק בבדיקות בטיחות ותחזוקה, שכן בתחום ההנדסה הרפואית, תהיו מעורבים בכל מחזור החיים של הציוד הרפואי: תכירו מכשירי רפואה חדשים ומתקדמים ותייעצו על אופן השימוש הנכון שלהם ותבצעו הדרכות בטיחות הנוגעות למטופלים. זהו תפקיד מרתק שמציב אתכם בחזית הקדמה הרפואית ונותן לכם את האפשרות להציל חיים בעזרת הטכנולוגיות המתקדמות ביותר.

 

 

תכנית הלימודים


תכנית לימודי הנדסאי הנדסה רפואית - מכשור רפואי של המכללה הטכנולוגית בבאר שבע מותאמת לדרישות בשטח וכוללת בתוכה הכשרה רב תחומית מקיפה במקצועות הרפואה, הטכנולוגיה וההנדסה. זאת במטרה להכשיר את הסטודנטים בצורה מקצועית כדי לתפעל מכשירי הדמיה רפואית בדרך האיכותית, הבטוחה והנכונה ביותר. תוכנית הלימודים מחולקת לארבעה מסלולי התמחות (אנטומיה ופיזיולוגיה, פרמקולוגיה, מקצועות ברפואה הקלינית, מכשור רפואי). החומר העיוני אשר נלמד נוגע לנושאי המתמטיקה והפיזיקה, כימיה וביוכימיה. כמו כן הסטודנטים לומדים על תורת החשמל, מערכות ואלקטרוניקה ספרתית, אלקטרוניקה תקבילית ומבוא למדעי המחשב. התוכנית מספקת את כל הכלים עבור הסטודנטים על מנת לתפעל את מכשירי ההדמיה הרפואית בצורה היעילה והבטוחה ככל האפשר.

 

מתכונת הלימוד


הלימודים לקבלת דיפלומת הנדסאי רפואי נמשכים שנתיים בלימודי יום, כאשר בלימודי ערב הלימודים נמשכים שלוש שנים. במסלול הזה נדרשת שנה של התמחות. ההתנסות המעשית תתבצע במעבדות רבות ושונות בתחומי המכשור הרפואי, חשמל ומדידות, מעבדות אלקטרוניקה ומעבדות פרויקטים.


נושאי הלימוד

 

 • נוירולוגיה
 • קרדיולוגיה
 • מכשור רפואי
 • אתיקה ורפואה
 • רפואה גרעינית 
 • אלקטרואופטיקה
 • אלקטרופיזיולוגיה
 • ביולוגיה של התא
 • מבוא לתורת החשמל והאלקטרוניקה    
 • כימיה
 • פיזיקה
 • אנגלית
 • ביוכימיה
 • אנטומיה
 • ניתוח לב
 • גניקולוגיה
 • מתמטיקה   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית באר שבע נוסדה בשנת 1954. מאז ועד היום היא עוסקת בהכשרת הנדסאים וטכנאים עבור מקצועות הטכנולוגיה בישראל. המכללה מקיימת מסלולי לימוד רבים ושונים המעניקים דיפלומה במקצועות נחשקים כמו: אדריכלות, מחשבים, עיצוב פנים, שיווק וגם לימודי מכינות קדם הנדסאים. מסלולי הלימוד מתקיימים רובם ככולם בשיתוף מלא עם גופים שונים המתמחים בתחומי הלימוד השונים, במטרה להכשיר את הסטודנטים בצורה מעשית לצד עיונית במסלולי הלימוד שלהם.


תנאי קבלה


תנאי הסף לקבלת הסטודנטים עבור מסלול לימוד של מהנדס רפואי הם תעודת בגרות מלאה או חלקית. גם בוגרי מכינה 30+ או מכינה טכנולוגית להנדסאים שעומדים בכל הדרישות יכולים להתקבל ללימודים.


תעודה


לסטודנטים אשר יסיימו את לימודיהם בהצלחה תוענק דיפלומת הנדסאי הנדסה רפואית בהתמחות במכשור רפואי המוכרת על ידי המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע, משרד העבודה והרווחה וכמו כן תעודת טכנולוג רפואי מטעם משרד הבריאות בישראל.

 

אפשרויות תעסוקה


תוכנית הלימוד היא מקיפה ביותר והיא שואפת להכשיר את הסטודנטים בצורה מקצועית בכדי לצאת אל שוק העבודה ולהשתלב בתפקידי מפתח בתחום ההנדסה הרפואית בישראל. בוגרי מסלול הלימודים יוכלו להשתלב במסגרת בתי חולים בביצוע הבדיקות השונות, כמו גם במכונים לבדיקות רפואיות. עבור הבוגרים ניתנת גם האופציה להשתלב במכוני מחקר רפואיים, פיתוח מוצרים ייחודיים עבור תחום הרפואה המתפתח בישראל בקצב מואץ ביותר לצד הטכנולוגיה המתקדמת.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית באר שבע להנדסאים ולטכנאים

עוד מסלולי לימוד - מכללה טכנולוגית באר שבע

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp