לימודי הנדסאי חשמל - המכללה הטכנולוגית באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית באר שבע - הנדסאי חשמל.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי חשמל במכללה הטכנולוגית באר שבע


הכוח המניע של התעשייה


בבסיס התעשייה הטכנולוגית נמצא החשמל, שהכרחי לצורך הפקת האנרגיה. הגידול המתמיד באוכלוסייה ובהיקף הייצור מביא גם לפיתוח של מגמות חדשניות בתחום החשמל, ששואפות להפיק את האנרגיה בדרכים מתוחכמות ו"ירוקות יותר", שמשתמשים במשאבים ידידותיים לסביבה כמו רוח, גז טבעי או אנרגיית השמש. הנדסאי חשמל הם חלק חשוב בכוח האדם במערכות אלה. עליהם להיות בעלי הבנה טכנולוגית מעמיקה ולשלוט היטב באופן מעשי בתכנון ובתפעול של מערכות אנרגיה ובקרה.


לימודי הנדסאי חשמל במכללה הטכנולוגית באר שבע מעניקים לסטודנטים את הכלים המעשיים והעיוניים בדרך לקבלת ההכשרה לביצוע פעולות התקנה ופיקוח של מערכות חשמליות לצרכים תעשייתיים וביתיים. הידע הטכנולוגי שהם רוכשים במהלך הלימודים יכול לסייע להם להשתלב בתפקידים שונים בתעשיית האנרגיה, כעצמאיים או כשכירים. הם יכולים לעבוד במפעלים גדולים, בענפי האוטומציה והפיקוד, בתחום ההייטק ובמשרדי פיתוח.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה של לימודי ההנדסאים מתחילים ורוכשים הבנה יסודית בחשמל, באלקטרוניקה ובתכנות. לאחר מכן, הם לומדים בהרחבה כיצד מתכננים ומתקינים מכונות חשמל בתעשייה ולצרכים ביתיים ואיך מפקחים על פעולתם השוטפת של מתקנים אלה. הם מכירים את הרכיבים שכוללות המערכות המקדמות, כמו בקרים ומתמרים ובוחנים דרכים לתקן תקלות שמתרחשות בהם.


מתכונת הלימוד


הסטודנטים ללימודי הנדסאי חשמל במכללה הטכנולוגית באר שבע יכולים לבחור בין מספר מסלולים. במסלול יום אורכם של הלימודים הוא כשנתיים (ארבעה סמסטרים) ואילו במסלול לימודי ערב להנדסאים אורכה של התכנית הוא שלוש שנים בערך, השיעורים מתקיימים ביומיים או בשלושה ימים בשבוע וכן בימי שישי בבקרים. בנוסף מקיימת המכללה מסלול ייחודי לתלמידים שברשותם תעודת "חשמלאי מוסמך". זהו מסלול מקוצר שאורכו כשנה והוא נלמד במתכונת לימודי יום.


הסטודנטים משתתפים בשיעורים עיוניים וגם מתרגלים את החומר הנלמד דרך עבודה במעבדות מתקדמות. לקראת סיום הלימודים הם מבצעים גם פרויקט גמר יישומי, שנערך בהנחיה של צוות המסלול.


נושאי הלימוד

 

 • מתמרים ורכיבים
 • הנע חשמלי
 • תורת הבקרה
 • מערכות ספרתיות
 • תורת החשמל
 • אלקטרוניקת הספק
 • שרטוט חשמלי
 • אלקטרוניקה ספרתית
 • מערכות הספק
 • מכונות ומתקני חשמל
 • אלקטרוניקה תקבילית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית באר שבע היא מוסד להכשרת הנדסאים שפועל למעלה מ - 60 שנים. התכניות במכללה מעניקות כלים להשתלבות בתעשייה הטכנולוגית בדרום הארץ ובכלל ומקיימת מסלולי לימוד כמו הנדסאי מכונות, הנדסאי בניין, הנדסאי גרעין והנדסאי אלקטרוניקה. מרבית התכניות פועלות בשיתוף עם גופי תעשייה או מפעלים מובילים.


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודי הנדסאי חשמל בטכנולוגית באר שבע, המועמדים צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה. לחלופין, ניתן להתקבל גם על סמך תעודת בגרות חלקית, בתנאי שמופיעים בה ציונים חיוביים בבגרות במתמטיקה ובאנגלית ברמת 3 יחידות לפחות ובבגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות לימוד. המכללה מקבלת גם בוגרי מכינות 30+ שהם בוגרי 12 שנות לימוד ומועמדים שמסיימים בהצלחה את הבחינות במכינות טכנולוגיות להנדסאים.

 


תעודה


משתתפים שמסיימים את הלימודים בהצלחה זכאים לקבל דיפלומת "הנדסאי חשמל" שניתנת מטעם מה"ט והמכללה הטכנולוגית באר שבע. כמו כן, הבוגרים זוכים לקבל רישוי "חשמלאי מוסמך" בתום לימודיהם. לאחר צבירת שנה של ניסיון במקצוע, הם מקבלים תעודת "חשמלאי ראשי" וכעבור שנתיים נוספות רישיון "חשמלאי הנדסאי".** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית באר שבע להנדסאים ולטכנאים

עוד מסלולי לימוד - מכללה טכנולוגית באר שבע

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp