לימודי הנדסאי כימיה בהתמחות מעבדה תעשייתית במכללה הטכנולוגית באר שבע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית באר שבע - הנדסאי כימיה מעבדתית.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסאי כימיה בהתמחות מעבדה תעשייתית - המכללה הטכנולוגית באר שבע


במעבדה ועל פס הייצור


בין התעשיות המובילות בארץ נמצאת התעשייה הכימית, אשר נחשבת לאחת התעשיות הרווחיות ביותר ומגלגלת מדי שנה רווחי ענק. בשל היותו אחד המאגרים המרכזיים של חומרי גלם שונים לתעשייה הכימית, אזור הדרום מהווה אבן שואבת בתחום וכיום הוא מוקד לגידול התעשייה אשר מושך אליו חברות ומפעלים רבים מן הארץ והעולם. התעשייה הכימית דורשת צוותים מגוונים לצורך הפעלת המתקנים, הקמתם של מתקנים חדשים וכן לאורך השלבים השונים בתהליך הפיתוח והמחקר של מוצרים משלל סוגים. אחת החוליות המרכזיות בשרשרת הם הנדסאי הכימיה, אשר פועלים לצדם של מהנדסים, מבקרי איכות ועובדים בשטח.


בתכנית ללימודי הנדסאי כימיה בהתמחות מעבדה תעשייתית של המכללה הטכנולוגית באר שבע מקבלים כלים וידע המשלבים בין עולם ההנדסה והכימיה, אשר יכולים לפתוח דלת להשתלבות בתעשיות שונות, כגון תעשיית התרופות, המזון, הביוטכנולוגיה והקוסמטיקה. נוסף על כך, באפשרותם של הבוגרים להשתלב במפעלים ובתעשיות מובילים כגון תעשיית הפוספטים, מפעלי ים המלח, תעשיות מוליכים, תעשיות המגנזיום והברום ועוד שלל מסגרות תעשייתיות מתקדמות. התעשיות הללו מתפתחות בקצב מסחרר וכך קיים בהן ביקוש מתמיד להנדסאים איכותיים ומיומנים לאיוש תפקידי מפתח שונים.


תכנית הלימודים


במהלך לימודי הנדסאי כימיה במגמה זו, הסטודנטים מקבלים כלים מדעיים וטכנולוגיים שיכולים לסייע להם בענפי הפיתוח, המחקר וההרצה בשלל ענפים של התעשייה הכימית. תחילה הם מתוודעים לענפי הכימיה השונים, כגון כימיה תעשייתית, כימיה אורגנית, כימיה פיזיקלית וכימיה מכשירית ובוחנים תכונות של חומרים ותגובות בין חומרים שונים. בהמשך, הם לומדים על תהליך התכנון במעבדות ועל השלבים השונים בעת הייצור, לרבות פיקוח, בקרת איכות, בדיקה של חומרי גלם, בדיקות של התוצרים הסופיים והרצה של תהליכי ייצור חדשים.

 


מתכונת הלימוד


במסגרת לימודי הנדסאי כימיה ומעבדה תעשייתית, הסטודנטים יכולים ללמוד במסלול יום שכולל ארבעה סמסטרים, במסלול משולב אשר כולל שישה סמסטרים או במסלול מיוחד בן שישה סמסטרים שכולל סמסטר קיץ, אשר נפרש על פני שנתיים.


הלימודים משלבים בין לימודים עיוניים לבין תרגולים מעשיים מגוונים במעבדות כימיה של המכללה, בהם הסטודנטים יכולים להכיר ציוד מקצועי ותהליכים מדעיים. בשנת הלימודים האחרונה הם גם מבצעים פרויקט גמר מעשי בליווי ובהדרכה של סגל התכנית, במסגרת הפרויקט הם עוסקים בבעיות מן התעשייה ומציעים להן פתרונות מקוריים בעזרת הכלים שנלמדים.


נושאי הלימוד


במהלך הלימודים הסטודנטים עוסקים בשלל נושאים וביניהם גם:

 

 • מניעת נזקי קורוזיה
 • מאגרי מידע
 • אנגלית טכנית ועיונית
 • כימיה אנליטית וכללית
 • טיפול בשפכים
 • מתמטיקה וסטטיסטיקה
 • מדידות ובקרה
 • שיטות ספקטרוסקופיות
 • כימיה מכשירית
 • כימיה אנליטית ניסיונית
 • כימיה תעשייתית   
 • פונקציות הסתברות מיוחדות   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת לימודי הנדסאי כימיה של המכללה הטכנולוגית באר שבע, ניתן ללמוד גם בתכנית לימודי הנדסאי כימיה בהתמחות גרעין, אשר מכשירה את הסטודנטים לפיתוח ולמחקר בתעשייה הגרעינית הישראלית. מוסד הלימוד מציע תכניות רבות נוספות להכשרת הנדסאים, כגון לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תכנון וייצור ממוחשב, לימודי הנדסאי תוכנה בהתמחות סייבר, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר ולימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים. נוסף על כך, ניתן ללמוד במכינה טכנולוגית להנדסאים, שמאפשרת לשפר את הסיכויים לקבלה ללימודי ההנדסאים במכללה.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודי הנדסאים מוכתבים על ידי מה"ט (המכון הממשלתי להכשרה במדע ובטכנולוגיה), במסגרתם על המועמדים לעמוד במספר דרישות סף, הם נדרשים להציג תעודת בגרות מלאה, או לחלופין להיות בעלי בגרות חלקית ובה ציון חיובי בבגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות לימוד לפחות, בבגרות באנגלית ברמת 3 יחידות ובבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד לפחות. גם בוגרים של מכינה טכנולוגית להנדסאים ושל מכינה קדם אקדמית אשר עומדים בדרישות במתמטיקה, באנגלית ובעברית יכולים להתקבל ללימודי ההנדסאים במגמה זו. עבור מועמדים מעל גיל 35, נדרשת הצגת אישור על השלמת 12 שנות לימוד לפחות, גם ללא צורך בתעודת בגרות.


תעודה


דיפלומת "הנדסאי כימיה מגמת משנה מעבדתית תעשייתית" ניתנת לבוגרי מגמת לימוד זו אשר עומדים בכל חובות הלימודים מטעם מה"ט והמכללה הטכנולוגית באר שבע. יש צורך לעבור בהצלחה מספר בחינות גמר חיצוניות וכן להגיש את הפרויקט המסכם כדי לקבל את תעודת ההנדסאי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית באר שבע להנדסאים ולטכנאים

עוד מסלולי לימוד - מכללה טכנולוגית באר שבע

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp