קורס בדיקות תוכנה במכללה הטכנולוגית באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס תכנות - תוכנה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית באר שבע - קורס QA.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס בדיקות תוכנה QA במכללה הטכנולוגית באר שבע - המרכז להכשרה והשתלמויות


יעילות ואיכות בעולם התוכנה


לתוכנות וליישומים ממוחשבים יש תפקיד חשוב ביותר בעולם העסקי והתעשייתי. ממפעלים וחברות תעשייה, דרך מוסדות פיננסים, בנקרים ומשרדי ממשלה ועד לארגוני הייטק מתקדמים, בכולם נעשה שימוש יום יומי במערכות תוכנה כחלק מהתפקוד העסקי השוטף.


חשיבות התפקוד התקין של מערכות התוכנה יוצר חשיבות רבה לתחום ה - QA, או בדיקות התוכנה וכיום זהו אחד הענפים החיוניים בתעשיית ה - IT. תחום זה מתמקד במניעת תקלות ובעיות אחרות שעלולות לעלות בעת הפעלתן של תוכנות שונות. התחום עבר תקינה בין לאומית בתחילת שנות האלפיים וכיום הוא פועל תחת ארגון גג לבדיקת תוכנה ששמו ISTQB. ארגון זה גם מסמיך מומחים למקצועות בדיקת התוכנה בתחום המחשבים בארץ וברחבי העולם, והיום חברים בו נציגים מלמעלה מ - 70 מדינות שונות.


במכללה הטכנולוגית באר שבע מתקיים קורס בדיקות תוכנה QA, אשר בא להכשיר את משתתפיו כבודקי תוכנה מיומנים ומקצועיים, בעלי היכרות עם שלל סוגי בדיקות עכשוויות. התכנית מספקת ידע פרקטי רב בבדיקת תוכנה וגם מכינה את תלמידיה לקראת ההגשה למבחנים בין לאומיים ל - ISTQB, בחינות שהעוברים אותן מקבלים הכרה בין לאומית בבדיקת תוכנה. תחום בדיקות התוכנה הוא מבוקש במיוחד בשוק של היום וכך בוגרי הקורס יכולים להשתלב במגוון חברות וארגונים בתעשיית ההייטק ולפתוח בקריירה מאתגרת ומספקת.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, המשתתפים מתוודעים לסוגי בדיקות התוכנה ולשלבים השונים בתהליך הבדיקה, תוך שהם מכירים סוגים שונים של מתודולוגיות בדיקה עדכניות. נוסף על כך, הם דנים בתחומים כגון בסיסי נתונים ו - SQL, בתחום תקשורת הנתונים ומקבלים כלים לתכנות בשפת C# (סי שארפ). בהמשך, הם מקבלים הכנה ממוקדת לקראת מבחן ההסמכה לבדיקות תוכנה ISTQB.


מתכונת הלימוד


קורס בדיקות תוכנה נפרש על פני כ - 420 שעות לימוד אקדמיות, הוא מחולק ל - 84 מפגשים שהיקפו של אחד מהם הוא כ - 5 שעות. השיעורים מתקיימים פעמיים במהלך השבוע בשעות הערב או בימי שישי בבקרים. במהלך הקורס, המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות ובמקביל מתנסים באופן מעשי בבדיקות תוכנה שונות באמצעות תרגולים פרקטיים. לקראת סיומו של המסלול, הם עורכים פרויקט גמר שבו הם יכולים ליישם בפועל את העקרונות הנלמדים במסגרת הקורס.

 

 

נושאי הלימוד


במהלך הקורס נלמדים מגוון של נושאים, ביניהם התחומים הבאים:

 

  • בסיסי נתונים
  • מחזור חיי התוכנה
  • SQL Server
  • מתודולוגיות בדיקה
  • מבוא לתקשורת   
  • מבחן ההסמכה ISTQB   
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המרכז להכשרה מקצועית של המכללה הטכנולוגית באר שבע נוסד בשנת 1954 ומתקיימות בו שלל תכניות ללימודי תעודה שמטרתן הכשרה של כוח אדם מיומן במקצועות מבוקשים בתעשייה הישראלית. חלקם של הקורסים מתקיימים בפיקוח של משרד הכלכלה, אחרים מוכרים על ידי גופים שונים נוספים, כגון משרד האנרגיה. מוסד הלימוד מפעיל קשרים הדוקים עם מפעלים וארגוני תעשייה באזור דרום הארץ, במטרה לסייע לבוגרי ההכשרות להשתלב בתפקידים מבוקשים בתום הכשרתם.


במסגרת קורסי דיגיטל, סייבר והייטק של המרכז להשתלמויות, ניתן ללמוד גם בקורס קידום אתרים SEO, קורס ניהול רשתות והגנת סייבר, קורס תקיפה, מודיעין ובדיקות חדירות, קורס ניהול קמפיינים ברשתות חברתיות וקורס ניהול קמפיינים בגוגל אדוורדס. קורסים אלה מותאמים לדרישות העדכניות של תחומי ההייטק והמחשבים ומכשירים את התלמידים להיכרות עם טכנולוגיות ותוכנות מתקדמות. נוסף על כך, מתקיימים במוסד הלימוד קורסים בתחומים כגון חשמל, מכונות ותעשייה, עיצוב וצילום וניהול, בטיחות ונגישות, אשר מעניקים לתלמידיהם כלים פרקטיים להשתלבות בתפקידי מפתח בתעשייה, במגוון של ענפים.


תנאי קבלה


מסלול לימוד זה מתאים למעוניינים להשתלב בקריירה בתחום בדיקות התוכנה בתעשיית ההייטק, הוא מתאים גם לחסרי רקע מקצועי קודם בתחום ה - QA ואין צורך בניסיון קודם בענף כדי להתקבל לקורס.


תעודה


משתתפים שמסיימים את ההכשרה המקצועית בהצלחה זכאים לקבלת תעודת הסמכה לבדיקת תוכנה אשר מוענקת על ידי המכללה הטכנולוגית באר שבע. כדי לקבל את התעודה הם צריכים לעמוד בכל הדרישות בקורס, לרבות מעבר המבחנים והשלמת פרויקט הגמר. לאחר תום הקורס, הבוגרים יכולים לגשת למבחן הסמכה חיצוני, מי שעוברים אותו בהצלחה זכאים לקבל תעודת הסמכה בין לאומית "ISTQB Certified Tester".

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית באר שבע להנדסאים ולטכנאים

עוד מסלולי לימוד - מכללה טכנולוגית באר שבע

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp